Новини району

......................................................................................................................................................................
До уваги жителів
Компаніївського району!
У зв’язку зі складною внутрішньополітичною ситуацією та збройною агресією проти України, в Компаніївській районній державній адміністрації діє номер
«гарячої лінії» (05240) 2-01-31
з вирішення соціально-побутових проблем військовослужбовців, які повернулися із зони проведення антитерористичної операції на сході України та їх родин, а також родин військовослужбовців, які загинули під час проведення антитерористичної операції на сході України.
 
 
.....................................................................................
Всі школярі вчитимуться в інтерактивних класах
Уряд схвалив новий державний стандарт початкової освіти, який буде запроваджено в школах з вересня 2018 року. Українські діти повинні отримувати якісну та конкурентну освіту, що дозволить їм бути успішними. Нинішньої осені першачки підуть в якісно нову школу. Розбудова якісно нового рівня життя в Україні, здійснення економічного прориву вимагає якісних змін у системі освіти – від дитячого садочка до вищого навчального закладу, сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду. Він підкреслив, що покоління, які приходять на зміну нинішнім, це – нові люди з іншим мисленням та іншими можливостями. І вони вимагають інших стандартів освіти. «Наші українські діти мають отримати можливість бути успішними. Тож питання освіти мають ключове значення, – сказав Володимир Гройсман. – Неможливо побудувати майбутнє країни без якісної, конкурентної освіти». Нова українська школа – це: Новий державний стандарт освіти - результати навчання дітей, згідно нового стандарту, визначаються не через суму знань, які має отримати дитина, а через досвід, компетенції, знання, цінності та вміння, які вона засвоює. Дитина повинна вміти застосовувати отримані знання в повсякденному житті. Серед ключових вмінь, якими має оволодіти учень в початковій школі – читання з розумінням, уміння висловити власну думку, здатність логічно обґрунтовувати позицію, творчість, ініціативність, вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики та приймати рішення, здатність співпрацювати з іншими людьми. Результати пілотного проекту в 100 школах довели, що новий держстандарт освіти забезпечує високий рівень навчання дітей, підвищує мотивацію до навчання та відвідування школи, розвиває комунікативні вміння, підвищує самостійність дітей. "Державний стандарт початкової освіти - це перелік очікуваних результатів, що наші діти повинні вміти і знати, якими компетентностями володіти після здобуття освіти у початковій школі. Цей стандарт опрацьовувався протягом двох років. Ми залучали найцікавіший і найуспішніший досвід семи країн, міжнародну експертизу, враховували найкращі українські традиції", - сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
Ключові вміння
Інтерактивні класи для всіх школярів – уряд виділив у поточному році 1,9 млрд.грн. на модернізацію початкової школи. Зокрема, майже 1 млрд.грн. – на обладнання класів сучасними меблями та засобами для навчання (на створення інтерактивних класів), 164 млн.грн. – на придбання техніки, 272 млн.грн. – на нові підручники для учнів перших класів, 48 млн.грн. – на навчально-методичну літературу. Вперше здійснюється масштабне підвищення кваліфікації вчителів початкової школи, на що уряд виділив 386,5 млн.грн. Підвищено соціальний статус вчителя – з січня минулого року уряд підвищив зарплати вчителям на 50%, з січня 2018 року їх зарплата зросла ще на 25%. Загалом зарплати вчителів в середньому зростуть на 1500 грн. Підвищену заробітну плану отримають понад 406 тис. українських вчителів. УРЯД ПІДВИЩУЄ УВАГУ ДО ПІДГОТОВКИ СПЕЦІАЛІСТІВ РОБІТНИЧИХ ПРОФЕСІЙ Уряд розширив перелік робітничих професій, підготовка за якими здійснюється за державний кошт. Перелік професій доповнено шістьма позиціями: зварник; машиніст дорожньо-будівельних машин; монтажник систем утеплення будівель; слюсар з механоскладальних робіт; слюсар-інстументальник; слюсар-ремонтник. Рішення уряду дозволить забезпечити підготовку спеціалістів робітничих професій, які в дефіциті на ринку праці в Україні. Згідно з даними Державної служби зайнятості, у 2017 році найбільш затребуваними на ринку праці були представники робітничих спеціальностей, кількість вакансій за якими зросла на 11% порівняно з попереднім роком. За видами економічної діяльності, більшість вакансій було на підприємствах переробної промисловості (23%), торгівлі та ремонту автотранспорту (16%) та на транспорті (9%). За професійними групами, найбільший попит роботодавців спостерігався на кваліфікованих робітників з інструментом (22%), а також на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (21%).
.....................................................................................
В районі вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні
20 лютого 2018 року з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні в смт Компаніївка відбулося покладання квітів до Монументу патріотам України за участю голови райдержадміністрації Олександра Мороза, голови районної ради Вадима Спіктаренка, представників органів місцевого самоврядування, трудових колективів, молоді, учасників АТО, волонтерів. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять Героїв Небесної Сотні та усіх, хто віддав життя за Україну. В с.Сасівка, Виноградівка, Полтавка, Мар’ївка, с.Петрівка, с.Першотравенка та смт Компаніївка покладено квіти до місць поховань та пам’ятних дощок на фасадах освітніх закладів, в яких навчалися сучасні Герої - учасники антитерористичної операції в Луганській та Донецькій областях. Представники органів місцевого самоврядування сіл сьогодні та напередодні відвідали сім’ї загиблих, поспілкувалися та організували надання необхідної допомоги. Четвертий рік пам’ять про майданівців, які загинули, відстоюючи свободу і право на гідне життя, змушує кожного чесного українця ще і ще раз запитати себе: „Чи все я роблю, залежне від мене, щоб країна була кращою?” Завжди пам’ятаймо подвиг своїх Героїв.
.....................................................................................
Волейбольний турнір з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав
17 лютого 2018 року в смт Компаніївка відбувся традиційний щорічний волейбольний турнір з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-ої річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. Змагання організовано під патронатом активу воїнів-інтернаціоналістів та при сприянні відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації. Участь у турнірі взяли 7 команд із смт Компаніївка та с. Голубієвичі і 2 команди з м. Бобринець. Саме бобринчани в наполегливій боротьбі з командою газокомпресорної станції „Кіровоградська” вибороли звання переможців та отримали кубок. Учасників змагань привітали воїн-інтернаціоналіст, учасник бойових дій в Афганістані Василь Портянко, головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Компаніївської районної державної адміністрації Юлія Стеценко та голова ФСТ „Колос” Володимир Іванець. У своїх виступах вони підкреслили важливу роль спортивної підготовки для майбутніх захисників України та закликали пам’ятати подвиг загиблих при виконанні військового обов’язку учасників збройних конфліктів на території інших держав, а також Героїв, які віддають своє життя за Україну в зоні проведення антитерористичної операції.
