Новини району

......................................................................................................................................................................
До уваги жителів
Компаніївського району!
У зв’язку зі складною внутрішньополітичною ситуацією та збройною агресією проти України, в Компаніївській районній державній адміністрації діє номер
«гарячої лінії» (05240) 2-00-77
з вирішення соціально-побутових проблем військовослужбовців, які повернулися із зони проведення антитерористичної операції на сході України та їх родин, а також родин військовослужбовців, які загинули під час проведення антитерористичної операції на сході України.
 
 
.....................................................................................
Подарунки для дітей з особливими потребами
З нагоди Міжнародного дня людей з особливими потребами, що відзначається щороку 3 грудня, 70 дітей цієї категорії отримали фрукти та солодощі. Подарунки придбано за кошти районного бюджету. 3 грудня 2020 року спеціаліст відділу культури, освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Юлія Стеценко та голова Компаніївського районного осередку Кіровоградської обласної громадської організації матерів дітей-інвалідів та інвалідів "Серце матері" Іван Лушний вручили вітамінізовану продукцію дітям району за місцем їхнього проживання. Нажаль, у зв’язку з карантинними обмеженнями цьогоріч масових заходів не було, та кожна дитина з особливими потребами відчула , що про неї пам’ятають і турбуються. " Діти з особливими потребами кожного дня долають труднощі та виявляють стійкість духу і непохитну віру в життя, якій можуть позаздрити навіть дорослі. Усунення бар’єрів на шляху до самореалізації та всебічна допомога таким дітям є одним з пріоритетних напрямків в діяльності районної влади. Ці завдання й надалі повинні залишатися в пріоритеті", - прокоментувала подію заступник голови райдержадміністрації Алла Олійник.
.....................................................................................
28 листопада – День пам’яті жертв голодоморів
28 листопада 2020 року з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів у смт Компаніївка відбулося покладання квітів, композицій із житніх та пшеничних колосків до пам’ятного знаку жертвам голодоморів та політичних репресій за участю керівництва району. Заступник голови райдержадміністрації Алла Олійник, голова районної ради Вадим Спіктаренко, Компаніївський селищний голова Олександр Маслюков разом з працівниками установ вшанували хвилиною мовчання пам’ять про знищених голодом у 1921-1923,1032-1933 та 1946-1947 роках. На підтримку загальноукраїнської акції "Запали свічку" о 16.00 свічки пам’яті засвітили у своїх оселях мешканці усіх населених пунктів району, адже майже в кожній українській родині пам’ятають рідних, які стали жертвами спланованого тоталітарним режимом геноциду – Голодомору 1932-1933 років, штучних голодоморів 1921-1922, 1946-1947 років. У зв’язку з скорботною датою українці у всьому світі приєдналися до акції "Запали свічку". Україна і світ вшановують пам’ять про Голодомор та інші великі трагедії народів як данину непростому минулому та умову недопущення подібних явищ у сучасному і майбутньому людства. У закладах освіти та культури проведено низку інформаційних заходів під гаслом "Збережи пам’ять.Збережи правду"з тим, щоб донести до їх учасників думку про важливість урахування історичного досвіду для прийняття важливих політичних рішень – з метою творення кращого майбутнього для себе та нащадків, необхідність консолідації суспільства, особливо в екстремальних ситуаціях як запоруки збереження та успішного розвитку країни.
.....................................................................................
З нагоди Дня Гідності та Свободи
Напередодні Дня Гідності та Свободи,що відзначається в Україні щороку 21 листопада відповідно до Указу Президента України від 13 листопада 2014 року №872, 20 листопада 2020 року в смт Компаніївка відбулося покладання квітів до Монументу патріотам України за участю керівництва району. Заступник голови райдержадміністрації Алла Олійник та Компаніївський селищний голова Олександр Маслюков разом з працівниками установ вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих під час Революції Гідності. Це свято знову і знову нагадує нам: гідність і свобода - цінності, за які боролися українці протягом багатьох віків і знову готові відстоювати їх. В результаті революції Україна отримала шанс побудувати процвітаючу європейську країну, боротьба за утвердження демократії триває дотепер. Курс на європейську інтеграцію залишається незмінним, і українці відстоюють незалежність батьківщини, своє право брати участь у розбудові демократичного суспільства і визначати майбутнє. У зв’язку з карантином з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 цьогорічні заходи не носять масового характеру, але в серці кожного українця - пам’ять про Революцію Гідності і заповіт її учасників: ми вільні творити майбутнє.
.....................................................................................
День захисника України відзначено покладанням квітів
З нагоди Дня захисника України напередодні,13 жовтня 2020 року, в смт Компаніївка до Монументу патріотам України, братської могили воїнам, які полягли в роки Другої світової війни при визволенні Компаніївки від нацистських окупантів та пам’ятного знаку воїнам-землякам покладено квіти. Керівники райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, трудових колективів, учасників АТО/ООС вшанували хвилиною мовчання пам’ять про полеглих захисників України. Цьогоріч заходи проводяться з дотриманням карантину із запобігання поширенню хвороби COVID-19, тому вони не є масовими. Вшановуючи захисників України, покладання квітів заплановано у смт Компаніївка, селах Мар’ївка, Сасівка, Виноградівка, Першотравенка, Полтавка, Петрівка до місць поховань загиблих у АТО земляків Олега Жука, Олега Габінета, Ярослава Павлюка, Іллі Тимофієва, Валерія Чмихаленка, Анатолія Третякова, Анатолія Михайленка і пам’ятних дощок на честь Івана Маркова, Олега Жука, Олега Габінета, Анатолія Луцка . У закладах освіти наразі проводиться акція "Напиши листа захиснику України", виготовлення вітальних листівок та направлення їх адресатам. В період послаблення карантину в школах відбулися спортивні змагання до Дня українського козацтва, тематичні виховні години, конкурси малюнків тощо. Тематичні книжкові полиці оформлено в бібліотеках району. Проводяться зустрічі з учасниками АТО/ООС, майстер-класи із залученням учасників бойових дій.
.....................................................................................
Позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
09 жовтня 2020 року заступник голови райдержадміністрації Алла Олійник та заступник Компаніївського селищного голови Роман Снєсарь провели позачергове спільне засідання районної та селищної комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Розглянуто питання: про стан епідемічної ситуації в районі із захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, та виконання протиепідемічних заходів відповідно до визначеного рівня епідемічної безпеки. Заслухано інформацію головного лікаря комунального некомерційного підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги Компаніївської районної ради" Євгенія Ткаченка. Враховуючи зростання захворюваності на території району та області на COVID-19, сільським, селищному головам, районному відділенню поліції, відділу Держпродспоживслужби доручено здійснювати контроль за дотриманням протиепідемічних заходів, а саме: 100%-го маскового режиму у громадських місцях та громадському транспорті, тимчасово заборонити з 09 жовтня 2020 року проведення шляхом перенесення (відтермінування) спортивних, культурних, соціальних, релігійних, розважальних і рекламних заходів на інший період, більш сприятливий для проведення без загрози поширення захворювань, спричинених коронавірусом та до особливого рішення. Вказано, що відповідальність за дотриманням протиепідемічних заходів під час агітації на виборах до органів місцевого самоврядування -2020 покладається на організаторів. Організатори заходу є відповідальними за дотримання між учасниками фізичної дистанції не менше 1,5 метри у разі проведення заходу із розміщенням учасників стоячи. Рішення доведено до відома керівників установ, організацій, селищного, сільських голів.
.....................................................................................
Актуальні питання обговорено на семінарі-нараді
09 жовтня 2020 року заступник голови райдержадміністрації Алла Олійник провела семінар-нараду з керівниками окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, установ, організацій району та селищним, сільськими головами. Розглянуто питання стану закладів охорони здоров’я району та організації їх роботи у 2021 році, епідеміологічну ситуацію в районі та дотримання працівниками установ, організацій району карантинних заходів з метою запобігання поширенню в районі гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2; проведення осіннього призову громадян на строкову військову службу та набір на військову службу за контрактом, ведення військового обліку військовозобов’язаних, нарахування земельного податку та податковий борг із сплати земельного податку. За результатами наради дано доручення керівникам установ, організацій та рекомендації керівникам органів місцевого самоврядування забезпечити неухильне виконання протиепідемічних заходів у період поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19 та продовжити серед працівників відповідну інформаційно-роз’яснювальну роботу, враховуючи ріст захворюваності населення району на коронавірусну хворобу. З метою створення умов для отримання послуг в закладах системи охорони здоров’я району маломобільними категоріями громадян та виконання вимог НСЗУ стосовно дотримання державних будівельних норм закладами охорони здоров’я обладнати фельдшерські пункти та лікарські амбулаторії пандусами відповідно до діючих вимог з тим, щоб у наступному році ці заклади мали ліцензію на здійснення відповідних послуг. Для коректного нарахування Компаніївським відділенням Новоукраїнського ОДПІ ГУ ДФС в області земельного податку сільським головам рекомендовано забезпечити надання повної інформації стосовно оренди земель, зміни власників чи користувачів тощо, адже земельний податок – важлива частина наповнення місцевого бюджету. Відповідно до Виборчого кодексу на сільських, селищного голів покладається матеріально-технічне оснащення та підготовка виборчих дільниць до проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року з врахуванням вимог постанови ЦВК від 14 вересня 2020 року №846 стосовно дотримання карантину із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 під час підготовки та проведення цих виборів. Вкотре доповідачі також звернули увагу на належне ведення військового обліку військовозобов’язаних та дотримання правил протипожежної безпеки.
.....................................................................................

З ДНЕМ ВЧИТЕЛЯ!!!