.....................................................................................
Зустріч з учасниками бойових дій на території інших держав
15 лютого 2018 року голова райдержадміністрації Олександр Мороз провів зустріч з учасниками бойових дій на території інших держав. Захід приурочено Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-й річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. На початку зустрічі Олександр Олександрович привітав присутніх з пам’ятною датою, подякував за співпрацю з районною владою у вирішенні проблемних питань та побажав і надалі бути активними в громадському житті, допомагати у вихованні молоді на прикладах героїчної історії старшого покоління. Основні питання, які хвилюють воїнів-інтернаціоналістів, озвучив Василь Портянко, який довгий час на громадських засадах опікується сім’ями ветеранів Афганістану і інших „гарячих точок”. Це пільги щодо пенсійного віку та обчислення трудового стажу, розміру пенсії, встановлених державою нормативів вартості твердого палива та скрапленого газу для нарахування субсидій, завищення закупівельних цін на вугілля. Фахівці управління соціального захисту населення райдержадміністрації та структурного підрозділу Пенсійного фонду надали вичерпні відповіді з порушених питань. В ході спілкування за участю уповноважених спеціалістів обговорено і проблемні питання земельного характеру, охорони здоров’я. За результатами зустрічі дано протокольні доручення керівникам окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів центральних органів виконавчої влади України в районі.
.....................................................................................
Майстер-клас для дітей з інвалідністю
14 лютого 2018 року в приміщенні районного Будинку культури за ініціативи Кіровоградської організації матерів дітей з інвалідністю „Серце матері” Компаніївського осередку (голова Іван Лушний) для особливих дітей нашого району проведено майстер-клас з виготовлення „Солодкої листівки-валентинки”. До цього заходу долучилися працівники культури, які є незмінними помічниками-волонтерами: Катерина Даум, Ярослава Садова, Анна Кондрашова. Вони заохочували дітей творчо підходити до створення незвичайної солодкої валентинки. Малеча та дорослі цікаво і корисно провели час. Після майстер-класу діти отримали коробки-сюрпризи від друзів з Ісландії, які передав священик Олександрійської єпархії Євгеній Жабковський, а також поласували солодощами. Сім’ям, де виховуються діти з інвалідністю, важливо знати, що у вирішенні щоденних проблем вони не одинокі, поруч немало щирих, милосердних людей, готових прийти на допомогу. Величезна вдячність всім небайдужим, які долучилися до цього заходу: голові Компаніївського осередку „Серце матері” Івану Лушному, Катерині Даум, Ярославі Садовій, Анні Кондрашовій за організацію, благодійникам Олександру Вороному, Сергію Стародубцеву, Олександру Мовчану, Олійник Олександру та Артему з сім’ями за всебічну підтримку, а також Лозуватському сільському голові Василю Портянку за надання автотранспорту для підвезення дітей з мамами до району. Коментуючи громадські ініціативи з підтримки людей з інвалідністю у районі, голова райдержадміністрації Олександр Мороз зазначив: „Звичайно, районна державна адміністрація буде всіляко підтримувати подібні ініціативи. Взявши курс на запровадження європейських стандартів життя, держава бере на себе зобов’язання створювати всі умови, аби ці громадяни відчували себе комфортно у суспільстві, мали доступ до навчання, культурних цінностей, повноцінного лікування та реабілітації, були соціально захищені та брали участь у суспільному житті”.
.....................................................................................
Юні спортсмени району - переможці Чемпіонату України з таеквондо-ІТФ
09-11 лютого 2018 року вихованці районної дитячо-юнацької спортивної школи „Юність” Наталія і Олег Конюх взяли участь в Чемпіонаті України серед юніорів та дорослих з таеквондо-ІТФ, що відбувся в м.Черкаси. На Чемпіонат прибули спортсмени з 12 областей України. Наталія та Олег здобули золоті нагороди і вибороли місця в збірній України. Юні спортсмени – вихованці тренера районної ДЮСШ „Юність” Дмитра Садового, хоча як майстер спорту Олег і представляв у змаганнях Кіровоградську дитячо-юнацьку спортивну школу. Чемпіони України готуються до Чемпіонату Європи, що відбудеться в м.Таллін (Естонія) наприкінці квітня та Чемпіонату Світу в м. Мінськ (Білорусь), запланованого на літній період. Нагадаємо, що в минулому році громадськість району та області вітала Наталію за здобуте І місце на Чемпіонаті Європи в Італії, а Олега- за перемогу в Чемпіонаті світу, що відбувся в Греції. Спортсменів було нагороджено премією Міністерства спорту України, а Олегу присвоєно звання майстра спорту.
.....................................................................................
Гала-концерт аматорів клубних закладів
09 лютого 2018 року в приміщенні Студентського клубу Компаніївського коледжу ветеринарної медицини відбувся гала-концерт кращих аматорських колективів клубних закладів району. Його учасниками стали митці Губівського, Полтавського, Мар’ївського, Зеленівського, Червоновершківського, Роздольського, Нечаївського, Коротяцького, Лозуватського, Першотравенського, Сасівського, Софіївського, Червонослобідського сільських клубів та Будинків культури. Протягом листопада-грудня 2017 року осередки культури на селі представили глядачам звітні концерти, організовані в рамках започаткованої районної культурно-мистецької акції „Моя ти земле калинова, ти в серці кожного одна”. Метою її є збереження і розвиток української культури і мистецтв, популяризація надбань в галузі, виявлення та підтримка талановитих земляків, задоволення естетичних потреб мешканців району. Привітав присутніх на заході голова районної державної адміністрації Олександр Мороз. Він зазначив, що завдяки аматорам клубних закладів Компаніївщину знає громадськість як області, так і України. Адже творчі колективи є учасниками багатьох обласних і всеукраїнських конкурсів, оглядів, фестивалів, беруть активну участь в ярмаркових заходах тощо. Районна влада буде підтримувати народні таланти, сприяти поліпшенню матеріальної бази закладів культури, які є на селі центрами змістовного відпочинку, розвитку творчих здібностей, збереження національних традицій і звичаїв. Глядачі отримали неабияке задоволення від переглянутого концерту. По його завершенні заступник голови районної державної адміністрації Алла Олійник вручила колективам дипломи райдержадміністрації за активну участь в популяризації українського національної культури та вагомі творчі здобутки.
.....................................................................................
Відбулися установчі збори з виборів Громадської ради при райдержадміністрації
07 лютого в залі засідань Будинку рад відбулися установчі збори з формування нового складу громадської ради при райдержадміністрації за участю інститутів громадянського суспільства району. На момент проведення установчих зборів для участі в них зареєструвалось 6 уповноважених представників інститутів громадянського суспільства, які є одночасно і кандидатами на членство в громадській раді. На засіданні зборів її членами було встановлено граничну чисельність членів громадської ради у кількості 9 осіб. За результатами голосування всі вони одноголосно були обрані до складу громадської ради при Компаніївській районній державній адміністрації. За підсумками засідання прийнято рішення щодо включення до складу громадської ради при районній державній адміністрації наступних осіб: 1. БУРЛАКА Олександр Сергійович - член Компаніївської громадської організації „Учасники бойових дій та захисники України” 2. ВОРОНИЙ Вадим Олександрович член Компаніївської громадської організації Благодійний фонд „Перемога” 3. КОВАЛЕНКО Антоніна Антонівна - член Компаніївського осередку Кіровоградської громадської організації „Серце матері” 4. КОМІСАРУК Олена Дмитрівна - голова Компаніївської районної організації інвалідів ВОІУ СОІУ 5. КОНДРАШОВА Анна Юріївна - член Компаніївської громадської організації „Вулик ідей” 6. МАСЛЮКОВ Юрій Григорович - член Компаніївської районної громадської організації ветеранів України 7. РОМАНЕНКО Петро Володимирович - голова Компаніївської громадської організації „Компаніївська районна Федерація Таеквон – до І.Т.Ф.” 8. СТЕЦЮК Орина Іванівна - голова Компаніївської районної профспілкової організації працівників державних установ 9. ШТУНДЕР Ірина Костянтинівна - член Компаніївської громадської організації „Жінки за майбутнє” Участь у заході взяли керівник апарату райдержадміністрації Володько Н.І., члени ініціативної групи з підготовки та проведення установчих зборів за участю інститутів громадянського суспільства з обрання членів громадської ради при районній державній адміністрації, представник засобів масової інформації заступник редактора газети „Драйв ньюс” В’юн О.В. Протокол установчих зборів інститутів громадянського суспільства для обрання громадської ради при Компаніївській районній державній адміністрації направлено до райдержадміністрації для видачі відповідного розпорядження голови райдержадміністрації про затвердження персонального складу громадської ради.
.....................................................................................
Спортивні змагання серед школярів
В рамках районної Спартакіади серед школярів закладів загальної середньої освіти проводяться змагання як з олімпійських, так і неолімпійських видів спорту. Так, 24 січня 2018 року на базі Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Компаніївської районної ради Кіровоградської області відбулися районні змагання з тенісу настільного. Змагалися юні спортсмени з 9 закладів загальної середньої освіти району та 3 закладів Компаніївської об’єднаної територіальної громади. Переможців визначено: 1) серед закладів освіти району: І місце - Губівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Д.Бєдного Компаніївської районної ради Кіровоградської області; ІІ місце – Лозуватська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Компаніївської районної ради Кіровоградської області; ІІІ місце – Водянська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Компаніївської районної ради Кіровоградської області. 2) серед команд Компаніївської об’єднаної територіальної громади: І місце – Компаніївське відділення КЗ „Компаніївське навчально-виховне об’єднання” Компаніївської районної ради Кіровоградської області; ІІ місце - Компаніївська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Компаніївської районної ради Кіровоградської області; ІІІ місце – Живанівське відділення КЗ „Компаніївське навчально-виховне об’єднання” Компаніївської районної ради Кіровоградської області. 07 лютого на базі Компаніївського відділення комунального закладу „Компаніївське навчально-виховне об’єднання” Компаніївської районної ради Кіровоградської області організовано проведення районних змагань з волейболу серед дівчат. Змагалися волейболістки з 3 закладів загальної середньої освіти району та 1 закладу Компаніївської об’єднаної територіальної громади.Визначено команди-переможці. Серед закладів освіти І місце посіли Червоновершська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Компаніївської районної ради Кіровоградської області; ІІ місце – Лозуватська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Компаніївської районної ради Кіровоградської області; ІІІ місце – Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Компаніївської районної ради Кіровоградської області. Серед команд Компаніївської об’єднаної територіальної громади І місце у Компаніївського відділення КЗ „Компаніївське навчально-виховне об’єднання” Компаніївської районної ради Кіровоградської області. Учасників змагань відзначено Дипломами відділу освіти, молоді та спорту Компаніївської районної державної адміністрації, а переможці отримали тенісні ракетки і волейбольний м’яч. Зазначимо, що фінансування спортивних заходів відбувається в межах районної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту, згідно з якою на проведення навчально-тренувальних зборів і змагань з олімпійських видів спорту на 2018 рік виділено 5 тис. грн.., а в 2017 році профінансовано 25 тис. грн.. Найактивнішими учасниками спортивних змагань з різних видів спорту є юні спортсмени Губівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Д.Бєдного Компаніївської районної ради Кіровоградської області (тренер Станіслав Корень), Компаніївського відділення КЗ „Компаніївське навчально-виховне обєднання” Компаніївської районної ради Кіровоградської області (тренери Микола Чернов та Валентин Драгоненко), Лозуватської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Компаніївської районної ради Кіровоградської області (тренер Самвел Мнацаканян), Червоновершської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Компаніївської районної ради Кіровоградської області (тренер Руслан Павленко), Першотравенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Компаніївської районної ради Кіровоградської області (тренер Валентина Лебедко). Коментуючи досягнення у спортивному житті району та розвитку фізичної культури населення як складової частини загальнолюдської культури, голова райдержадміністрації Олександр Мороз підкреслив важливість формування у молоді прагнення здорового способу життя. Заняття спортом підвищують їх соціальну активність, розвивають уміння працювати в команді, бути витривалими в труднощах, і, що дуже важливо, зміцнюють здоров’я. А здорова нація - це успішне майбутнє країни, тому районна влада буде і надалі підтримувати місцевих спортсменів, тренерів, сприяти зміцненню матеріально-технічної бази закладів для занять фізичною культурою і спортом.
.....................................................................................