.....................................................................................
02 жовтня 2020 року, у третій день Покровського ярмарку, що проходив у рамках Міжнародної агропромислової виставки "AgroЕxpo-2020", презентовано культурні, історичні традиції та досягнення в галузі агропромислового комплексу району.
Район представляла делегація району на чолі із заступником голови районної державної адміністрації Аллою Олійник та начальником відділу культури, освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Наталією Мунтян. Економічний потенціал району представлено ФГ "Веста-люкс", ТОВ "Марлен-КД", ФОП "Гаморя", хлібо-булочними виробами від місцевих майстринь Ніни Коломієць та Інни Хохлової, медовою продукцією від члена Спілки місцевих бджолярів Руслани Чури.
Туристичний потенціал представлено маршрутами вихідного дня „Компаніївщина заповідна”, „Маленький Стоунхендж Кіровоградщини”, «Рибацькі забави», «Хутір козачий», «Клуб любителів риболовлі «Робінзон», «Кам'яні дива Компаніївського степу». В культурній програмі взяли участь соліст районного будинку культури Влад Найда та дует "Солодка ягідка", народна аматорська вокальна група "Мар’ївчанка" Мар’ївського сільського будинку культури, майстриня, член районного осередку майстрів декоративно-ужиткового мистецтва "Дивосвіт" Ніна Бондаревська.
.....................................................................................
22 вересня 2020 року з нагоди Дня партизанської слави в районі відзначено державне свято. Біля Братської могили радянським воїнам та пам’ятного знаку воїнам-землякам в смт Компаніївка відбулося довільне покладання квітів, в якому взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Алла Олійник, голова районної ради Вадим Спіктаренко, Компаніївський селищний голова ОТГ Олександр Маслюков, керівники трудових колективів та громадських організацій.
Також до свята долучилися сільські ради, які на своїх територіях забезпечили участь у заходах та покладанні квітів до могил радянським воїнам.
.....................................................................................
Нарада з актуальних питань життєдіяльності району
03 вересня 2020 року заступник голови райдержадміністрації Алла Олійник провела нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, установ, організацій району та сільськими головами. Розглянуто питання дотримання правил протипожежної безпеки в пожежонебезпечний період, що триває; питання внесення змін до місцевого бюджету у зв’язку з підвищенням з 01 вересня 2020 року розміру мінімальної заробітної плати, дотримання працівниками установ, організацій району карантинних заходів з метою запобігання поширенню в районі гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. За результатами наради керівникам установ, організацій доручено дотримуватися норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати в бюджетній сфері та не допускати виникнення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ, що фінансуються з місцевих бюджетів. Також дано доручення забезпечити неухильне виконання протиепідемічних заходів у період поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19 та проводити серед працівників відповідну інформаційно-роз’яснювальну роботу. Сільським головам у зв’язку з підвищеною пожежною небезпекою рекомендовано терміново вжити заходів щодо ліквідації стихійних сміттєзвалищ побутових і виробничих відходів на сільськогосподарських угіддях та прилеглих до них територіях. Необхідно проаналізувати стан забезпечення протипожежним водопостачанням на підвідомчій території та передбачити кошти для дообладнання населених пунктів згідно з встановленою нормативною кількістю протипожежними резервуарами, водоймами, водонапірними баштами, пірсами та майданчиками з твердим покриттям. Заборонено на пожежонебезпечний період розведення багать у лісових масивах і випалювання сухої рослинності та сміття на землях лісового фонду, сільгоспугіддях, лісосмугах та вздовж доріг. Також дано рекомендації проводити серед населення роз’яснювальну роботу щодо дотримання карантинних заходів з метою недопущення поширення коронавірусної хвороби та стосовно вакцинування від інших видів грипу для зменшення тяжких ускладнень від таких захворювань. Звернуто увагу на необхідність контролю за виконанням дохідної частини місцевих бюджетів до завершення поточного року.
.....................................................................................
Засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
2 вересня 2020 року заступник голови райдержадміністрації Алла Олійник провела засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Розглянуто питання: про продовження дії карантину з 01 вересня по 31 жовтня 20202 року на території району з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2; про зелений рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 та здійснення протиепідемічних заходів у навчальних закладах та на території району; про високий рівень пожежної небезпеки на території району.Заслухано інформації головних лікарів медичних закладів первинного та вторинного рівнів та прийнято рішення про неухильне дотримання законодавчих та нормативних актів щодо недопущення поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19 і продовжити карантинні заходи з 01 вересня по 31 жовтня 2020 року . Начальник відділу культури, освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Наталія Мунтян проінформувала присутніх про початок нового навчального року в умовах зеленого рівня епідемічної небезпеки поширення коронавірусної хвороби та про вжиті протиепідемічні заходи у зв’язку з цим, а саме щодо інформаційно-роз’яснювальної роботи з педагогічними колективами, батьками та учнями про нову культуру поведінки, навчання та перебування у закладах загальної середньої освіти з урахуванням епідемічної ситуації, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. На території району продовжено заборону проведення масових заходів, роботу закладів громадського харчування та організації дозвілля, розважальних закладів. Через засоби масової інформації триватиме роз’яснювальна робота з населенням щодо важливості дотримання протиепідемічних заходів. За результатами обговорення інформації начальника сектора ГУДСНС України в Кіровоградській області Ярослава Гайдукова щодо складної пожежонебезпечної ситуації в районі вирішено інформувати громадян через засоби масової інформації про неухильне дотримання правил пожежної безпеки у побуті, заборону спалювання сухої рослинності, щоб не допустити виникнення та поширення пожеж в умовах стабільно високих температур повітря. Керівникам органів місцевого самоврядування рекомендовано здійснити контроль за виконанням рішення комісії, а також щоденно інформувати відповідальних осіб про виконання заходів щодо запобігання поширенню COVID-19, в тому числі стосовно самоізоляції осіб.
.....................................................................................
Призначено житлові субсидії громадянам
2 вересня 2020 року заступник голови райдержадміністрації Алла Олійник провела засідання комісії з призначення всіх видів соціальних допомог та субсидій.Розглянуто 7 заяв громадян. За результатами розгляду продовжено виплати та пенсії трьом внутрішньо переміщеним особам та призначено субсидії на скраплений газ і тверде паливо 4 сім’ям.
.....................................................................................
2 вересня 2020 року – 75-та річниця завершення Другої світової війни
75 років тому, 2 вересня 1945 року після підписання Японією Акту про капітуляцію завершилася Друга світова війна, закріпивши загальну перемогу Антигітлерівської коаліції. Пам’ять про жертв цієї війни не повинна зникнути, адже той, хто не пам’тає своєї історії, не має майбутнього. Стаття 1 Закону України Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років визначено, що шанобливе ставлення до пам’яті про перемогу над нацизмом у Другій світовій війні , про ветеранів війни, учасників українського визвольного руху та жертв нацизму є священним обов’язком держави та громадян України. З нагоди пам’ятної дати 2 вересня 2020 року в смт Компаніївка відбулося покладання квітів до братської могили воїнів, які полягли, визволяючи Компаніївку під час Другої світової війни.Хвилиною мовчання вшанували загиблих заступник голови райдержадміністрації Алла Олійник, керівник апарату райдержадміністрації Наталія Володько, Компаніївський селищний голова ОТГ Олександр Маслюков, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, підприємств, установ району. Довідково: Війна завдала народам світу величезних людських і матеріальних утрат. Кількість жертв досі точно не встановлено. На території Української РСР нацисти спалили разом із мешканцями 250 сіл. У 230 концтаборах і гетто, а також в інших місцях масового знищення від рук нацистів загинуло 5,5 млн осіб. Близько 2,5 млн полягло на фронтах. З 2,8 млн осіб, яких гітлерівці вивезли до Німеччини з СРСР для роботи на промислових підприємствах і в сільському господарстві, близько 2,4 млн були з України. Втрати українського народу у війні становили 40—44 % загальних втрат СРСР
.....................................................................................
29 серпня - День пам’яті захисників України
До дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України проведено ряд заходів, зокрема зустрічі із родинами загиблих захисників України, вирішувалися проблемні питання з охорони здоров’я та соціального захисту, даних родин в районній державній адміністрації та сільських радах району. В навчальних закладах та закладах бібліотечної системи проведено виставки та тематичні заходи «Ми памя’таємо», « Ваш подвиг незабутній » та інші. 29 серпня відбулося довільне покладання квітів, як в районному центрі так і на території сільських рад до пам’ятників та місць поховання захисників України. О 10.00 керівництво районної державної адміністрації, селищної ОТГ, установ, підприємств та організацій приєднались до національної хвилини мовчання.
.....................................................................................
Компаніївщина відзначає День Державного Прапора України та 29-ту річницю незалежності України
З нагоди Дня Державного Прапора України в населених пунктах району урочисто підняли державні прапори України. 21 серпня 2020 року біля Монументу патріотам України в смт Компаніївка керівники райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, представники трудових колективів, учасників АТО/ООС, молоді, громадських організацій взяли участь в святковій церемонії. Почесну місію підняти Державний Прапор України здійснили військовослужбовці районного військового комісаріату начальник відділення забезпечення Денис Базеко та начальник відділення офіцерів запасу і кадрів Олександр Іванов. Значення Державного Прапора України як символа нескореності українського народу в боротьбі за свою незалежність, а в наш час – за збереження територіальної цілісності країни важко переоцінити. Всі ми бажаємо якнайшвидшого завершення війни на сході України та повернення воїнів із зони проведення ООС, а зараз – і не лише в святкові дні - дякуємо за виконання військового обов’язку по захисту територіальної цілісності держави усім військовослужбовцям, загиблих вшановуємо хвилиною мовчання. Наша незалежність оплачена дорогою ціною -незбагненною кількістю життів тих, хто помирав за ідею вільної України зі зброєю в руках чи без неї. До підніжжя Монументу патріотам України, братської могили воїнам, які полягли в роки Другої світової війни при визволенні Компаніївки від нацистських окупантів та пам’ятного знаку воїнам-землякам покладено квіти. У смт Компаніївка, селах Мар’ївка, Сасівка, Виноградівка, Першотравенка, Полтавка, Петрівка вшановано хвилиною мовчання та покладанням квітів до місць поховань загиблих у АТО земляків Олега Жука, Олега Габінета, Ярослава Павлюка, Іллі Тимофієва, Валерія Чмихаленка, Анатолія Третякова, Анатолія Михайленка і пам’ятних дощок на честь Івана Маркова, Олега Жука, Олега Габінета, Анатолія Луцка .
.....................................................................................
Вручено відзнаки райдержадміністрації з нагоди Дня незалежності України
21 серпня 2020 року заступник голови райдержадміністрації Алла Олійник вручила відзнаки кращим працівникам закладів соціальної сфери за високу професійну майстерність в роботі та з нагоди 29-ї річниці незалежності України. Вручення відбулося в трудових колективах з огляду на карантин щодо запобігання поширенню респіраторної хвороби COVID-19. Вітання та слова вдячності за сумлінну працю отримали Олександр Сервінський – завідувач сектору з питань праці та інформаційно-комп’ютерного забезпечення управління соціального захисту населення райдержадміністрації; Оксана Олизько – головний бухгалтер централізованої бухгалтерії КУ "Центр гуманітарної політики" Компаніївської районної ради; Ольга Чуприна – фельдшер екстреної медичної допомоги КНП "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Кіровоградської обласної ради", Компаніїівська підстанція; Людмила Гудзь – інженер з охорони праці КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги Компаніївської районної ради"; Катерина Косогой – оператор комп’ютерного набору КНП "Компаніївська центральна районна лікарня Компаніївської районної ради Кіровоградської області". Вітаючи працівників медичних установ, соціального захисту, освіти, Алла Володимирівна зазначила: "Україна- це ми. Від щоденної сумлінної праці кожного українця залежить і сьогодення, і майбутнє держави. Тому в передсвятковий день подякуємо тим, хто не на словах, а своїми справами зміцнює наш край, забезпечує його сталий розвиток, працює для людей та вносить свій вклад в розбудову незалежної, демократичної держави. Наступний рік – ювілейний: 30-річчя незалежної України. Тож хай він буде знаковим і для країни, і для громад, і для окремих людей. Це чудова нагода створювати об’єкти інфраструктури, розпочинати проекти і започатковувати різноманітні ініціативи, направлені на спільне благо. Майбутнє країни – в руках кожного з нас".
.....................................................................................
ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ
В головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській областіпрацює пряма телефонна «гаряча лінія». Звертатись за телефоном: 33-04-41. Щочетверга з 13.00 до 14.00 на телефонні дзвінки відповідають:
06 серпня 2020р. – начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів Олена Миколаївна ПАРХОМЕНКО.
13 серпня 2020р. –начальник відділу контролю за додержанням законодавства з питань пенсійного забезпечення управління застосування пенсійного законодавства Ірина Василівна ФУНДЕРАТ.
20 серпня 2020р. – заступник начальника управління – начальник відділу представництва інтересів в судах та інших органах юридичного управління Ольга Олександрівна БЛОШЕНКО.
27 серпня 2020р. – заступник начальника управління – начальник відділу методології та організації роботи із застосування пенсійного законодавства управління застосування пенсійного законодавства Євгенія Іллівна ВАСИЛЬЄВА.
.....................................................................................
Термін для списання боргів фізичним особам-підприємцям спливає 1 вересня!
Прикінцеві положення Закону України від 13.05.2020 № 592-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» набули чинності 03.06.2020 року. Чому ця дата важлива? Відповідно до Закону передбачено списання за заявою платника несплачених сум недоїмки за період з 01.01.2017 по 03.06.2020, а також штрафів та пені, нарахованих на ці суми недоїмки, у разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) від діяльності, за умови подання державному реєстратору заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності та до податкового органу відповідної звітності протягом 90 календарних днів. Першого вересня цей термін спливає! Звідки борги? З 2017 року фізичні особи-підприємці (загальна система оподаткування) повинні були обов’язково сплачувати єдиний соціальний внесок у розмірі, не меншому за мінімальний, не залежно від того, чи отримано таким платником дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу. Державною податковою службою такі нарахування проведено в автоматичному режимі. Увага! Нараховані та сплачені або стягнуті за зазначений період суми недоїмки, штрафних санкцій та пені відповідно до цього Закону не підлягають поверненню. Куди звертатись? З питань обчислення і сплати (списання) єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, погашення існуючої заборгованості, припинення підприємницької діяльності тощо звертатись до органів Державної податкової служби на відповідній території.
Ю. Шарпінський, заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області
.....................................................................................
Роман Лещенко розповів про готовність Держгеокадастру до початку обігу земель сільгосппризначення
У Держгеокадастрі триває активна підготовка до старту ринку землі. Про це заявив Голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко у ході міжнародної конференції Grain Ukraine-2020, що проходить в м. Одесі. «Сьогодні в Держгеокадастрі проводимо колосальну роботу, щоб після старту обігу земель сільгосппризначення зробити нашу структуру зручним сервісом для тих, хто працюватиме на землі. Ми готуємося. Зараз завершуємо інвентаризацію. Ми покажемо все, що в нас є, уже найближчим часом. Виконуючи історичну місію, передамо розпорядження землями на місця», – зазначив очільник Держгеокадастру. І додав, що країні потрібен працюючий ринок землі. «Ринок землі в Україні буде консервативним, із значними обмеженнями, але він потрібен державі, аграріям та пересічним українцям». Нагадаємо, що з 1 липня 2021 року скасовується мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення. З липня 2021-го до 1 січня 2024 року діятимуть обмеження на купівлю землі – не більше 100 га в одні руки. До 2024 року купувати землю зможуть лише фізичні особи. Юридичним особам купувати землю забороняється. У ході панельної дискусії також взяли участь радник Прем’єр-міністра України Олексій Мушак, та заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький. «Є декілька точок, які можуть дати позитивний результат – це, зокрема, фермерські господарства. Сьогодні у них ситуація невизначеності. У будь-який момент землю можуть забрати. Йдеться про 500 тис. га, які вони обробляють. Однак нарешті фермерські господарства отримають можливість за рахунок кредиту на 10 років отримати ці 500 тис. у приватну власність. Це призведе до зростання кількості багаторічних насаджень та інвестицій у тваринництво», – оцінив перспективи на найближчий час заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький. А також висловив думку, що встановлені обмеження поступово зніматимуть і під тиском бізнесу, і під тиском людей, бо поетапне зняття обмежень відразу ж підвищить вартість землі.
.....................................................................................
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ КОМПАНІЇВСЬКОГО РАЙОНУ за січень–травень 2020 року
Діяльність підприємств. За підсумками 2019р. кількість підприємств Компаніївського району становила 198 одиниць (2,3% загальної кількості підприємств області), що у розрахунку на 10 тис.осіб наявного населення склало 134 одиниці (по області – 93 одиниці). Підприємствами району реалізовано продукції, товарів та надано послуг на суму 1496,6 млн.грн, що становить 1,4% загальнообласного обсягу. Кількість працівників, зайнятих на підприємствах району, становила 1526 осіб, у тому числі найманих – 1400 осіб, що склало 1,3% загальної кількості найманих працівників області. Витрати на персонал підприємств Компаніївського району становили 127,8 млн.грн, з них витрати на оплату праці – 103,6 млн.грн. Фінансовий результат до оподаткування підприємств району у 2019р. склав 224,2 млн.грн прибутку проти 231 млн.грн прибутку у 2018р. Рентабельнiсть операцiйної дiяльностi підприємств Компаніївського району у 2019р. склала 17,2% (у 2018р. – 34,4%).
......................................................................................................................................................................

Коронавірус в Україні

......................................................................................................................................................................