В районі запроваджується проект „Аграрні розписки в Україні”
06 лютого 2018 року в залі засідань Будинку рад відбувся семінар з питання „Аграрні розписки в Україні” , на який запросили аграріїв району. В заході взяв участь голова райдержадміністрації Олександр Мороз. Голова райдержадміністрації привітав учасників та підкреслив важливість впровадження механізму аграрних розписок, зазначивши, що для Компаніївського району відкривається можливість поліпшити соціально-економічне становище, адже аграрний сектор у нас відіграє визначальну роль. Мати високий врожай чи розвивати інші галузі сільського господарства можна через отримання кредитних коштів, товарів чи послуг, вартість яких повертати по реалізації виробленої продукції чи іншим зручним чином. Цей механізм підтримує, насамперед, малих та середніх сільгоспвиробників та сприяє їх розвитку. В ході семінару виступили заступник директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Марія Чорна, яка окреслила основні напрямки роботи агропромислового комплексу області на 2018 рік, начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Олександр Базан з питання підсумків роботи агропромислового комплексу району за 2017 рік. Розкрили зміст механізму „Аграрних розписок” Олександр Масленко – координатор проекту „Аграрні розписки в Україні” по Кіровоградській області ( питання „Аграрні розписки – новий механізм залучення ресурсів в аграрний сектор області”); Олег Рудь – представник ПАТ „ОТП БАНК” (питання „Кредитування під заставу аграрних розписок”); Павло Горбачов – заступник директора з розвитку ТД „Соєвий вік” (питання „Комплексні рішення для сільгоспвиробників від агро інтегратора UA GROUP”). У результаті впровадження Проекту „Аграрні розписки в Україні” малі та середні сільськогосподарські товаровиробники отримають ефективний інструмент, що сприятиме залученню додаткових фінансових ресурсів за рахунок прозорості відносин із кредитором та здешевлення процедури оформлення у порівнянні з іншими інструментами. Довідка: аграрна розписка – це документ, який містить обіцянку поставити майбутню сільськогосподарську продукцію або сплатити отримані внаслідок її реалізації кошти задля сьогоднішнього отримання ресурсів (фінансових, товарних чи у вигляді наданих послуг/виконаних робіт), необхідних для ведення сільськогосподарської діяльності. Проект „Аграрні розписки в Україні” впроваджується IFC, членом Групи Світового банку, у партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією в Україні. Основні партнери Проекту: органи державної влади (Міністерство аграрної політики та продовольства Україні, Міністерство юстиції України); приватний сектор (постачальники матеріально-технічних ресурсів, банки, зернотрейдери); міжнародні організації.
.....................................................................................
Семінар - нарада
01 лютого 2018 року голова райдержадміністрації Олександр Мороз провів семінар-нараду з селищним, сільськими головами, керівниками секторів і відділів апарату, структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів центральних органів виконавчої влади України в районі. Розглянуто питання: про взаємодію з органами місцевого самоврядування щодо охорони публічного порядку, запобігання домашньому насильству, вчиненню адміністративних і кримінальних правопорушень; про попередження травмування та нещасних випадків серед соціально незахищених категорій громадян; про стан надання медичної допомоги населенню району; про кампанію декларування доходів громадян у 2018 році; про ведення військового обліку в сільських радах та підприємствах, установах, організаціях; про організацію призову в Збройні Сили України, військову службу за контрактом, умови вступу до військових вищих навчальних закладів; про проект „Аграрні розписки в Україні”; про виконання доручення голови облдержадміністрації від 18 жовтня 2017 року №01-26/172/1 щодо проведення інвентаризації і фотофіксації пам’яток культурної спадщини. За результатами семінару дано рекомендації селищному, сільським головам щодо встановлення камер відеоспостереження для оперативного реагування правоохоронних органів на правопорушення та злочини, діяльності громадських формувань у правовому полі з охорони публічного порядку, щодо проведення роз’яснювальної роботи про вступ до військових навчальних закладів та військову службу за контрактом, своєчасного декларування доходів громадян у 2018 році відповідно до змін у законодавстві, укладання договорів з аварійно-рятувальною службою про обслуговування водних об’єктів, ремонту місцевих доріг. Ряд питань стосувалися поліпшення фінансування у різних сферах та вирішення цього питання на чергових сесіях органів місцевого самоврядування району. Це і виділення додаткових коштів на пально-мастильні матеріали для виїздів бригад лікарів на виклики і доставки хворих в центральну району лікарню, на придбання ліків у лікувальні заклади, оплату аналізів питної води та невідкладне приведення об’єктів водопостачання у належний технічний і санітарний стан, приведення у відповідність до технічних вимог об’єктів доступності для осіб з інвалідністю.
.....................................................................................
В районі відзначили 100-річчя бою під Крутами
Щороку 29 січня Україна згадує подвиг молодих людей, які у складі армії Української Народної Республіки на станції Крути під Києвом на кілька днів затримали наступ переважаючих сил радянської армії. 18–20-річні юнаки та студентство з Університету святого Володимира, Українського народного університету, Київської гімназії Кирила та Мефодія стали прикладом патріотизму, героїзму і самопожертви для майбутніх поколінь українців. Відзначаючи 100-річчя бою під Крутами в рамках 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років, знову і знову переосмислюємо історію нашої держави, щоб запобігти помилкам і поразкам в сучасному і майбутньому державотворенні. Згідно з Указом Президента України від 22 січня 2016 року №17 „Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років”, виконуючи відповідні обласні та районні заходи, в навчальних закладах та закладах культури району організовано інформаційно-просвітницькі, урочисті заходи: уроки пам’яті, виховні години, перегляд документальних фільмів про цю подію, конкурси тощо. Так, в Компаніївській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів та Компаніївському відділенні КЗ „Компаніївське навчально-виховне об’єднання” день розпочався з загальношкільної тематичної лінійки. Після заходу учні Компаніївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів влаштували флеш-моб „Хвиля єдності” (на фото) з державними символами України в знак єдності з молодими патріотами початку ХХ століття. У Компаніївському Центрі дитячої та юнацької творчості вихованці переглянули відеофільм „Лист без конверта” та мультимедійну презентацію „Учасники бою під Крутами” (на фото)
, поділилися враженнями та вшанували хвилиною мовчання полеглих в нерівному бою. В Компаніївському коледжі ветеринарної медицини з нагоди відзначення пам’ятної історичної дати з 29 січня по 2 лютого відбудеться тематичний тиждень, в ході якого заплановано конкурси малюнків, творчих робіт та стінних газет, на краще виконання віршів про подвиг Героїв Крут. Сьогодні ж відбувся урочистий захід (на фото), під час якого поряд з борцями за незалежність у ХХ столітті згадали загиблих захисників антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях, які ціною життя відстоювали територіальну цілісність України - випускників Компаніївського технікуму ветеринарної медицини Анатолія Луцко та Ярослава Павлюка. Студенти та викладачі вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих та поклали квіти до пам’ятної дошки (на фото), встановленої на фасаді Компаніївського коледжу ветеринарної медицини БНАУ. Пам’ять про Героїв Крут не повинна стертися з плином часу.
.....................................................................................
100-річчя битви під Крутами: історія родини Шульгиних
До 100-річчя битви під Крутами, на вулиці Шульгиних у нашому місті урочисто встановлено меморіальну дошку Володимиру та Олександру Шульгиним. Ця родина певний час мешкала у нашому місті. Вона дала українській революції початку минулого століття двох видатних діячів – Олександра і Володимира. Перший – міністр закордонних справ УНР, другий – один з організаторів київських студентів та гімназистів на захист УНР від більшовицької навали. Володимир, до того ж, народився тут. Батько родини, Яків Шульгин, працював у нашому місті контролером Державного банку. Для нього, історика і філолога, ця робота була не тільки не улюбленою – вимушеною, аби прогодувати сім’ю. (Так за версією краєзнавців, але нащадки Шульгиних, які нині мешкають за кордоном, вважають, що родина не мала на той час матеріальних проблем). Та й причиною прибуття до Єлисаветграда корінного киянина було те, що повернувшись із заслання за участь у старій Громаді, він не мав можливості працювати за фахом. Хоча, як зазначає Володимир Босько, вибір цей не був абсолютно випадковим: тут мешкав його давній знайомий, організатор місцевого осередку Громади Опанас Михалевич, очевидно також, що тут жили його родичі. Принаймні, одним із голів міської думи був Василь Шульга, згодом він же, але вже як Шульгин згадується у іпостасі члена будівельної комісії, яка опікувалась спорудженням будинку Громадського зібрання. Гласним повітового земського зібрання був Костянтин Шульгин, у якого, припускає Володимир Босько, і жив Яків Миколайович з родиною, бо службовою квартирою, на яку мав право, він не користувався, що зафіксовано в архівних документах. Про небайдужість до громадського життя та українофільство свідчить його належність до Єлисаветградського благодійного товариства розповсюдження грамотності та ремесел, до якого входили відомі на той час у місті діячі освіти та просвіти Микола Федоровський, Наталя Бракер, Павло Рябков, Олександр Тарковський (батько знаменитого поета і дід не менш знаменитого режисера), архітектор Лишневський, один із власників машинобудівного заводу Роберт Ельворті. Разом із Опанасом Михалевичем вони були причетні до організації Товариства Українських Поступовців. Яків Шульгин – історик за фахом, автор праць, деякі з них і досі цінуються істориками («Павло Полуботок, полковник чернігівський», «Нарис Коліївщини»), часом підписувався «Я.Ш.» або «Л.Ч.». Другий розшифровується так само просто, як і перший – Любчин чоловік. Його дружина Любов Миколаївна Устимович, представниця одного зі значних українських родів, за сімейними переказами причетних до нащадків гетьмана Полуботка, була людиною освіченою і мала безперечний вплив на своїх чотирьох дітей, двоє з яких – Володимир та Микола народилися у Єлисаветграді. До речі, за іронією долі саме у нашому місті довгий час перебувала відома картина Василя Волкова «Петро І відвідує в тюрмі наказного гетьмана Павла Полуботка в 1724 р.», яку свого часу у автора придбав Ельворті, після 1944 року її сліди губляться, але етюд до неї, очевидно, придбаний разом з картиною, і досі знаходиться у одного з місцевих колекціонерів. - Безперечно, історія родини Шульгиних, яка стільки зробила для України, - наголошує краєзнавець Володимир Босько, першовідкривач архівного матеріалу, - заслуговує монографічного дослідження. Те, що й досі такої книги немає, очевидно, пояснюється тим, що чимало документів (а це і атестат про закінчення Київського університету, виданий Якову Шульгину 13 вересня 1875 року, атестат про службу його батька Миколи Шульгина, указ про підтвердження дворянства роду Шульгиних, формулярний список про службу Якова Шульгина, його свідоцтво про народження) знаходяться у Кіровоградському обласному державному архіві і столичним дослідникам невідомі. Історик Сергій Шевченко свого часу випустив невелику книжечку про родину Шульгиних. Вона могла б розвинутися у солідну монографію, але, на жаль, автор передчасно пішов з життя. І хоча Шульгини прожила у Єлисаветграді всього шість років, Яків Миколайович міг залишити тут неоціненний слід. За припущенням того ж Володимира Боська, він, учень Володимира Антоновича та Михайла Драгоманова, міг бути справжнім автором «Історичних нарисів м. Єлисаветграда», які повернулися до нащадків під ім’ям довголітнього міського голови Олександра Пашутіна. Своє припущення краєзнавець грунтує на тому, що історичні нариси написані дуже професійно, а практика, коли освічені люди задля заробітку готують якісь тексти, підписані зовсім іншими іменами, що побутує нині, цілком могла засосовуватись і наприкінці ХІХ століття. Шульгини повернулися до Києва у 1899, і лише через чотири роки Яків Миколайович дістав дозвіл викладати російську мову та літературу у знаменитій Першій Київській гімназії. Його учнями були Михайло Булгаков. Костянтин Паустовський, Олександр Вертинський, Ігор Сікорський… Де похований Володимир Шульгин? На це запитання будь-хто, хто хоч трохи цікавиться українською історією, відразу відповість: на Аскольдовій могилі. Так, Володимир Шульгин був серед тридцяти, похованих там. Це про них знаменитий вірш Павла Тичини, це на їхній могилі промовляв Михайло Грушевський, саме Володимирові присвятили свої спогади Людмила Старицька-Черняхівська та Сергій Єфремов. Але кілька років тому у пресі з’явилось сенсаційне повідомлення, що прах його друга Науменка (до речі, цілком можливо, сина директора гімназії, де вчився молодший Шульгин) разом із прахом Володимира, з яким вони померли, обнявшись, і так були й поховані, ще перед зруйнуванням Аскольдової могили, родичі таємно перепоховали на Лук’янівському цвинтарі у Києві. І ця версія начебто підтвердилася – відбулося перепоховання. Маємо тепер могилу – одну з небагатьох, тих, хто загинув за Українську державу?
* * *
Олександр Шульгин, член Центральної ради, міністр іноземних справ першого українського уряду, перебуваючи в еміграції, незадовго до смерті написав спогади, де про наше місто відгукується так: «Не завжди Єлисаветград був пусткою в українському відношенні, не був він таким і за часів перебування там моїх батьків. А у 80-их роках це був своєрідний, хоч і конспірований, центр виховання українців». За матеріалами Інтернет-видання „Рідний край” 30.01.2018, автор Світлана Орел
.....................................................................................