Роман Лещенко: «Я як Голова Держгеокадастру, передам земельні повноваження народу»

.....................................................................................
Працівників поліції привітали з професійним святом
Напередодні Дня Національної поліції України 03 липня 2020 року голова районної державної адміністрації Віталій Коваленко привітав працівників Компаніївського районного відділення поліції Долинського відділу ГУНП України в Кіровоградській області з професійним святом та вручив відзнаки районної державної адміністрації за високий професіоналізм , сумлінне виконання службових обов’язків. Почесною грамотою нагороджено начальника районного відділення Володимира Кучера, помічника чергового сектора патрульної поліції відділення Олександра Портянка, інспектора з дозвільної системи сектору превенції патрульної поліції Андрія Придвора, старшого інспектора чергового сектору реагування патрульної поліції Олега Фролова, Грамотою районної державної адміністрації – начальника кримінальної поліції Дмитра Бондаренка, начальника сектору превенції патрульної поліції Олександра Касапа, поліцейського сектору реагування патрульної поліції Олександра Скляренка. Віталій Васильович подякував працівникам поліції за їхню щоденну напружену працю, за відповідальне ставлення до вирішення проблемних питань та забезпечення охорони прав і свобод людини, протидію злочинності, підтримання публічного порядку та громадської безпеки у районі. Голова райдержадміністрації побажав успішної служби на благо Українського народу та мешканців Компаніївського району зокрема.
.....................................................................................
Шановні працівники архітектури!
Сердечно вітаю Вас з професійним святом – Днем архітектури України. Архітектура має велику мистецьку силу, її вплив ми відчуваємо на собі скрізь і завжди. Саме від працівників галузі залежить сучасний вигляд нашого рідного краю. Саме ви розробляєте документацію, визначаєте територію, розміщуєте будівництво житлово-цивільних, виробничих та інших об'єктів, формуючи містобудівні ансамблі і ландшафтні комплекси, зони відпочинку та оздоровлення населення, зберігаючи при цьому пам'ятки архітектури і історії, в такий спосіб аби наша країна мала своє неповторне обличчя. Переконані, що Ваш високий професіоналізм, самовідданість і творча праця сприятиме створенню нових архітектурних шедеврів. Нехай усі Ваші творчі доробки будуть радувати не одне покоління наших з Вами нащадків. Щиро зичимо Вам щастя, міцного здоров’я, невичерпної енергії у творчих справах.
З повагою Голова Компаніївської районної державної адміністрації Віталій КОВАЛЕНКО
.....................................................................................
.....................................................................................
.....................................................................................
Вручено відзнаки з нагоди Дня Конституції України
26 червня 2020 року голова районної державної адміністрації Віталій Коваленко та голова районної ради Вадим Спіктаренко вручили відзнаки районної державної адміністрації за сумлінне виконання посадових обов’язків, вагомий внесок у соціально-економічний розвиток району та з нагоди державного свята Дня Конституції України начальнику фінансового управління райдержадміністрації Аліні Жученко, начальнику відділу фінансово-господарського забезпечення апарату райдержадміністрації Наталії Гордійчук та начальнику відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури,інфраструктури, енергетики та захисту довкілля райдержадміністрації Оксані Маслюковій. Вітаючи присутніх зі святом, Віталій Коваленко зазначив, що прийнявши 24 роки тому Основний закон, ми підтвердили своє прагнення бути демократичною європейською державою, жити у власній, суверенній, соборній Україні. Конституція наголошує на абсолютній цінності людини, її життя і здоров'я, честі й гідності, недоторканності та безпеки. Одним з ключових положень стала 5-та стаття Конституції, згідно з якою "носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ". Тож маємо зробити все від нас залежне, щоб наступні покоління українців пишалися тим, що живуть на рідній землі. Власне, конституційний процес не завершився прийняттям Конституції 1996 року: він триває увесь час, допоки існує держава і розвивається суспільство.
.....................................................................................
Відбулося засідання колегії райдержадміністрації
26 червня 2020 року голова районної державної адміністрації Віталій Коваленко провів засідання колегії райдержадміністрації. Розглянуто питання "Про підсумки роботи управління соціального захисту населення району у 2019 році", з якого інформувала начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Леся Кочубей. За результатами розгляду прийнято рішення колегії. Зокрема , у 2020 році першочерговими завданнями управління соціального захисту населення визначено соціальний захист працюючого населення, соціальна підтримка та соціальні послуги особам похилого віку, особам з інвалідністю, сім’ям з дітьми, малозабезпеченим, учасникам антитерористичної операції, сім’ям загиблих учасників АТО, внутрішньо переміщеним особам та іншим соціально-вразливим категоріям населення, захист прав та реалізація соціальних гарантій для окремих категорій населення, оздоровлення і відпочинок дітей. Сільським та селищному головам рекомендовано здійснювати прийом громадян, які звертаються за призначенням усіх видів державних допомог та передачу документів до управління соціального захисту райдержадміністрації, проведення обстежень матеріально-побутових умов проживання сімей для призначення соціальної допомоги зі складанням відповідних актів. На оздоровлення дітей у стаціонарних оздоровчих закладах рекомендовано передбачити у місцевих бюджетах видатки не менше 16,5%.
.....................................................................................
.....................................................................................
22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні
22 червня 2020 року голова районної державної адміністрації Віталій Коваленко та голова районної ради Вадим Спіктаренко поклали квіти до братської могили радянським воїнам та пам’ятного знаку воїнам-землякам в смт Компаніївка з нагоди Дня скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні. У хвилині мовчання схилили голови перед пам’яттю усіх загиблих у роки війни, що розпочалася на світанку 22 червня 1941 року. Ця дата назавжди лишиться в українській історії як одна з найбільш трагічних. Мільйони загинули, десятки мільйонів скалічених життів – саме такою є ціна участі українців у Другій світовій війні. Нині ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. Знову доводиться зі зброєю в захищати наші кордони та власний демократичний вибір. Сьогодні квіти до підніжжя братських могил та пам’ятних знаків району поклали представники органів місцевого самоврядування, інтелігенції, молодого покоління та ветеранських організацій. На будівлях установ, організацій приспущено державні прапори з чорними стрічками, обмежено проведення розважальних заходів. Не забуваймо сторінки своєї історії,адже початок війни між нацистською Німеччиною та Радянським Союзом знаменував собою розгортання найбільш її драматичного періоду,що призвело до величезних людських і матеріальних втрат.
.....................................................................................
.....................................................................................
Сьогодні медичних працівників району вітали з професійним святом, яке за традицією відзначається у третю неділю червня. На Компаніївщині у закладах охорони здоров'я різних рівнів працюють понад 37 лікарів та більше 130 молодших спеціалістів, які щоденно спрямовують свої зусилля на збереження життя і здоров'я жителів району. Привітання та слова вдячності за професійність, людяність та вірність клятві Гіппократа медичному персоналу з нагоди Дня медичного працівника висловили голова районної державної адміністрації Віталій Коваленко та заступник голови районної державної адміністрації Алла Олійник.
Звертаючись до медичних працівників, Віталій Коваленко звернув увагу на актуальність реформування галузі охорони здоров'я, так як усі нововведення спрямовані на удосконалення системи надання медичних послуг.
Віталій Коваленко разом з Аллою Олійник вручили медичним працівникам відзнаки районної державної адміністрації.
.....................................................................................
Уряд затвердив проєкт районування Кіровоградщини
Кабінет Міністрів України затвердив проєкти районування регіонів. Кіровоградщина складалась із 21 району. Тепер буде утворено чотири – Голованівський, Кропивницький, Новоукраїнський та Олександрійський. Про це повідомив голова ОДА Андрій Балонь, який сьогодні, 12 червня, взяв участь у позачерговому засіданні Уряду під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. «Розглянули черговий етап адміністративно-територіальної реформи. Йдеться про субрегіональний рівень із формуванням оптимізованих районів. Реформа має бути завершена до кінця року. У жовтні, як і планувалось, відбудуться місцеві вибори за новим адміністративним поділом. Переваги очевидні: громади будуть успішніші, а влада функціонувати ефективніше та не дублюватиме ніяких функцій», - зазначив Андрій Балонь. Згідно проєкту, на Кіровоградщині затвердили такий адміністративно-територіальний устрій: • Голованівський район (з адміністративним центром у селищі міського типу Голованівськ) у складі територій Благовіщенської міської, Вільшанської селищної, Гайворонської міської, Голованівської селищної, Заваллівської селищної, Надлацької сільської, Новоархангельської селищної, Перегонівської сільської, Підвисоцької сільської, Побузької селищної територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України; • Кропивницький район (з адміністративним центром у місті Кропивницький) у складі територій Аджамської сільської, Бобринецької міської, Великосеверинівської сільської, Гурівської сільської, Дмитрівської сільської, Долинської міської, Знам’янської міської, Катеринівської сільської, Кетрисанівської сільської, Компаніївської селищної, Кропивницької міської, Новгородківської селищної, Олександрівської селищної, Соколівської сільської, Суботцівської сільської, Первозванівської сільської, Устинівської селищної територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України; • Новоукраїнський район (з адміністративним центром у місті Новоукраїнка) у складі територій Ганнівської сільської, Глодоської сільської, Добровеличківської селищної, Злинської сільської, Маловисківської міської, Мар’янівської сільської, Новомиргородської міської, Новоукраїнської міської, Піщанобрідської сільської, Помічнянської міської, Рівнянської сільської, Смолінської селищної, Тишківської сільської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України; • Олександрійський район (з адміністративним центром у місті Олександрія) у складі територій Великоандрусівської сільської, Новопразької селищної, Олександрійської міської, Онуфріївської селищної, Пантаївської селищної, Петрівської селищної, Попельнастівської сільської, Приютівської селищної, Світловодської міської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України.
.....................................................................................
Компаніївська громада зазнала великої втрати: 10 червня 2020 року на 96-му році життя перестало битися серце ветерана Великої Вітчизняної війни, активного громадського діяча і просто хорошої та чуйної людини – Хільченка Василя Гуровича. Хільченко Василь Гурович народився 10 березня 1925 року у селі Губівка Компаніївського району. Бойовий шлях для 19-річного юнака розпочався з 1944 року зі звільнення рідного села від німецько-фашистських загарбників. З 1944 року – на фронтах Другої світової війни. Санінструктор, сержант 353 стрілецького полку 1-го Білоруського фронту, звільняв Україну, Кенігсберг, Прибалтику, Польщу. Отримав поранення. В лютому 1948 року демобілізувався у званні старшина. За мужність і героїзм, виявлені в боях з німецько-фашистськими загарбниками, нагороджений бойовими медалями "За відвагу", "За взяття Кенігсберга", "За перемогу над Німеччиною", орденами Вітчизняної війни ІІ ступеня, "За мужність". Отримав військове звання лейтенант, а в мирні часи – полковник. Після закінчення Кіровоградського медичного училища працював у медичній галузі району – районній санепідемстанції та Центральній районній лікарні. В жалобі сприйняли звістку про смерть Василя Гуровича Хільченка, поділяємо біль втрати з рідними та близькими ветерана, висловлюємо щирі співчуття депутату Кіровоградської обласної ради Сергію Васильовичу Хільченку, всій родині покійного. Вічна пам’ять Василю Гуровичу Хільченку, нехай земля буде йому пухом.
З глибоким сумом Компаніївська районна державна адміністрація
......................................................................................................................................................................

Черговий етап послаблення карантину на Кіровоградщині: що дозволять і за яких умов

.....................................................................................
......................................................................................................................................................................

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ ПОСЛАБЛЮЄ КАРАНТИННІ ОБМЕЖЕННЯ

.....................................................................................
17 травня – День День пам’яті жертв політичних репресій
Щороку у третю неділю травня в Україні відзначається День пам’яті жертв політичних репресій та вшановуються жертви комуністичного режиму, зокрема Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років. 17 травня 2020 року на будівлях усіх державних органів, підприємств, організацій району в пам’ять про репресованих було приспущено державні прапори України. На думку фахівців, за період початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття в Україні було репресовано майже 1,5 мільйона осіб, проте точну кількість жертв тоталітарного режиму досі визначити неможливо. Повчальний історичний досвід, який винесла наша держава з драматичних сторінок української історії – безумовна необхідність зміцнення засад демократії.
Вражаючі факти про Великий терор в Україні 1. Биківнянське поховання жертв сталінських репресій є одним із найбільших на території України. Вже встановлено імена понад 19 тисяч розстріляних громадян. 2. Інші місця масових поховань жертв «Великого терору» політичних репресій 1937–1938 рр. – Рутченкове поле (Донецьк), район Парку культури та відпочинку (Вінниця), П’ятихатки (Харків), Католицьке кладовище (Умань), Єврейський цвинтар (Черкаси), село Халявин (Чернігівщина), Другий християнський цвинтар (Одеса), 9-й км Запорізького шосе (Дніпро). У Західній Україні після 1939 р. також з’явились місця масових поховань, зокрема урочище Дем’янів лаз (Івано-Франківськ), урочище Саліна (Львівська область), Тюрма на Лонцького (Львів). 3. 27 жовтня – 4 листопада 1937 року в урочищі Сандармох поблизу міста Медвеж’єгорськ у Карелії з нагоди наближення 20-річчя Жовтневої революції було розстріляно 1111 осіб, з них 287 українців та осіб, долі яких пов’язані з Україною. 4. В рамках «Великого терору» НКВД організувало та провело серію масових національних операцій. Це т.зв. «німецька операція» (25 липня 1937 року), «польська» (11 серпня 1937 року), «румунська», «латиська», «грецька», «іранська», «харбінська», «афганська», «проти болгар і македонців».
(За матеріалами публікацій веб-сайту Українського інституту національної пам’яті).
.....................................................................................
Працівники управління соціального захисту населення отримали засоби індивідуального захисту
14 травня 2020 року голова районної державної адміністрації Віталій Коваленко ознайомився з роботою управління соціального захисту населення райдержадміністрації в умовах дії карантинних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом, та передав начальнику управління соціального захисту населення райдержадміністрації Лесі Кочубей 500 медичних масок та 5 л антисептика, отриманих за рахунок соціально відповідального бізнесу. Засоби індивідуального захисту призначені для працівників управління, які щодня здійснюють прийом громадян, а також для вразливих категорій відвідувачів.
.....................................................................................
До уваги підприємств, установ та організацій та населення Компаніївського району
Повідомляємо, що з тимчасовими рекомендаціями щодо організації протиепідемічних заходів при здійсненні дозволених видів діяльності, які передбачають прийом громадян у офісних приміщеннях, торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, роботі закладів громадського харчування, перукарень та салонів краси на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 можна ознайомитися за наступними посиланнями:

Постанова16

Постанова17

Постанова18

Постанова20

.....................................................................................
Голова райдержадміністрації привітав медичних сестер з професійним святом
12 травня 2020 року голова районної державної адміністрації Віталій Коваленко привітав медичних сестер Компаніївської центральної районної лікарні, центру первинної медико-санітарної допомоги району та екстреної медичної допомоги із Всесвітнім днем медичної сестри. "Медичним працівникам ми довіряємо найдорожче – своє життя і здоров’я, тому й висуваємо високі вимоги до їхньої компетентності і професійності. Сьогодні хочу подякувати від імені мешканців компаніївщини за самовідданість, за те, що у складних умовах пандемії сумлінно виконуєте свій обов’язок, працюєте за покликом серця , віддаєте себе людям. Бажаю вам, щоб людська вдячність і любов поверталася сторицею вам та вашим родинам", – зазначив Віталій Васильович. Голова райдержадміністрації вручив медичним сестрам медичні маски та антисептик, придбані за сприяння представників соціально відповідального бізнесу та запевнив, що районна влада буде робити все можливе, аби медичні працівники могли безпечно виконувати свої професійні обов’язки.
.....................................................................................
До Дня пам’яті жертв геноциду кримсько-татарського народу
18 травня відповідно до постанови Верховної Ради України від 12 листопада 2015 року №792 в Україні вшановують День пам’яті жертв геноциду кримсько-татарського народу – пам’ять про злочинні акції, сплановані керівною верхівкою колишнього Союзу РСР та здійснені радянськими каральними органами у 1944 році, які привели до масових людських жертв та завдали непоправної шкоди кримсько-татарському народу, розвитку його культури, трагічним чином вплинули на його історичний шлях. Операція радянських військ з вигнання нацистських окупантів з території Кримського півострова почалася 8 квітня 1944 року і завершилася в ніч на 13 травня. 11 травня 1944 року було прийнято цілком таємну Постанову Державного комітету оборони № 5859сс «Про кримських татар». В ній наводилися претензії до кримськотатарського населення – начебто масове зрадництво та масовий колабораціонізм, – які стали обґрунтуванням для депортації. Насправді жодних доказів «масового дезертирства» кримських татар не існує, бо абсолютна більшість колабораціоністів загинула в боях чи була засуджена в індивідуальному порядку. Операція з депортації кримськотатарського населення розпочалася о 3 годині ранку 18 травня 1944 року і завершилася 20 травня. Впродовж 2 днів кримських татар звозили машинами до залізничних станцій Бахчисарая, Джанкоя та Сімферополя, звідки ешелонами відправляли на схід. Під час головної хвилі депортації (18-20 травня) виселили 180 014 осіб, для перевезення яких використали 67 ешелонів. Крім того, 6 тис. мобілізованих військкоматами протягом квітня-травня кримськотатарських юнаків окремо відправили на наряди Головного управління формування резервів до Гурьєва (Атирау, Казахстан), Куйбишева та Рибінська, а ще 5 тис. кримських татар заслали на роботи до таборів тресту «Московуголь». Разом за перші два дні з Криму було депортовано 191 044 осіб. Окремо під час депортації було заарештовано 5989 осіб, звинувачених у співпраці з німцями, та іншого «антирадянського елементу». Вони потрапили до ГУЛАГу і в подальшому не враховувалися в загальних зведеннях про вигнанців.У ході червневих депортацій болгар, вірмен, греків та «іноземних підданих» додатково було виселено 3141 кримського татарина, яким пощастило врятуватися в травні. Таким чином, загальна чисельність вигнаного з Криму корінного народу склала: 183 тис. осіб на загальне спецпоселення + 6 тис. у табори управління резервів + 6 тис. до ГУЛАГу + 5 тис. спецконтингенту для Московського вугільного тресту = 200 тисяч осіб. Серед дорослих спецпоселенців було також 2882 росіян, українців, циган, караїмів та представників інших національностей, яких було виселено через змішані шлюби.Останній ешелон з депортованими прибув до Узбекистану 8 червня, певна частина кримських татар в дорозі загинула. Відразу після перемоги над нацизмом розпочалася тотальна демобілізація кримських татар з лав Радянської армії. Протягом 1945-1946 рр. в трудові табори Сибіру та Уралу було направлено 8995 військовослужбовців, яким лише 1953 року дозволили возз’єднатися із родинами на засланні. 14 листопада 1989 р. Верховна Рада СРСР прийняла Декларацію «Про визнання незаконними і злочинними репресивних актів проти народів, підданих примусовому переселенню, і забезпечення їх прав», а 7 березня 1991 року – Постанову «Про скасування законодавчих актів у зв’язку з Декларацією Верховної Ради СРСР від 14 листопада 1989 року «Про визнання незаконними та злочинними репресивних актів проти народів, які зазнали примусового переселення, та забезпечення їхніх прав». Відтак, відновлення за рахунок держави майнового та іншого стану репатріантів, до того, яким він був до моменту депортації, набуло необхідної легітимності.Україна ніколи не відмовлялася від визнання актів органів колишнього СРСР щодо відновлення прав депортованих, а з часу проголошення незалежності взяла на себе повну відповідальність за долю всіх своїх громадян, включно з тими, що повертаються на її територію з місць депортації.
(Із публікацій веб-сайту Українського інституту національної пам’яті)
.....................................................................................
.....................................................................................
Відзначення Дня пам’яті та примирення та 75-ої річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
08 травня 2020 року голова районної державної адміністрації Віталій Коваленко та голова районної ради Вадим Спіктаренко з нагоди Дня пам’яті та примирення поклали квіти до братської могили загиблих воїнів Другої світової війни та Пам’ятного знаку воїнам-землякам на площі смт Компаніївка, вшанували пам’ять визволителів хвилиною мовчання.
Сьогодні ж Віталій Коваленко передав продуктові набори та святкові вітання учасникам бойових дій Другої світової війни Хільченку Василю Гуровичу з Компаніївки та Фоміченку Василю Пилиповичу з Сасівки з нагоди Дня перемоги над нацизмом . В умовах дії карантинних обмежень цьогоріч 75-ту річницю перемоги в країні не відзначають як зазвичай - широко та урочисто. Але неможливо залишити в ці травневі дні без уваги учасників бойових дій, які перемогли загарбника і відбудували зруйновану країну. На жаль, свято Перемоги у районі зустрічають лише двоє ветеранів. Час забирає солдатів війни. Вітаючи усіх, хто пройшов крізь вогонь Другої світової – і фронтовиків, і працівників тилу, ми схиляємо голови перед їхнім подвигом, з вдячністю згадуємо загиблих захисників. Велика Перемога дісталася дорогою ціною. За різними даними, в Другу світову війну Україна втратила від 8 до 10 мільйонів громадян. Серед них понад 3 тисячі жителів району, які загинули на фронтах і в концтаборах. На каторжні роботи до Німеччини фашисти відправили 1400 юнаків і дівчат – наших земляків, долі багатьох невідомі до цього часу. У концентраційному таборі в Терновій Балці, що за 7 кілометрів від Компаніївки, було страчено понад 800 осіб. Згадаймо в цей день усіх жертв війни, щоб ніколи знову не повторилося лихоліття. Пам’ятаймо свою історію та подякуймо нашим дідам і прадідам за щасливі і мирні дні, за країну, відвойовану у нацистів.
.....................................................................................
До 100-річчя завершення Першого Зимового походу Армії Української Народної Республіки
З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності, тисячолітньої історії державотворення нашого народу, визнання історичного значення подій, пов’язаних із визвольною боротьбою початку XX століття та у зв’язку зі 100-річчям подій Української революції 1917–1921 років Указом Президента України від 22 січня 2016 року № 17 вшанування подій і видатних учасників Української революції визначено одним із пріоритетів діяльності органів державної влади на 2017–2021 роки. Відзначення пам’яті учасників революції, в тому числі 100-річчя Першого Зимового походу Армії УНР, передбачено Планом заходів з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2016 року № 777-р. 6 травня 2020 року виповнюється 100 років завершення Першого Зимового походу Армії УНР – однієї із найяскравіших бойових операцій в історії українського війська. Перший Зимовий похід тривав 5 місяців (6 грудня 1919 – 6 травня 1920). Рейдова операція тилами Збройних Сил Півдня Росії та Червоної Армії пролягала сучасними Житомирською, Київською, Черкаською, Кіровоградською, Миколаївською, Одеською та Вінницькою областями. Було подолано 2 500 км. Очолював операцію генерал-хорунжий Армії УНР Михайло Омелянович-Павленко. Бойове ядро підрозділу складали 2 тисячі багнетів, 1 тисяча шабель та 14 гармат. За час походу військо мало понад 100 дрібних сутичок і 50 серйозних успішних боїв з ворогом. Єдина бойова нагорода українського війська – орден Залізного Хреста «За зимовий похід і бої» була утверджена саме для учасників походу, з яких було нагороджено – 1668 чоловіків, а 5 жінок удостоєні жетона Залізного Хреста. Партизанський рейд неабияк підняв боєздатність і патріотичний дух Армії УНР у складних обставинах ведення війни на кілька фронтів, епідемії тифу, нестачі зброї, амуніції та ліків, блокади кордонів країнами Антанти, неконтрольованих повстанських виступів. Похід сприяв активізації антибільшовицького руху. Повстанський рух українців набув такої сили, що комуністи змушені були декларувати підтримку незалежності України, а в 1920-х роках піти на поступки в національному й економічному питаннях: відмовитись від політики «воєнного комунізму», впровадити українізацію та неп. Під час Зимового походу українське військо робило все можливе, аби захистити селян від грабунку і терору, які чинили денікінці та більшовики. Пам'ять про подвиг «зимопоходців» та неперервність української мілітарної традиції збережено до нашого часу: у серпні 2019 року 28-ма окрема механізована бригада Сухопутних військ Збройних Сил України отримала почесне найменування «імені Лицарів Зимового Походу». Також на Одещині у місті Ананьїв відкрито перший в Україні пам’ятник із зображенням Залізного Хреста Лицарів Зимового Походу. Головний урок Української революції 1917–1921 років полягає в усвідомленні того, що державність без боєздатної патріотично мотивованої армії неможлива. (Із публікацій веб-сайту Українського інституту національної пам’яті)
.....................................................................................
Мешканцям Кіровоградщини на травневі свята рекомендують залишатися вдома
На період травневих свят у зв’язку з карантином на Кіровоградщині будуть введені додаткові обмежувальні заходи щодо перебування та пересування людей у громадських місцях. Відповідне рішення прийняли члени обласної комісії ТЕБ і НС у рамках позачергового засідання під головуванням очільника ОДА Андрія Балоня. «Попереду нас чекають травневі свята. Звертаюсь до співгромадян, щоб закликати провести вихідні дні в колі своєї родини й обмежити перебування на вулицях», – зазначив Андрій Балонь. Як пояснив голова ОДА, із 1 по 3 травня в області буде посилено контроль за дотриманням обмежувальних заходів у парках, лісопаркових зонах і в місцях масового перебування людей. Також будуть проводитись рейди і патрулювання найбільш пожежонебезпечних лісових масивів. «Від відповідального ставлення до обмежувальних протиепідемічних заходів залежить здоров’я та безпека ваших близьких. Тож будьте обережними та залишайтеся вдома», – звернувся до мешканців області Андрій Балонь. Нагадаємо: станом на 30 квітня на Кіровоградщині лабораторним методом підтверджено 391 випадок захворювання на коронавірус. Із них 100 людей вже побороли недугу, а 18 померли від ускладнень, спричинених COVID-19.
Дата публікації: 30.04.2020
.....................................................................................
Сьогодні, 29 квітня 2020 року, 800 захисних масок, придбаних за сприяння соціально відповідального бізнесу, передав голова Компаніївської райдержадміністрації Віталій Коваленко територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Компаніївського району.
Засобами індивідуального захисту буде забезпечено представників найбільш вразливих верств населення - людей похилого віку та людей із особливими потребами. "Це перша частина, і це стало можливим завдяки співпраці керівників Компаніївського районного споживчого товариства, ФГ "Компаніївський Агролан" та інших. В цілому місцевий бізнес не залишається осторонь у ці складні для усього світу часи. Ми маємо бути однією сім’єю, тоді будь-який виклик чи загроза вирішуватимуться більш ефективно. Процес забезпечення населення засобами індивідуального захисту буде динамічним"- зазначив Віталій Коваленко.
.....................................................................................

COVID-19: що потрібно знати про роботу апаратів штучної вентиляції легень

.....................................................................................
Мешканцям Кіровоградщини рекомендується утриматись від проведення поминальних обрядів у квітні, - голова ОДА
На Кіровоградщині органи виконавчої влади та місцевого самоврядування отримали рекомендації закрити для відвідування кладовища для проведення поминальних обрядів. Відповідне розпорядження підписав голова ОДА, керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Андрій Балонь з метою вжиття необхідних додаткових заходів для забезпечення безпеки громадян і запобігання поширенню корона вірусної інфекції. «Звертаюся до мешканців Кіровоградщини зі словами подяки за те, що дослухалися рекомендацій влади й перебували під час Великодня вдома. Попереду нас чекає поминальний тиждень. Очевидно, що в багатьох буде бажання відвідати кладовища. Проте сьогодні, на жаль, ми ще не досягли піку захворюваності на коронавірус. Це означає що слід надалі суворо дотримуватися карантинних заходів. Закликаю всіх залишатися вдома. Поминальні заходи будуть перенесенні у визначені дні», – наголосив Андрій Балонь. У підписаному розпорядженні йдеться про рекомендацію закрити для відвідування кладовища. «Виключенням є лише випадки поховання померлих за умови проведення ритуальних обрядів з дотриманням протиепідемічних правил, які передбачають участь не більше 10 осіб із забезпеченням відстані між присутніми не менше ніж 1,5 метра», – зазначено в документі. Забезпечення виконання вимог покладено на Головне управління Нацполіції України в Кіровоградській області.