Урочистості з нагоди Дня Соборності України
22 січня 2018 року в залі засідань Будинку рад відбулися урочисті збори з нагоди Дня Соборності України за участю керівництва району, представників трудових колективів, молоді, учасників АТО. В контексті відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років, тих подій, які поклали початок руху за незалежність України, ми згадуємо і іншу дату. 22 січня 1918 року було прийнято ІV Універсал Української Центральної Ради, яким проголошено незалежність Української Народної Республіки. Відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акту Злуки це не тільки суспільна потреба, а й наш моральний обов’язок берегти світлу пам'ять незліченних жертв, принесених українським народом на вівтар державності. З прагненням єдності, свободи утворено перший живий трьохмільйонний ланцюг єднання від Львова до Києва у 1990 році, відбувся Помаранчевий Майдан у 2004 році та Революція Гідності у 2014-му. Поряд з борцями за незалежну і соборну Україну у ХХ столітті згадуємо сьогодні усіх Героїв Небесної Сотні, захисників, волонтерів, які ціною життя і здоров’я відстоюють територіальну цілісність України, усіх борців за українську державність.. Присутніх на урочистостях привітали голова районної ради Вадим Спіктаренко та комісар Компаніївського районного військового комісаріату Сергій Творогов, який вручив відзнаки Президента України „За участь в антитерористичній операції” 15 учасникам АТО району. Під час урочистого зібрання вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих за незалежність України та поклали квіти до Монументу патріотам України. Покладання квітів до місць поховань загиблих учасників АТО та пам’ятних дощок на їх честь відбулися на територіях Виноградівської, Мар’ївської, Сасівської, Полтавської, Петрівської, Першотравенської сільських рад і в смт Компаніївка.
.....................................................................................
Засідання медичної ради
18 січня 2018 року в приміщенні центральної районної лікарні відбулося розширене засідання медичної ради району. Розглянуто питання „Про підсумки роботи закладів охорони здоров’я Компаніївського району за 2017 рік та основні завдання на 2018 рік”. В роботі ради взяли участь заступник голови райдержадміністрації Алла Олійник та голова районної ради Вадим Спіктаренко. З питання порядку денного проінформувала присутніх заступник головного лікаря з лікувальної роботи Валентина Іванець. Аналізуючи результати діяльності закладів охорони здоров’я, вона зазначила про напружену демографічну ситуацію і зменшення народжуваності в районі, недостатній рівень забезпечення кадрами та недостатню матеріально-технічну базу лікувально-профілактичних закладів. В той же час покращився стан виявлення захворювань, зменшився рівень первинної інвалідності серед дітей і поліпшилося охоплення дітей БЦЖ і туберкулінодіагностикою, знизилася смертність від інфарктів та інсультів, а також покращилися показники акушерсько-гінекологічної служби. Не було випадків дитячої та материнської смертності. Враховуючи завдання з реформування галузі охорони здоров’я, у 2018 році передбачається зосередити увагу на залучення позабюджетних коштів на поліпшення матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів, вирішення питань, порушених у зверненнях громадян, і головне - своєчасне виявлення захворювань, зменшення первинного виходу на інвалідність серед працездатного населення, виконання програми диспансеризації сільського населення. Буде продовжено роботу по проведенню первинного скринінгу населення з метою ранньої діагностики туберкульозу та онкозахворювань, активізовано роботу стаціонарно-замінних технологій (денних стаціонарів перебування, стаціонарів вдома). На часі і вирішення кадрового питання та забезпечення умов для закріплення медичних працівників на селі. Представники районної влади, присутні на засіданні, запевнили медичних працівників у підтримці їхніх ініціатив, спрямованих на поліпшення стандартів медичного обслуговування мешканців району.
.....................................................................................
Свято для талановитих дітей району
17 січня 2018 року в Компаніївському Центрі дитячої та юнацької творчості було гамірно. Для активних і талановитих гуртківців Центру, які стали переможцями обласних конкурсів, фестивалів, представляли район як члени парламенту дітей, під патронатом голови районної державної адміністрації Олександра Мороза влаштовано свято. Відкриваючи його, головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Юлія Стеценко подякувала дітям за активну громадську позицію, за достойне представлення Компаніївського району за його межами та формування позитивного іміджу рідного краю, передала вітання від голови райдержадміністрації та побажання і надалі бути успішними у навчанні і шкільному житті, щоб прославляти Компаніївщину своїми добрими справами. Кожному було вручено подарунки. Далі на вихованців позашкільного закладу чекали конкурси, розваги, різноманітні інтелектуальні ігри, що не дозволили залишатися осторонь жодному учаснику розважальної програми „Зимонька, зима”. За участь в програмі діти також отримали цікаві призи. Районна державна адміністрація має на меті і надалі підтримувати обдарованих і творчих дітей - майбутню еліту українського народу. Враховуючи завдання щодо реформування галузі освіти, всі заходи будуть спрямовані на удосконалення матеріально-технічної бази загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, надання освітнім закладам швидкісного доступу до Інтернету з використанням сучасних технологій під’єднання для високоефективного доступу до освітніх ресурсів. Забезпечуватиметься системне підвищення якості освіти на інноваційній основі, формування національно свідомого громадянина України. Якість загальної освіти здійснюватиметься шляхом оновлення змісту, форм і методів навчання та виховання, впровадження компетентнісного підходу, програм допрофільної підготовки та профільного навчання, підвищення рівня професійної компетентності педагогів.
.....................................................................................
До 80-річчя з дня народження В.Чорновола
На виконання Указу Президента України від 01 грудня 2017 року №397 „Про відзначення 80-ї річниці від дня народження В’ячеслава Чорновола” в грудні 2017 року – березні 2018 року на державному рівні проводяться заходи з нагоди ювілею українського політика, публіциста, літературного критика, борця за незалежність України В’ячеслава Максимовича Чорновола. Він знаний в Україні як один з лідерів українського національно-демократичного руху кінця 80-х-початку 90-х років. У 2000 році В’ячеславу Чорноволу посмертно присвоєно звання Героя України за визначний особистий внесок у національне відродження України, послідовне відстоювання ідеї побудови незалежної Української держави, активну громадську і політичну діяльність. Народився майбутній громадський і політичний діяч 24 грудня 1937 року в с.Єрки Київської області в сім’ї вчителів. Пішов до школи у 1946 році, відразу у 2 клас, так як читати вмів з чотирьох років. Школу закінчив з золотою медаллю та вступив до Київського державного університету імені Т.Шевченка. В 1960 році закінчив заклад з відзнакою. Маючи диплом журналіста, працював у Львівській студії телебачення. З 1963 року жив у Києві та проводив наукові дослідження з історії української літератури. Деякий час працював на будівництві Київської ГЕС. Започаткував в Україні національно-визвольний рух шестидесятників разом з такими визначними постатями як І. Світличний, І.Дзюба, В.Стус, Є.Сверстюк та ін. Першим виступом В’ячеслава Чорновола проти тоталітарного режиму вважають 4 вересня 1965 року, коли він разом з В. Стусом та І. Світличним після перегляду кінофільму „Тіні забутих предків” у кінотеатрі „Україна” виголосив промову проти арештів української інтелігенції. Кілька разів був ув’язнений за антирадянську пропаганду і захист політв’язнів (1967-1969, 1972-1979, 1980-1988), був в таборах суворого режиму в Мордовії та у засланні. Всього провів у неволі 17 років. Наприкінці червня 1988 року став лідером Української Гельсінкської Спілки – першої опозиційної політичної партії в Україні, членом якої був з 1979 року. У 1990-1992 роках Вёячеслав Чорновіл - голова Львівіської обласної ради. З березня 1990 року- Народний депутат України. В Верховній Раді очолив групу Народна Рада, яка, хоч і була у депутатській меншості, та змогла домогтися проголошення у липні 1990 року Декларації про державний суверенітет, а в серпні 1991 року- Акта Незалежності України та заборони Комуністичної партії. Був Народним депутатом наступних скликань 1994 та 1998 років. З 1992 року В’ячеслав Максимович очолював партію Народний Рух України. На початку 1999 року в партії стався розкол, зі своїм лідером залишилася команда в 18 осіб. В’ячеслав Чорновіл почав їздити по країні з виступами, маючи на меті сформувати нову політичну силу. 25 березня 1999 року політик і громадський діяч загинув в автокатастрофі, що сталася поблизу Борисполя. В 1997 році нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого 5 ступеня, як літературний критик і журналіст був лауреатом Міжнародної журналістської премії ім.Ніколаса Томаліна (1975), Державної премії України ім.Т.Шевченка (1996), в тому числі і за твори, раніше інкриміновані як антирадянські.
......................................................................................................................................................................

ПРОМОВЧАТИ - ГІРШЕ НІЖ ЗДАТИСЯ!

......................................................................................................................................................................

На Кіровоградщині оголосили штормове попередження

.....................................................................................
Інформування керівників структурних підрозділів райдержадміністрації
16 січня 2018 року в залі засідань Будинку рад відбулася нарада з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації та Компаніївської селищної об’єднаної територіальної громади, яку провели фахівці Головного управління статистики в Кіровоградській області. Учасників наради поінформовано про умови отримання статистичних відомостей та їх тематику, про строки оновлення інформації, вартість бюлетенів тощо. В умовах реформування системи державної влади, її децентралізації важливо орієнтуватися в показниках розвитку галузей господарського комплексу, стану справ в тій чи іншій сфері, і особливо – керівникам. В нагоді стануть матеріали, які готують спеціалісти установ статистики. В нараді взяв участь перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Ткаченко.
.....................................................................................
Обговорено актуальні питання освітньої реформи
15 січня 2018 року в приміщенні Червоновершської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбулися збори педагогічних колективів цього закладу і Гарманівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, працівників Червоновершківської і Гарманівської сільських рад, відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, батьківської громадськості. Обговорено питання реформування галузі освіти району та створення опорного навчального закладу на базі Червоновершської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Перед присутніми на зборах виступила заступник голови райдержадміністрації Алла Олійник, яка розкрила перспективи реформування галузі освіти у районі і на території Червоновершківської, Гарманівської сільських рад зокрема. В результаті обговорення досягнуто порозуміння стосовно реформ, адже вони мають на меті покращення якості надання освітніх послуг дітям.
.....................................................................................
Засідання комісії
15 січня 2018 року перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Ткаченко провів засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Розглянуто питання: про загрозу виникнення надзвичайних ситуацій внаслідок погіршення погодних умов на території району; про встановлення, організацію та забезпечення мобільного пункту обігріву. З питань порядку денного проінформував присутніх членів комісії та представників Компаніївської селищної об’єднаної територіальної громади начальник РС УДСНС України в Кіровоградській області Ярослав Гайдуков. Прийнято рішення про приведення в підвищену готовність сил та засобів щодо дій за призначенням в несприятливих погодних умовах, організації перевірок стосовно наявності в районі та готовності до дій за призначенням аварійно-відновлювальних бригад, інженерної та снігоочисної техніки, пункту обігріву райавтодору, автономних джерел енергозабезпечення. Селищному та сільським головам рекомендовано заключити договори на розчистку доріг від снігових заметів на прилеглих територіях. При ускладненні погодних умов з метою оперативного реагування на ситуацію буде організовано взаємне інформування між органами влади та підрозділами ДСНС. В разі різкого зниження температурних показників працюватимуть мобільний і стаціонарні пункти обігріву на території району. Стаціонарні розмістяться в лікарських амбулаторіях с.Голубієвичі та с.Лозуватка, а також в центральній районній лікарні. Пересувний пункт буде розгорнуто за адресою вул..Тополина,35 біля автостанції. Органам місцевого самоврядування доручено посприяти у забезпеченні пунктів обігріву продуктами, одноразовим посудом, дровами, а також заключити договори з фермерськими господарствами і організаціями, що мають техніку підвищеної прохідності, з метою використання цієї техніки як рухомого пункту обігріву. Пункти обігріву працюватимуть цілодобово, будуть забезпечені необхідними засобами зв’язку та обладнанням.
.....................................................................................
Новорічна казка для дітей району
28 та 29 грудня 2017 року в залі засідань Будинку рад звучала музика та веселі дитячі голоси. Тут біля ялинки відбулося святкове дійство „Новорічна казка”, яке підготували вихованці центру дитячої та юнацької творчості. Організовано воно під патронатом голови райдержадміністрації Олександра Мороза. На свято було запрошено дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей учасників АТО та дітей переміщених осіб з тимчасово окупованої території і районів проведення АТО, дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей району. Малечу привітала заступник голови райдержадміністрації Алла Олійник, яка також вручила їм подарунки, придбані за кошти районного бюджету по районній цільовій соціальній програмі „Молодь Компаніївщини” на 2016-2020 роки. Учасники конкурсів, ігор та розваг отримали також призи, які було закуплено при сприянні Компаніївської ОТГ. Новорічні і різдвяні свята тривають, і органи державної влади подбали, щоб вони пройшли цікаво і змістовно, щоб без уваги не залишилася жодна дитина.
.....................................................................................
Діти району відвідали свято новорічної ялинки в м. Кропивницький
28 грудня 2017 року районною державною адміністрацією організовано поїздку 48 дітей пільгових категорій району на свято новорічної ялинки, що проведено під патронатом голови облдержадміністрації С.Кузьменка в обласній філармонії. Гостей привітали перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко та голова обласної ради Олександр Чорноіваненко.Разом з казковими героями і Дідом Морозом діти помандрували ігровими стежками, за участь у конкурсах і розвагах отримали призи. В глядацькій залі, затамувавши подих, стежили за пригодами учасників феєрії в Країні Мольфарії. Поверталися додому сповнені нових вражень та яскравих спогадів.