Звернення Андрія Балоня щодо перенесення поминальних обрядів

.....................................................................................
Шановні жителі Компаніївського району! Повідомляємо що станом на 10 квітня 2020 року в районі не підтверджено жодного випадку захворювання на Covid-19
.....................................................................................
Шановні жителі Компаніївського району!
Хочу офіційно повідомити, що станом на 07 квітня 2020 року, на території Компаніївського району не зафіксовані випадки зараження корона вірусу!
Щодо захворювання жительки села Мар’ївка повідомляю, що вона постійно мешкає в місті Кропивницький і останній раз перебувала на території району ще на початку березня.
Тримаємо спокій і не забуваємо про дотримання профілактичних, карантинних заходів.
Голова Компаніївської районної державної адміністрації Олександр Мороз
.....................................................................................
Інформаційні сторінки щодо Covid-19
Інформаційні сторінки для оперативного інформування щодо Covid-19: https://covid19.com.ua/ https://nszu.gov.ua/
......................................................................................................................................................................

Телефони гарячих ліній з питань COVID-19 у регіонах

.....................................................................................
Роз’яснення щодо нових обмежувальних заходів на період карантину
Прийняті Постановою №211 нові норми обмежувальних заходів викликали в українців безліч запитань. Тому надаємо роз’яснення щодо найбільш поширених запитань.
• Чому запровадили правило носити з собою документи, що посвідчують особу? Наявність у людини документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції, або в обсервації. А також це дасть можливість органам правопорядку застосовувати адміністративну відповідальність для порушників правил карантину.
• Чи можна ходити по вулиці без маски? В Постанові №211 сказано, що в усіх громадських місцях ви маєте бути в масці чи респіраторі. Громадське місце - частина будь-якої споруди, яка доступна або відкрита для населення, в тому числі за плату (під'їзди, підземні переходи, стадіони; парки, сквери, дитячі майданчики, стадіони, зупинки громадського транспорту, ліфти, державні установи, медичні установи та інше). Але! Перелік громадських місць може бути розширений органами місцевої влади. Наприклад, у м. Києві до громадських місць відносяться також зупинки громадського транспорту та 50-метрова зона навколо них; церкви та 50-метрова зона навколо них; заклади торгівлі закритого і відкритого типів, зокрема торгові ряди та ринки; кінотеатри та прилегла до них територія; тощо. Тому ми наполегливо рекомендуємо перебувати на вулиці в масці, оскільки у будь-який момент можете опинитись на території, яка підпадає під визначення «громадське місце».
• Навіщо запроваджується обов’язковий масковий режим? Це потрібно заради безпеки всіх нас. Враховуючи темпи розповсюдженя коронавірусної хвороби всі люди розглядаються як потенційно інфіковані. Ви можете не знати, що є переносником вірусу, проте можете наражати на небезпеку інших. Маска запобігає можливому інфікуванню оточуючих. Коли маска на обличчі, тоді виділення біологічного матеріалу, який може містити збудник, зменшується.
• Яка відповідальність за порушення правил карантину? Чи можуть мене оштрафувати за похід в парк чи відсутність маски? Можуть. За порушення правил карантину – штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн. А якщо ви порушуєте санітарні правила та норми щодо запобігання інфекційним захворюванням, може бути й кримінальна відповідальність.
• Чи закривають церкви на період карантину? Уряд не закриває церкви, проте масові та релігійні заходи заборонені. Ми закликаємо всіх українців залишатися вдома на період карантину.
• Хто контролюватиме дотримання заходів карантину? Чи буде поліція стояти на входах в парки? Контроль за дотриманням правил карантину в публічних місцях буде здійснювати МВС та Нацгвардія.
• Чи можна ходити по вулиці втрьох? Вулицею можна пересуватися лише вдвох. Виняток – супроводження дітей незалежно від їх кількості.
• В якому випадку людям старше 60 років можна тепер виходити на вулицю? Люди старше 60 років поки що мають сидіти вдома. Вони відносяться до групи підвищеного ризику, відтак - потребують самоізоляції. Що це означає? По-перше, вони мають перебувати у визначеному ними місці самоізоляції. По-друге, утримуватися від контакту з іншими особами – крім тих, з якими вони спільно проживають.
• А якщо вони не мають близьких людей молодшого віку, які можуть про них піклуватися? Люди, що знаходяться на самоізоляції (крім хворих на COVID-19) та про яких немає кому подбати, дозволено відвідувати магазини та інші місця торгівлі, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції. Ці люди мають дотримуватися масочного режиму. Окрім того, Уряд доручив обласним державним адміністраціям вжити додаткових заходів до виявлення та обслуговування одиноких осіб та осіб, які одиноко проживають, серед громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, осіб, які перебувають на самоізоляції, та організувати належний соціальний супровід.
• Чи можна буде гуляти навколо будинку? Це не заборонено, але діють інші обмеження: не можна пересуватися групами більше двох осіб та ходити в парки/сквери, зони відпочинку тощо.
• Чи дозволено виходити на вулицю з дітьми? Чи можна дітям молодше 14 років виходити самим на вулицю? Діти до 14 років рекомендовано виходити на вулицю тільки у супроводі батьків чи опікунів. В постанові №211 вказано, що дітям не дозволено перебувати без супроводу тільки в громадських місцях. Але! Як сказано вище, навіть під’їзд та територія навколо вашого будинку можуть підпадати під визначення громадського місця. Тому рекомендуємо дітям не покидати домівку без супроводу дорослих.
• Чи можна ходити в парк чи сквер? Ні, відтепер – не можна. Відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон забороняється. Це дозволяється лише у випадку, якщо вам потрібно вигуляти домашню тварину, або через службову необхідність.
• Як тепер вигулювати домашніх тварин? Як і раніше ви можете вигулювати домашніх тварин, проте не більше ніж вдвох. Вигул домашніх тварин в парках та скверах дозволяється лише однією людиною.
• Коли діти знову підуть у школу? Заходи карантину наразі діють до 24 квітня, а тому всі освітні заклади переведені в онлайн. За ініціативи Президента починає працювати проект «Всеукраїнська школа онлайн». Старт трансляції – 6 квітня.
• Чи правда, що магазини, банки та аптеки мають забезпечувати відвідувачів масками або респіраторами? Ні, це неправда. Установи та магазини, робота яких дозволена у період карантину, мають лише контролювати, щоб відвідувачі перебували у будівлях та на території закладів виключно в масках та респіраторах. Обов’язок забезпечення себе масками покладається на відвідувачів.
Дотримуйтесь рекомендацій та будьте здорові!
.....................................................................................
На Кіровоградщині нових випадків захворювання на COVID-19 не зареєстрували
Станом на 13:00 31 березня на Кіровоградщині не зареєстровано нових підтверджених лабораторним методом випадків захворювання на коронавірус. Чотири чоловіки, яким діагностували COVID-19 29 березня продовжують перебувати на госпіталізації. Про це під час брифінгу розповіла головна санітарна лікарка області Надія Оперчук сьогодні, 31 березня. «За останню добу в області фахівці лабораторного центру відпрацювали п’ять підозр на COVID-19 серед мешканців області. Серед них одна підозра – у Долинському районі, дві – у Кропивницькому, одна – у Новоукраїнському районі, одна – у Маловисківському районі. Усі були перевірені методом ПЛР-реакції. Результати – негативні», – зазначила Надія Оперчук. За її словами, сьогодні до обласного лабораторного центру надійшли матеріали для дослідження методом ПЛР-діагностики ще з двох підозр. Позитивний результат експрес-тесту виявили у жінки з Устинівського району, яка перебувала на самоізоляції, і у підлітка з Маловисківського району. До кінця дня будуть відомі результати ПЛР-тестування. Нагадаємо: Кіровоградська область отримала другу партію благодійної допомоги для медиків, які лікуватимуть хворих на коронавірус. Засоби індивідуального захисту будуть розподілені між лікарнями «першої» хвилі.
.....................................................................................
Обговорено стан виконання заходів щодо протидії поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19
23 березня 2020 року голова райдержадміністрації Олександр Мороз провів семінар-нараду з селищним, сільськими головами, керівниками окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів центральних органів виконавчої влади України в районі. В центрі уваги присутніх було питання стану виконання заходів щодо протидії поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 та проблемних питань, які виникають у ході реалізації карантинних заходів. З інформаціями виступили головний спеціаліст Компаніївського відділу Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Оксана Охотнікова, начальник Компаніївського районного сектору управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області Ярослав Гайдуков, головний лікар НКЗ "Центр первинної медико-санітарної допомоги Компаніївського району Кіровоградської області" Євгеній Ткаченко, головний лікар ЦРЛ Анатолій Нагнибіда, начальник відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики та захисту довкілля райдержадміністрації Оксана Маслюкова. Сільські голови активно долучилися до обговорення шляхів вирішення нагальних проблем. За результатами семінару-наради керівникам органів місцевого самоврядування рекомендовано затвердити до 25 березня 2020 року Плани заходів щодо протидії коронавірусної інфекції на підвідомчих територіях та забезпечити їх виконання відповідно до вказаних термінів. Особливу увагу необхідно звернути на дотримання карантинних заходів особами, які повернулися з-за кордону. У випадку недотримання цих заходів оперативно інформувати правоохоронні органи. Також є потреба розглянути на сесіях сільських рад питання виділення коштів для додаткової закупки засобів індивідуального захисту медичним працівникам та особам, які здійснюють дезінфекцію з метою недопущення розповсюдження коронавірусної інфекції COVID-19 на території району. Одиноких осіб похилого віку, а також тих, які перебувають на самоізоляції, слід організовано забезпечувати ліками та продуктами харчування На підвідомчих територіях продовжуватиметься інформаційно-роз’яснювальна робота щодо дотримання санітарно-гігієнічних норм для недопущення захворювання на коронавірусну інфекцію COVID-19 та її поширення. Керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та територіальних органів центральних органів виконавчої влади України в районі- галузеві фахівці, і надалі до особливого розпорядження здійснюватимуть моніторинг стану виконання заходів медичного характеру,із забезпечення стабільної ситуації на споживчому ринку, обмежувального та профілактичного характеру, фінансового забезпечення, цивільного, соціального захисту, контролю та забезпечення безпеки громадян.
.....................................................................................
Кіровоградщина отримала тести на коронавірус
Кіровоградська область отримала ПЛР-тести і експрес-тести для виявлення коронавірусу. Їх будуть використовувати для діагностування пацієнтів у разі підозри на COVID-19. Про це повідомив голова ОДА Андрій Балонь сьогодні, 24 березня. «Учора в Україну з Китаю доставили тест-системи для визначення коронавірусної інфекції і засоби індивідуального захисту для медиків. Кіровоградщина вже отримала перший транш ПЛР-тестів, які будуть використовуватись у вірусологічній лабораторій обласного лабораторного центру для діагностики COVID-19. Це перша партія, яка перекриє нагальні потреби. Це допоможе забезпечити оперативне виявлення хворих у разі поширення епідемії в області, а отже – мінімізувати ризик масового інфікування населення», – відзначив Андрій Балонь. Окрім тест-систем із Китаю, Кіровоградщина має експрес-тести для початкової діагностики COVID-19. Їх за власний кошт закупив обласний лабораторний центр. Наразі першочергові потреби регіону покриті. Найближчими днями Кіровоградщина очікує додаткові поставки тест-систем і засобів індивідуального захисту для медиків. Йдеться про маски, респіратори та спеціальні комбінезони. Отримані засоби індивідуального захисту будуть розподілені між госпітальними базами та екстреними бригадами «швидкої», які цілодобово чергують на випадок поширення епідемії. Відзначимо: станом на 13:00 23 березня на Кіровоградщині не зафіксовано жодного лабораторно підтвердженого випадку захворювання на коронавірусну інфекцію чи підозри на неї. На випадок епідемії в області розширили мережу госпітальних баз, до її складу ввійшли дев’ять медичних закладів регіону.
.....................................................................................
Затверджено районний план заходів щодо протидії поширенню коронавірусної інфекції
23 березня 2020 року голова райдержадміністрації Олександр Мороз провів позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на яке були запрошені селищний, сільські голови. Розглядалися питання "Про вжиття невідкладних заходів щодо стабілізації санітарно-епідемічної ситуації в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19", "Про затвердження Комплексного плану заходів щодо протидії поширенню коронавірусної інфекції на території Компаніївського району". За результатами обговорення питань затверджено Комплексний план заходів та дано рекомендації керівникам органів місцевого самоврядування, доручення керівникам установ, організацій щодо запобіганню поширенню на територію району гострої респіраторної хвороби COVID-19. Слід зазначити, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2020 року №215 "Про запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", рішень обласної та районної комісій з питань ТЕБ та НС від 17 березня 2020 року на території району введено карантинні заходи, які створюють безпечні умови для населення та запобігають захворюваності людей. Щодня галузеві фахівці здійснюють моніторинг стану виконання заходів медичного характеру,із забезпечення стабільної ситуації на споживчому ринку, обмежувального та профілактичного характеру, фінансового забезпечення, цивільного, соціального захисту, контролю та забезпечення безпеки громадян.
.....................................................................................
Звернення Глави держави щодо протидії коронавірусу
Дорогі українці! Відсьогодні я буду максимально часто інформувати вас про актуальну ситуацію щодо протидії коронавірусу. Станом на 16 березня 2020 року в Україні опрацьовано 79 підозр на коронавірус. П’ять із них, на жаль, позитивні. 64 – не підтвердились. Ще 10 опрацьовуються лабораторно. Як і обіцяли, вчора ми повернули додому 123 українців, які застрягли на кордоні Італії та Словенії. Експрес-тести показали відсутність у них коронавірусної інфекції. Однак кожен з евакуйованих зобов’язався здійснити 14-денну самоізоляцію. Це – гідний приклад громадянської свідомості. Сьогодні ввечері відбудеться засідання уряду. Я закликаю Кабінет Міністрів України зробити таке: Перше. З 00 годин 01 хвилини 17 березня 2020 року заборонити приймати відвідувачів закладам культури, торговельно-розважальним центрам, ресторанам, кафе, фітнес-центрам та іншим закладам харчування, розваг і послуг. Ресторани та кафе зможуть продовжити роботу з приготування їжі, доставку якої громадяни зможуть замовити додому. Друге. Міністерству інфраструктури – з 12-ї години дня 18 березня 2020 року заборонити залізничне, авіа- та автобусне міжміське та міжобласне пасажирське перевезення, заборонити роботу метрополітенів. Міські перевезення можуть здійснюватися у режимі: до 10 осіб – у маршрутних таксі й таксі і до 20 осіб – у тролейбусах, автобусах, вагонах трамвая. Третє. Міністерству фінансів – провести перемовини з МВФ та іншими міжнародними партнерами щодо надання фінансової підтримки для подолання наслідків коронавірусу. Четверте. Найближчим часом очікуємо від НБУ, Міністерства фінансів, державних і комерційних банків програму кредитних канікул для малого й середнього бізнесу, а також концепцію податкових змін. Крім цього, громадяни, які отримують пенсію менше 5000 гривень, мають одержати доплату в розмірі 1000 гривень. П’яте. В областях, де були підтверджені випадки коронавірусної хвороби, а саме – в Чернівецькій та Житомирській областях – запровадити режим надзвичайної ситуації з 17 березня 2020 року. Шосте. Міністерству охорони здоров’я – тимчасово заборонити планові заходи та планові операції. Здійснювати лише термінові та невідкладні заходи. Максимально підготувати та перепрофілювати медичні заклади для прийому та лікування інфікованих хворих у тяжких станах. Розробити механізм доставки ліків працівниками «Укрпошти» для людей похилого віку. Сьоме. Заборонити масові заходи за участю більше 10 осіб, включно з обрядами та церемоніями. Лідерів усіх церков я дуже прошу з розумінням поставитися до цієї ситуації, коли є загроза людському здоров’ю та життю. Восьме. Обмежити експорт продуктів харчування – за визначеним урядом переліком. Дев’яте. Міністерствам, головам ОДА, місцевого самоврядування, керівникам підприємств – забезпечити безперебійну роботу продуктових магазинів, магазинів побутових товарів, АЗС, аптек, банківських установ, страхових компаній. А також усіх підприємств критичної інфраструктури державної та комунальної власності й вантажного транспорту. Роботу у звичайному режимі мають продовжити всі без винятку органи державної влади, заклади охорони здоров’я та правоохоронні органи. Особливо важлива робота зараз Верховної Ради України. На мою думку, зміна плану роботи Верховної Ради неприпустима. Зараз, у ситуації світової пандемії та загрози глобальної фінансової кризи, парламент України має ухвалювати життєво важливі для економіки закони, впроваджувати податкову, земельну, трудову реформи, призначити міністрів економіки та енергетики, Генерального прокурора України. Швидкі реформи – це швидка допомога для економіки. Без них – економічна кома. І це не питання. Це відповідь. У такі часи всі народні депутати мають усвідомити відповідальність. У такі часи ви блокуєте не трибуну – ви блокуєте життя України. Наполегливо рекомендую всім людям залишатися вдома, крім необхідності купівлі продуктів чи ліків. Особливо це стосується громадян, старших 60 років, які перебувають у зоні ризику. Дорогі українці! Досвід Китаю показує, що непопулярні та жорсткі рішення долають вірус і рятують життя. Досвід інших країн показує, що м’якотілість і ліберальність – це союзники коронавірусу. Тому ми будемо діяти жорстко, невідкладно, можливо, непопулярно, але заради одного – життя та здоров’я українців. 36,6 вам, дорогі українці! Бережімо себе – збережемо Україну.
.....................................................................................
Вшановано пам’ять визволителів Компаніївки
13 березня 2020 року з нагоди 76-ї річниці визволення Компаніївки від нацистських окупантів керівництво району, представники трудових колективів, органів місцевого самоврядування, молодь вшанували пам’ять воїнів-визволителів. До підніжжя братської могили 43 воїнів, полеглих у боях за селище та до пам’ятного знаку воїнам-землякам поклали квіти, схилили голови у хвилині мовчання. Вічна пам’ять героям Другої світової та наша вдячність за визволення від нацистів, за можливість будувати свою незалежну державу. Довідково: 15 березня 1944 року 81-ша гвардійська Червонопрапорна стрілецька дивізія II Українського фронту визволила Компаніївщину від гітлерівців. Її відбудова вимагала чималих зусиль. Окупанти зруйнували паперову фабрику, майстерню, гаражі й нафтосховища машинно-тракторних станцій.1400 молодих людей було вивезено на роботу в Німеччину, де багато з них загинули в концтаборах.
.....................................................................................
Засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
04 березня 2020 року заступник голови райдержадміністрації Алла Олійник провела розширене спільне засідання районної та селищної комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Розглянуто питання: про стан виконання профілактичних і протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню на території району гострої респіраторної хворобиCOVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2; про результати проведення перевірок щодо виконання заходів пожежної безпеки на об’єктах з масовим перебуванням людей; про стан утримання та приведення у готовність захисних споруд цивільного захисту; про стан впровадження інженерно-технічних заходів цивільного захисту в містобудівній документації; про стан забезпечення населення та особового складу спеціалізованих служб цивільного захисту Компаніївського району засобами індивідуального захисту.За результатами обговорення інформацій Ярослава Гайдукова – начальника РС УДСНС України в Кіровоградській області, Юрія Мунтяна – начальника Компаніївського районного відділу ГУ Держпродспоживслужби у Кіровоградській області, Євгенія Ткаченка – головного лікаря КЗ "Центр первинної медико-санітарної допомоги Компаніївської районної ради", Оксани Маслюкової – начальника відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики та захисту довкілля райдержадміністрації дано низку доручень сільським головам керівникам установ та організацій району. Зобов’язано сільських голів розглянути на засіданнях сільських комісій з питань ТЕБ та НС питання готовності закладів охорони здоров’я щодо надання медичної допомоги у випадках підозри на захворювання, спричинене коронавірусом, та спільно з керівниками закладів охорони здоров’я забезпечити медичні заклади оснащенням, медикаментами, деззасобами та засобами індивідуального захисту медпрацівників. Затверджено план районних протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню на території району ГРХ, спричиненої коронавірусом, а також Алгоритм дій медпрацівників КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги Компаніївської районної ради" у випадку виявлення цього захворювання. Стосовно протипожежних заходів рекомендовано розпорядникам коштів ліквідувати недоліки, виявлені під час тематичних перевірок, та збільшити видатки для приведення у належний протипожежний стан закладів з масовим перебуванням людей. З метою цивільного захисту населення балансоутримувачам споруд цивільного захисту дано доручення привести їх у стан готовності, а також провести повірку наявних засобів індивідуального захисту і закупку цих засобів. Сільським головам рекомендовано під час підготовки вихідних даних для розробки відповідного розділу генеральних планів населених пунктів врахувати інформацію щодо стану цивільного захисту території.
.....................................................................................
На Кіровоградщині розпочався масштабний ремонт інфраструктурних об’єктів
На Кіровоградщині стартувала реконструкція та ремонт об’єктів освітньої та спортивної інфраструктури.
Роботи розпочались в рамках реалізації програми Президента України «Велике будівництво».
«Мета програми – створити якісну інфраструктуру для українців. Упродовж 2020 року безпосередньо на Кіровоградщині плануємо ввести в експлуатацію 15 освітніх і спортивних об’єктів: п’ять дитячих садків, п’ять шкіл і п’ять стадіонів», - відзначив голова ОДА Андрій Балонь.
Перелік об'єктів
Приймальні відділення в опорних лікарнях:
1.Кіровоградська обласна лікарня.
2. Міська лікарня швидкої медичної допомоги в Кропивницькому.
3. Центральна міська лікарня в Олександрії.
4. Знам’янська міська лікарня.
5. Гайворонська ЦРЛ.
6. Добровеличківська ЦРЛ.
7. Світловодська ЦРЛ.
Загальноосвітні навчальні заклади:
1. Реконструкція загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів у селищі Побузьке Голованівського району.
2. Реконструкція загальноосвітньої школи I-III ступенів №2 у селищі Нова Прага Олександрійського району.
3. Капітальний ремонт Торговицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. Є.Ф. Маланюка Торговицького навчально-виховного об’єднання в Новоархангельському районі.
4. Капітальний ремонт Олександрівського навчально-виховного об’єднання №1.
5. Капітальний ремонт Первозванівського навчально-виховного об’єднання Кропивницького району.
Дошкільні навчальні заклади:
1. Будівництво садка на 120 місць у Голованівську.
2. Будівництво садка в селі Черняхівка Кропивницького району.
3. Реконструкція дитсадка №7 «Козачок» у Знам’янці.
4. Реконструкція дитсадку в селі Коротяк Компаніївського району.
5. Капітальний ремонт дитсадку №17 в Олександрії.
Стадіони:
1. Реконструкція стадіону Златопільської гімназії Новомиргородського району.
2. Реконструкція стадіону Олександрівського навчально-виховного об'єднання №2.
3. Реконструкція стадіону Долинської гімназії №3
4. Реконструкція стадіону «Колос» у Малій Висці.
5. Реконструкція Обласної спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву – 2 у Кропивницькому.
Окрім цього, «Велике будівництво» передбачає проведення робіт із поточного середнього ремонту доріг загального користування місцевого значення. До кінця року мають відремонтувати загалом 111,3 км.
Усього Україні, за словами Прем’єр-мінстра України Олексія Гончарука, в рамках програми «Велике будівництво» побудують мінімум 100 садків, 100 шкіл, 100 стадіонів та щонайменше 4 тис. км доріг.
.....................................................................................
Навчання з питань цивільного захисту
25 лютого 2020 року в рамках комплексної перевірки виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки та діяльності аварійно-рятувальної служби проведено навчання діям спеціалізованих служб району в разі виникнення надзвичайної ситуації. В навчанні взяли участь працівники закладу охорони здоров’я, аварійної служби газу, філії "Кіровоградобленерго", відділення поліції, аварійно-рятувальної служби ДСНС, структурних підрозділів райдержадміністрації та Компаніївської селищної ОТГ. За результатами навчання голова райдержадміністрації Олександр Мороз провів засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
.....................................................................................
Відзначення Дня Героїв Небесної Сотні
20 лютого 2020 року в смт Компаніївка біля Монументу патріотам України відбувся мітинг з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні за участю голови райдержадміністрації Олександра Мороза, голови районної ради Вадима Спіктаренка, Компаніївського селищного голови ОТГ Олександра Маслюкова, представників трудових колективів, молоді, учасників Революції Гідності. Як відомо, цей день відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». 18-20 лютого 2014 року під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого загинуло найбільше активістів Майдану. Втрати були і серед силовиків – загинули більш ніж десяток. А 21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього ж дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею», а під час прощання з загиблими лунала пісня «Плине кача...», яка стала українським реквіємом 105 Героям Небесної Сотні посмертно присвоєно звання Герой України, а троє іноземців - громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані, посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні. Україна заплатила надто високу ціну за звільнення від диктатури і свій цивілізаційний вибір – бути частиною Європи. Ось і сьогодні під звуки пісні борців за українську незалежність присутні поклали квіти до Монументу патріотам України, а молодь запалила лампадки. Пам’ять про Небесну Сотню вшанували хвилиною мовчання. Сьогодні та напередодні пам’ятної дати в загальноосвітніх навчальних закладах та закладах культури проводяться інформаційно-просвітницькі заходи про події Революції Гідності, щоб люди, насамперед молодь, пам’ятали тих, хто не пошкодував життя за наше майбутнє, заради європейського та євроінтеграційного курсу України. Заходи проходять під гаслами «Вдячні за майбутнє», «Вдячні за свободу», «Вдячні за гідність».
.....................................................................................
Семінар для селищного, сільських голів
14 лютого 2020 року заступник голови райдержадміністрації Алла Олійник провела семінар-нараду з селищним та сільськими головами. Розглянуто блок питань стосовно ведення військового обліку, призову громадян на строкову військову службу, службу за контрактом та набору бажаючих вступити у вищі військові навчальні заклади, з яких інформували військовий комісар районного військового комісаріату Сергій Творогов і заступник військового комісара Руслан Похиленко. Начальник районного сектора управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області Ярослав Гайдуков поінформував присутніх про стан організації на території району профілактики пожеж та загибелі людей від них. Заслухано та обговорено також інформації головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Євгенія Ткаченка про організацію профілактики гострих респіраторних та інфекційних захворювань, начальника відділу культури, освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Наталії Мунтян щодо стану збереження об’єктів культурної спадщини району в умовах децентралізації, начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Лесі Кочубей про зміни в порядку надання пільг, субсидій та інших видів соціальних допомог з 01 січня 2020 року, директора КУ "Центр гуманітарної політики" Альони Олешко про результати перевірки харчоблоків у загальноосвітніх закладах району. За наслідками семінару керівникам органів місцевого самоврядування рекомендовано передбачити кошти в сільських, селищному бюджетах на здійснення протипожежних заходів насамперед у закладах соціальної сфери, поліпшення матеріально-технічної бази харчоблоків закладів освіти, фінансування робіт з паспортизації та інвентаризації об’єктів культурної спадщини. Серед першочергових завдань – забезпечення належного ведення військового обліку військовозобов’язаних, сприяння проведенню приписки громадян до призовної дільниці та призову на строкову військову службу, організація оздоровлення дітей і категорій осіб, які потребують соціального захисту, завершення укладання охоронних договорів на пам’ятки культурної спадщини.
.....................................................................................
Урочистості з нагоди Дня учасників бойових дій на території інших держав
14 лютого 2020 року в районі відбулися урочистості з нагоди 31-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Вітали присутніх на святі учасників бойових дій заступник голови районної ради Любов Житня, секретар Компаніївської селищної ради ОТГ Юрій Панасюк, голова громадського об’єднання воїнів-інтернаціоналістів Василь Портянко та військовий комісар Компаніївського районного військового комісаріату Сергій Творогов. Перед початком урочистостей хвилиною мовчання вшанували пам’ять побратимів,які, гідно виконавши свій військовий обов’язок, не повернулися з війни на території іноземних держав. У своїх вітальних словах виступаючі зазначили, що ветерани військових конфліктів, використовуючи свій досвід, не стоять осторонь подій, що відбуваються на сході України. Вони передають його молодому поколінню, беручи участь у операції об’єднаних сил, розповідаючи про патріотизм та самовіддане служіння Батьківщині, героїзм учасників бойових дій старшого покоління. Військовий комісар Сергій Творогов вручив ветеранам державні відзнаки та підкреслив, що український народ цінує вклад українських воїнів-учасників бойових дій на території інших держав в історію країни, в захист її суверенітету. Аматори районного Будинку культури представили гостям святкової зустрічі концертну програму.
Довідково:Війна в Афганістані, що розпочалася у грудні 1979 року, тривала до виводу основної маси радянських військ 15 лютого 1989 року. Унаслідок цієї війни загинуло (за міжнародними даними, прийнятими також і СРСР) близько 1,5 млн або 10 % з числа тодішнього населення країни. Радянські втрати, за офіційними даними СРСР, становили близько 15 тисяч військовослужбовців. Вважається, що всього під час радянсько-афганської війни загинуло 2378 українців. Однак вихідців з теренів України та тих, хто спочиває в українській землі, дещо більше. Так, за даними книги "Чорні тюльпани. Афганський мартиролог України", цифра зростає до 3087 осіб.
.....................................................................................
Засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
13 лютого 2020 року заступник голови райдержадміністрації Алла Олійник провела засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Розглянуто питання "Про підведення підсумків роботи у сфері цивільного захисту в районі у 2019 році", інформувала з якого головний спеціаліст з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами райдержадміністрації Яна Колмогорова. Вона зокрема підкреслила, що у 2019 році важливу роль у забезпеченні пожежної безпеки об’єктів відігравали 103 діючі підрозділи добровільної пожежної охорони. У 5 добровільних пожежних команд (КС "Кіровоградська", ВСК "Колос", СФГ "Берегиня", СВК "Нива", Роздольський елеватор ТОВ "РОС АГРО") є пожежна техніка, з допомогою якої у 2019 році вони взяли участь у гасінні 2 пожеж.На інших підприємствах добровільні формування оснащені пристосованою до гасіння пожеж технікою чи первинними засобами пожежогасіння. На території району налічується 25 захисних споруд, які обстежені та складено акти оцінки стану їх готовності. Проведено інвентаризацію споруд, розраховано чисельність для укриття населення, визначено потребу фонду захисних споруд. Комісією затверджено план заходів щодо активізації роботи виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту і діяльності аварійно-рятувальних служб Компаніївського району. Органам місцевого самоврядування та керівникам спеціалізованих служб цивільного захисту району рекомендовано вжити заходи щодо приведення відповідної плануючої документації до вимог чинного законодавства, а також керуватися у роботі розпорядженням голови райдержадміністрації від 23 січня 2020 року №14-р, яким затверджено основні заходи цивільного захисту району на 20202 рік.
......................................................................................................................................................................

Державна кредитна програма «Доступні кредити 5-7-9%» запроваджена за ініціативи Президента України та Прем'єр-Міністра України

.....................................................................................
Юнаки змагалися з волейболу в рамках учнівської спартакіади
08 лютого 2020 року збірна команда учнів НВК "Сасівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний заклад" та Червоновершської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Компаніївської районної ради Кіровоградської області відповідно до наказу начальника управління освіти, науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації від 10 жовтня 2019 року № 729-од "Про проведення обласної спартакіади серед учнів закладів загальної середньої освіти у 2019 – 2020 роках" взяли участь в обласних змаганнях з волейболу серед юнаків, що відбулися в м. Долинська, де вибороли ІV місце. Слід зазначити, що змагання з волейболу серед команд юнаків проводилися 21 листопада 2019 року на базі Мар’ївськаї загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Компаніївської районної ради Кіровоградської області. На змагання прибули юні спортсмени з 5 закладів загальної середньої освіти району. Переможцями зустрічі стали команди НВК "Сасівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад" Компаніївської районної ради Кіровоградської області, Червоновершської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Компаніївської районної ради Кіровоградської області, Мар’ївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Компаніївської районної ради Кіровоградської області.
.....................................................................................
Спортивна зима у Компаніївському районі
Відповідно до Положення "Про проведення обласних фізкультурно-оздоровчих заходів "Спортивна зима" та наказу директора Комунальної установи "Центр гуманітарної політики" від 10 січня 2020 року №10 "Про проведення районних фізкультурно-оздоровчих заходів "Спортивна зима",з метою популяризації активного дозвілля в зимовий період, формування свідомої потреби дітей та молоді у заняттях фізичною культурою на свіжому повітрі в закладах загальної середньої освіти району з 14 січня по 21 лютого 2020 року тривають фізкультурно-оздоровчі заходи "Спортивна зима". У програму включено зимові ігри, естафети та різноманітні конкурси з використанням лиж і санок, м’яча, а саме:.спортивні змагання: "Подорожі олімпійськими видами спорту", вікторини " Зимові олімпійські ігри", руханки "Вітамінка свіжого повітря". В змаганнях уже взяли участь команди 12 закладів загальної середньої освіти район. Перемогу здобули: І місце - учні Мар’ївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Компаніївської районної ради Кіровоградської області, ІІ місце розділили школярі Губівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім.. Д.Бєдного Компаніївської районної ради Кіровоградської області та Червоновершської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Компаніївської районної ради Кіровоградської області; ІІІ місце вибороли юні спортсмени Лозувадської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Компаніївської районної ради Кіровоградської області. У фіналі обласних фізкультурно-оздоровчих заходів серед переможців змагань І етапу, що проводитиметься 21 лютого 2020 року в м. Кропивницький на льодовій ковзанці “Слайз“, візьме участь команда Мар’ївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Бажаємо успіху!
.....................................................................................
Розглянуто питання соціально-правового захисту дітей
31 січня 2020 року заступник голови райдержадміністрації Алла Олійник провела засідання комісії з питань захисту прав дітей. Розглянуто 6 питань, що стосувалися надання висновку про доцільність позбавлення батьківських прав відносно дитини; вибуття двох дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування з прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу; взяття під соціальний супровід та зняття з обліку дітей, які виховуються в сім’ях, що опинилися в складних життєвих обставинах. По кожному з питань прийнято рішення.
.....................................................................................
Відзначення 102-ї річниці пам’яті Героїв Крут
29 січня в Україні згадують учасників героїчного бою під Крутами, що став символом стійкості і патріотизму української молоді. Цього дня 102 роки тому молодь стримала наступ більшовицьких загонів на Київ, що значно переважали чисельно 520 українських воякiв, юнакiв і студентiв, озброєних 16 кулеметами та однією гарматою. Бій під Крутами став успішною оборонною операцією з переважаючими силами ворога, наступ якого зупинив його на декілька днів. Це дало змогу представникам Української Народної Республіки підписати Брестський мирний договір із країнами Четверного союзу.Брестський мир означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин. Події Української революції засвідчили: державність без армії неможлива. 29 січня 2020 року в навчальних закладах, бібліотеках району відбулися тематичні інформаційні, освітньо-виховні заходи- години пам’яті, обговорення, перегляд документальних фільмів тощо - з нагоди пам’ятної дати.Учні загальноосвітніх шкіл, гуртківці позашкільних закладів, згадавши історію України, мали змогу співставити історичні події і сьогодення, адже в наш час бійці українських силових структур у зоні проведення операції об’єднаних сил теж відстоюють незалежність і соборність України. І нині гостро стоїть необхідність подальшого зміцнення і розбудови Збройних Сил України, інших військових формувань як запоруки незалежності країни.( На фото: година-реквієм «Мужність, приречена на безсмертя» з читачами бібліотеки КЗ «Компаніївське НВО» та година пам’яті з переглядом документального фільму з гуртківцями Центру дитячої та юнацької творчості).
.....................................................................................
Призначено державні допомоги і субсидії
29 січня 2020 року під головуванням заступника голови райдержадміністрації Алли Олійник відбулося засідання комісії щодо призначення всіх видів державних соціальних допомог і субсидій. Розглянуто 20 справ. Призначено соціальну допомогу 1 малозабезпеченій сім’ї, субсидії - 18 особам. По 1 справі відмовлено в призначенні допомоги по малозабезпеченості.
.....................................................................................
Матеріальна допомога учасникам АТО та членам сімей загиблих учасників АТО
29 січня 2020 року заступник голови райдержадміністрації Алла Олійник провела засідання комісії з питань надання комплексу соціальних послуг сім’ям військовослужбовців, загиблих і поранених учасників антитерористичної операції. Розглянуто питання надання матеріальної допомоги з місцевих бюджетів 1 учаснику АТО та 2 членам сімей загиблих учасників АТО. Прийнято рішення про надання такої допомоги в розмірі 3 тис. грн.. учаснику АТО на вирішення соціально-побутових питань та по 5 тис. грн.. членам сімей загиблих учасників АТО.
.....................................................................................
У зв’язку з підвищенням рівня захворюваності населення, в т.ч. дитячого, на грип та ГРІ на території району, Компаніївський районний відділ Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області РЕКОМЕНДУЄ:
Керівникам навчальних закладів:
- тримати на контролі стан захворюваності дітей на грип та ГРІ з метою своєчасного запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів; - своєчасно інформувати місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування з метою прийняття ними рішення про призупинення навчально-виховного процесу за відсутності 20% учнів від загальної їх кількості з причини захворювання на грип та ГРІ; - заборонити переведення з групи в групу і проведення первинного прийому дітей до дошкільних навчальних закладів та установ з цілодобовим режимом перебування дітей при перевищенні епідпорогу захворюваності; - обмежити проведення спортивних, культурно-масових та інших видовищних заходів (відвідування виставок, музеїв тощо) при перевищенні епідпорогу захворюваності; - забезпечити проведення дезінфекції столового посуду та іграшок, а також вологого прибирання та дезінфекції приміщень в кінці робочого дня або зміни (при двозмінній організації навчального процесу) дезінфекційними засобами, що дозволені законодавством до застосування; - забезпечити проведення в дошкільних навчальних закладах знезараження повітряного середовища приміщень за допомогою бактерицидних ламп за відсутності дітей протягом 30 хвилин з наступним провітрюванням; - своєчасно виявляти та ізолювати в студентських гуртожитках осіб із симптомами на грип та ГРІ, терміново інформувати про це керівників закладів.
Керівники підприємств, закладів та установ незалежно від форм власності в період епідемічного підйому захворюваності на грип та ГРІ повинні:
- дотримуватись санітарно-гігієнічних вимог до регламентованого мікроклімату та режиму провітрювання приміщень, вологого прибирання з використанням засобів дезінфекції, що дозволені законодавством до застосування; - забезпечити тимчасове відсторонення від роботи працівників у разі появи в них симптомів грипу та ГРІ медичним працівником (в разі відсутності такого - медичним працівником закладу за територіальним принципом), встановлення медичного спостереження за особами, які перебували в контакті, протягом 7 днів; - проводити неспецифічну профілактику грипу та ГРІ; забезпечити працівників, безпосередньо зайнятих обслуговуванням населення, засобами індивідуального захисту органів дихання із заміною їх кожні 4 години; - забезпечити працівників милом або антисептиками для дотримання ними правил особистої гігієни.
Керівники спеціалізованих закладів (психоневрологічні, геріатричні інтернати та пансіонати, пансіонати для ветеранів війни та праці, спеціалізовані заклади охорони здоров’я для медико-соціального захисту дітей-сиріт та дітей, залишених без батьківського піклування, соціально - реабілітаційні центри для неповнолітніх тощо) повинні:
- забезпечити проведення медичними працівниками цих закладів протягом 7 днів щоденного медичного нагляду з вимірюванням температури, оглядом носоглотки контактних по класу, спальні, тимчасове відсторонення від роботи осіб з числа працівників, які безпосередньо обслуговують дітей або дорослих, у разі появи в них симптомів грипу та ГРІ; - забезпечити встановлення щоденного спостереження протягом 7 днів після ізоляції останнього хворого на грип та ГРІ за особами, які спілкувалися з ним; - заборонити переведення з групи в групу і прийом дітей у дошкільні навчальні заклади та установи з цілодобовим режимом перебування дітей на період проведення обмежувальних заходів; - обмежити проведення спортивних, культурно-масових та інших видовищних заходів (відвідування виставок, музеїв тощо); - забезпечити знезараження повітряного середовища приміщень за допомогою бактерицидних ламп за відсутності людей протягом 30 хвилин з наступним провітрюванням.
Керівники підприємств різних галузей промисловості повинні
забезпечити осіб, які працюють на відкритому повітрі, теплим одягом, приміщеннями для обігріву та харчування.
Керівники підприємств усіх видів транспорту зобов’язані
не допускати виходу на лінію транспорту з несправною опалювальною системою; організувати проведення вологого прибирання пасажирського транспорту після закінчення робочої зміни з використанням засобів дезінфекції, що дозволені законодавством до застосування.
Керівники підприємств торгівлі, громадського харчування та сфери обслуговування населення повинні
забезпечити проведення профілактичних дезінфекційних заходів.
.....................................................................................
Відзначено День Соборності України
22 січня 2020 року з нагоди Дня Соборності України в районі відзначено державне свято. Біля Монументу патріотам України в смт Компаніївка відбувся мітинг, в якому взяли участь голова райдержадміністрації Олександр Мороз, голова районної ради Вадим Спіктаренко, Компаніївський селищний голова ОТГ Олександр Маслюков, представники трудових колективів, молоді, громадських організацій. Перед присутніми виступили Петро Ващеня, директор Першотравенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, учасник антитерористичної операції, та Наталія Конюх, багаторазова чемпіонка з таеквондо-ITF України, Європи та світу. Вони зазначили, що історичний досвід постійно нагадує: головною, незаперечною, неперехідною цінністю для всіх нас є незалежна, соборна держава. Лише за умови політичної й економічної незалежності ми можемо претендувати на гідне місце України у світі. Головний урок Дня Злуки – це усвідомлення того, що тільки в єдності сила. Більше 100 років тому під прапор єдиної держави стали люди різні за своїм походженням та освітою, майновим станом і звичаями. Їх об'єднало розуміння того, що тільки соборний народ є нацією. А Наталія Конюх підкреслила:?"Беручи участь у спортивних змаганнях міжнародного рівня, як ніколи розумієш, яка відповідальність стоїть перед тобою за твою державу, яка прагне відстояти свою незалежність і соборність. Ми, українці, кожен на своєму місці повинні робити для своєї держави все можливе, щоб вона ставала міцнішою, щоб набувала авторитету у світі, щоб усі зрозуміли, що ми нація згуртована і цілеспрямована, що свою землю і своїх земляків не дамо ворогу на поталу". По завершенню мітингу вшановано хвилиною мовчання пам’ять про борців за незалежність України усіх поколінь та покладено квіти до Монументу патріотам України і погруддя Т.Г.Шевченка. Також відбулися покладання квітів до місць поховань загиблих учасників АТО району та пам’ятних знаків на їх честь, до пам’ятної меморіальної дошки земляку - полковнику армії Української Народної Республіки, головному і останньому атаману Холодноярської республіки Г.О.Нестеренку (Орлу) в с.Червоновершка.
.....................................................................................
Змагання юних баскетболістів
15 січня 2020 року на базі Мар’ївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Компаніївської районної ради Кіровоградської області відбулися змагання з баскетболу серед команд дівчат. Спортивний захід проведено в рамках районної Спартакіади серед учнів закладів загальної середньої освіти на виконання наказу директора комунальної установи "Центр гуманітарної політики" Компаніївської районної ради від 02 жовтня 2019 року № 178" Про проведення районної Спартакіади серед учнів закладів загальної середньої освіти у 2019-2020 навчальному році" .На змагання прибули юні спортсмени з 5 закладів загальної середньої освіти району. Переможцями зустрічі стали такі команди: І місце – Мар’ївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Компаніївської районної ради Кіровоградської області; ІІ місце – Лозуватської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Компаніївської районної ради Кіровоградської області; ІІІ місце – Водянської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Компаніївської районної ради Кіровоградської області. Команди-переможці отримали грамоти відділу культури, туризму, культурної спадщини, освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, які вручила головний спеціаліст відділу Юлія Стеценко.
.....................................................................................
Призначено державні допомоги та субсидії
15 січня 2020 року заступник голови райдержадміністрації Алла Олійник провела засідання комісії щодо призначення всіх видів державних соціальних допомог і субсидій. Розглянуто 21 справу. Призначено допомоги 6 малозабезпеченим сім’ям, субсидії 11 особам, соціальну виплату 3 внутрішньо переміщеним особам. По 1 справі відмовлено в призначенні допомоги по малозабезпеченості.
.....................................................................................
Житло для дітей, позбавлених батьківського піклування
Ще двом дітям, позбавленим батьківського піклування надано кошти на придбання власного житла. Таке рішення прийнято на засіданні районної комісії для формування пропозицій щодо спрямування коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, яке відбулося 18 грудня 2019 року під головуванням заступника голови райдержадміністрації Алли Олійник. Як повідомлялося раніше, у жовтні 2019 року за рішенням комісії 3 дітям, батьки яких позбавлені батьківських прав, надано кошти на придбання власного житла.
.....................................................................................
В рамках Всеукраїнського тижня права
12 грудня 2019 року завідувачем юридичного сектору апарату райдержадміністрації Світланою Лукасевич спільно з адміністрацією комунального закладу «Компаніївське навчально-виховне об’єднання» організовано екскурсію для дітей 1-А класу до районної державної адміністрації як органу виконавчої влади району. Захід проведено в рамках Всеукраїнського тижня права та відповідно до плану Тижня, затвердженого розпорядженням голови райдержадміністрації від 08 жовтня 2019 року №235-р «Про проведення в районі тижня права». Протягом 09-13 грудня в закладах освіти, культури відбулися виховні уроки, інші інформаційно-просвітницькі заходи з метою запобігання дискримінації та насильству в школі, підвищення обізнаності дітей і дорослих щодо міжнародних стандартів прав людини та механізмів їх реалізації і захисту. 12 грудня під час екскурсії першокласники побували в робочих кабінетах працівників райдержадміністрації, де отримали інформацію про напрямки діяльності державного органу, захист прав і свобод громадян України. Насамкінець діти сфотографувалися в актовій залі Будинку рад та отримали від господарів солодкі подарунки.
.....................................................................................
День пам’яті жертв голодоморів
23 листопада 2019 року з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів в районі вшанували пам’ять усіх, хто постраждав від штучних голодоморів в Україні. Так, в смт Компаніївка біля пам’ятного знаку жертвам голодоморів і політичних репресій відбувся жалобний захід, в якому взяли участь керівництво райдержадміністрації, районної ради, Компаніївської селищної ради ОТГ, представники трудових колективів, молоді, громадських організацій, громадськості селища. Учасники поклали квіти та композиції з пшеничних колосків до пам’ятного знаку, вшанували хвилиною мовчання пам’ять про жертв голодоморів. На підтримку загальноукраїнської акції «Засвіти свічку» компаніївці запалили лампадки та поставили їх до підніжжя пам’ятного знаку. О 16.00 свічки пам’яті засвітили у своїх оселях мешканці усіх населених пунктів району, адже кожна українська родина має рідних старшого покоління, які стали жертвами спланованого тоталітарним режимом геноциду – Голодомору 1932-1933 років, штучних голодоморів 1921-1922, 1946-1947 років. У зв’язку з скорботною датою українці у всьому світі приєдналися до акції-естафети «Запали свічку пам’яті». Україна і світ вшановують пам’ять про Голодомор та інші великі трагедії народів як данину непростому минулому та умову недопущення подібних явищ у сучасному і майбутньому людства. Проведено низку інформаційних заходів у закладах освіти та культури з тим, щоб донести до їх учасників думку про важливість урахування історичного досвіду для прийняття важливих політичних рішень – з метою творення кращого майбутнього для себе та нащадків, необхідність консолідації суспільства, особливо в екстремальних ситуаціях як запоруки збереження та успішного розвитку країни. Жалобні заходи з нагоди пам’ятної дати відбулися також на територіях 14 сільських рад району.
.....................................................................................
День Гідності та Свободи
21 листопада 2019 року з нагоди Дня Гідності та Свободи в смт Компаніївка відбувся мітинг за участю голови райдержадміністрації Олександра Мороза, голови районної ради Вадима Спіктаренка, керівництва Кмпаніївської селищної ради ОТГ, представників трудових колективів, молоді, громадських організацій та громадськості селища. Учасники поклали квіти до Монументу патріотам України, вшанували хвилиною мовчання пам’ять про тих, хто віддав життя за свободу і незалежність України під час Революції Гідності та в зоні проведення АТО, хто дорогою ціною захистив європейський вибір українців. Проведено низку інформаційних заходів у закладах освіти та культури. Заходи з нагоди Дня Гідності та Свободи відбулися також на територіях 14 сільських рад району. До місць поховань та пам’ятних дощок на честь загиблих у зоні проведення антитерористичної операції Івана Маркова, Олега Габінета, Олега Жука, Ярослава Павлюка, Іллі Тимофієва, Валерія Чмихаленка та Анатолія Луцка-студента Компаніївського коледжу ветеринарної медицини- покладено квіти та запалено лампадки. Пам’ять про героїв нехай буде вічною, як вдячність за можливість проголошувати та аахищати нашу свободу і гідне звання людини життя.
.....................................................................................
Голова обласної державної адміністрації Андрій Балонь зустрівся з активом району
19 листопада 2019 року в залі засідань Будинку рад відбулася зустріч голови обласної державної адміністрації Андрія Балоня з адміністративно-господарськими активом району. В заході взяли участь також народний депутат Ігор Мурдій, депутати обласної ради Олександр Шевчук та Сергій Хільченко, голова районної державної адміністрації Олександр Мороз і голова районної ради Вадим Спіктаренко. На початку зустрічі голова облдержадміністрації зазначив: "Я відкритий до комунікації і готовий до діалогу з тими, хто має бажання дійсно змінювати життя на краще в найкоротші терміни. Це не просто абстрактні слова. Я переконаний, що великі зрушення завжди починаються з малого, тому успішною держава буде тоді, коли ми наведемо лад у невеликих містечках і селах. У зв'язку з цим фокус адміністративної реформи полягає саме в посиленні спроможності територіальних громад". Під час зустрічі мешканці району порушили питання проведення освітньої реформи, зокрема реорганізації малокомплектних шкіл, незадовільного стану державної дороги Компаніївка - Устинівка, впровадження ринку землі, створення нових робочих місць у сільській місцевості, недостатнього покриття району мобільним та інтернет-зв'язком, роботи відділення "Укрпошти". Голова Компаніївського осередку Кіровоградської громадської організації "Серце матері" Іван Лушний звернувся з проханням посприяти у встановленні ігрового майданчика для особливих дітей на базі одного з навчальних закладів. Відповідаючи на питання щодо модернізації мережі закладів загальної середньої освіти, Андрій Балонь пояснив суть освітньої реформи, наголосивши, що основна її мета – покращення якості освіти, задля чого власне і створюється мережа опорних шкіл та філій та забезпечується підвіз учнів із сільської місцевості. Очільник області також повідомив, що у держбюджеті на наступний рік передбачено значний фінансовий ресурс на освітню галузь. Стосовно ремонту доріг голова облдержадміністрації зазначив: "Неодноразово анонсувалося і Президентом, і Урядом, що покращення стану дорожньої інфраструктури – це наш пріоритет. Дорога – це базова точка економічного зростання, адже якщо є можливість доїзду до певної території, вона може розвиватися, у неї можна інвестувати. Для нашої області цього року фінансовий ресурс на ремонт дороги збільшені вдвічі". Андрій Балонь повідомив, що для Кіровоградщини на ремонт доріг державного значення цього року було виділено з держбюджету 1 мільярд гривень. Нині серед пріоритетів – завершення ремонту дороги у напрямку на Полтаву, а також ремонт дороги у напрямку Кривого Рогу. Наступного року, можливо, буде змога поставити у пріоритет і ремонт дороги Компаніївка – Устинівка. Стосовно ринку землі та інтернет-зв’язку голова облдержадміністрації детально роз’яснив суть і мету впровадження ринку землі та повідомив, що проблема покращення якості зв’язку – на етапі вирішення. З питанням про ринок землі звернулися також до Ігоря Мурдія, який зазначив, що відповідний законопроект доопрацьовується, з метою почути думку людей, які працюють на землі, народні депутати працюють зараз в округах.Щодо реалізації на території району важливих соціальних проєктів, зокрема будівництва ігрового майданчика для дітей з особливими потребами та відкриття у одному із сіл дошкільного закладу, Андрій Балонь зазначив: "Я вже анонсував створення інтерактивної інтегрованої карти, на яку буде нанесено усі об’єкти соціально-гуманітарної інфраструктури області, проєкти щодо їх створення. Це буде відкритий реєстр, розміщений в інформаційному просторі. Меценати матимуть можливість побачити усі такі проєкти і у подальшому скерувати кошти на їх реалізацію".
.....................................................................................
З нагоди 75-ї річниці вигнання нацистів з України
28 жовтня 2019 року на площі смт Компаніївка відбувся урочистий захід з нагоди 75-ї річниці вигнання нацистів з України, в якому взяли участь керівництво району, представники трудових колективів підприємств, установ та організацій, громадських організацій, молодь. В цей день ми згадуємо історичну подію, коли у 1944 році війська нацистської Німеччини разом з їхніми союзниками були остаточно вигнані з території України. Проходять десятиліття, але в пам’яті людей назавжди залишається подвиг героїв, які захищали свою Батьківщину від нацистів на фронті, самовіддано працювали для Перемоги на окупованих територіях. Кожної родини торкнулося лихо тієї війни: хтось загинув, пропав без вісті, помер від ран, втратив здоров’я від непосильної праці та інших негараздів, що приносить війна... Подвиг ветеранів Другої світової надихає сьогоднішніх воїнів, які захищають суверенітет країни на території проведення антитерористичної операції та операції об’єднаних сил. Тож всі присутні на меморіальному заході вшанували хвилиною мовчання пам’ять ветеранів та поклали квіти до Братської могили радянським воїнам і Пам’ятного знаку воїнам-землякам. В цей день та напередодні керівники органів місцевого самоврядування разом з представниками організації ветеранів України відвідали вдома учасників бойових дій Другої світової війни Фоміченка Василя Пилиповича та Хільченка Василя Гуровича і привітали їх зі святом. В навчальних закладах відбулися виховні години, години пам’яті, обговорення фільмів про Другу світову війну тощо, адже внесок України в перемогу антигітлерівської коаліції над нацизмом у Європі значний, і молоде покоління повинно пам’ятати про це. З нагоди 75-ї річниці вигнання нацистів з України за участю школярів на територіях сільських рад також відбулися покладання квітів до могил загиблих воїнів та пам’ятних знаків.
.....................................................................................
 
 
© Сайт Компаніївської районної державної адміністрації