.....................................................................................
Прийом громадян у Сасівській сільській раді
28 грудня 2017 року голова райдержадміністрації Олександр Мороз провів виїзний прийом громадян у Сасівській сільській раді. Отримано колективне звернення батьків учнів місцевої школи стосовно перспектив функціонування НВО „Сасівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів- дошкільний навчальний заклад” у зв’язку з реформуванням закладів освіти та віднесенням закладу до опорної Губівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Голова райдержадміністрації надав роз’яснення з порушеного питання.
.....................................................................................
Вітання працівників районної державної адміністрації
27 грудня 2017 року колектив райдержадміністрації привітали з новорічними і різдвяними святами учні Компаніївського відділення КЗ „Компаніївське навчально-виховне об’єднання” та хор ветеранів. Герої різдвяного вертепу, в яких перевтілилися школярі, ще раз нагадали про мить Різдвяного дива, яке ось-ось вкотре завітає в кожну оселю та осяє надією на перемогу світла над темрявою. Учасники хору ветеранів районної організації ветеранів України створили святковий настрій щедрівками і щирими побажаннями. Перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Ткаченко подякував від імені працівників районної державної адміністрації за вітання і подарований передноворічний настрій, запевнив, що районна адміністрація і надалі буде якомога повніше вирішувати актуальні питання жителів району та побажав аматорським колективам у наступному році нових досягнень, миру, здійснення мрій.
.....................................................................................
Засідання комісії
26 грудня 2017 року заступник голови райдержадміністрації Алла Олійник провела засідання комісії по наданню державних соціальних допомог та житлових субсидій. Розглянуто 9 справ щодо призначення допомог малозабезпеченим сім’ям та 1- переміщеним особам, 6 – щодо призначення житлових субсидій. Прийнято рішення про призначення державних допомог і субсидій по 15 справах.
.....................................................................................
Привітання ветеранів органів внутрішніх справ району
20 грудня 2017 року голова райдержадміністрації Олександр Мороз взяв участь в урочистих зборах з нагоди Дня пенсіонерів та ветеранів органів внутрішніх справ України, що відбулися в актовій залі Компаніївського відділення поліції Долинського відділу ГУНП в Кіровоградській області. Голова райдержадміністрації привітав ветеранів органів внутрішніх справ України та вручив відзнаки районної державної адміністрації за значний вклад у справу охорони громадського правопорядку та захисту прав і законних інтересів громадян району і з нагоди професійного свята.
.....................................................................................
Засідання координаційної ради
20 грудня 2017 року заступник голови райдержадміністрації Алла Олійник провела засідання координаційної ради з питань профілактики наркоманії та протидії злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, при районній державній адміністрації. Заслухано та обговорено інформації начальника Компаніївського відділення поліції Долинського відділу поліції ГУНП України в Кіровоградській області Володимира Горяного „Про стан боротьби зі злочинністю, пов’язаною з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів протягом 2017 року” та начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Миколи Вовка „Про організацію системи дієвої профілактики негативних явищ серед дітей, підлітків, учнівської та студентської молоді, проведення роз’яснювальної роботи і пропагування здорового способу життя”. Координаційна рада також розглянула звіт директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Петріченко „Про стан виконання районної цільової програми протидії поширення наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів на 2017-2018 роки”. Результатом обговорення питань стала низка доручень керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації і територіальних органів центральних органів виконавчої влади в районі стосовно активізації виховної і профілактичної роботи з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах, дітьми та молоддю в навчальних закладах, родинами, яких торкнулася проблема наркоманії. Відділенню поліції доручено удосконалити роботу стосовно перекриття каналів збуту наркотичних речовин, особливо в місцях, де перебуває молодь, вжиття заходів щодо притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які збувають психоактивні речовини і схиляють до їх вживання. Учасники координаційної ради дійшли згоди про необхідність посилення взаємодії між партнерами, до компетенції яких належить контроль за обсягом наркотиків, як легальними, так і нелегальними, продовження дії ефективної системи скоординованих заходів щодо запобігання подальшому поширенню наркоманії і злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
.....................................................................................
Відкриття новорічної ялинки
19 грудня 2017 року в смт Компаніївка засяяла святковими вогнями новорічна ялинка. Дітей і їхніх батьків, громадськість району привітали з Днем святого Миколая та наступаючими новорічними і різдвяними святами голова райдержадміністрації Олександр Мороз, голова районної ради Вадим Спіктаренко, селищний голова Компаніївської ОТГ Олександр Маслюков. Голова районної державної адміністрації, підсумовуючи трудові здобутки району у 2017 році, подякував жителям району за сумлінну працю, а захисникам України – за мир і спокій в регіоні. Аматори районних клубних закладів запросили дітей до участі в новорічній шоу-програмі „Казкова мить” – до ігор, конкурсів, розваг зі святим Миколаєм та казковими Сніжинками, Смішариками, завзятим Півнем та іншими фантастичними звірятами. Кожен учасник святкового дійства отримав подарунок від Миколая – солодощі, в придбанні яких посприяли районна державна адміністрація, Компаніївська ОТГ та підприємці району. Цього ж дня Олександр Мороз відвідав сім’ї загиблих учасників учасників АТО та привітав їх з Днем святого Миколая, що відкриває двері до новорічних розваг, вручив дітям подарунки, які закуплено за кошти районного бюджету.
.....................................................................................
Засідання комісії
19 грудня 2017 заступник голови райдержадміністрації А.Олійник провела засідання комісії щодо надання комплексу соціальної підтримки сімей загиблих учасників АТО, військовослужбовців і поранених учасників АТО. Розглянуто 5 справ та прийнято рішення про виділення допомоги на соціально-побутові проблеми 5 учасникам АТО.
.....................................................................................
Засідання комісії
19 грудня 2017 заступник голови райдержадміністрації А.Олійник провела засідання комісії з питань захисту прав дитини. Розглянуто 5 питань щодо соціально-правового захисту дітей. Прийнято відповідні рішення.
.....................................................................................
Підготовка до затвердження районного бюджету на 2018 рік
14, 17 та 18 грудня 2017 року перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Ткаченко провів співбесіди з сільським головами і бухгалтерами сільських рад, з розпорядниками коштів районного бюджету щодо формування показників дохідної та видаткової частин бюджету на 2018 рік. Обговорено проблемні питання та визначено пріоритети фінансування, в тому числі закладів соціальної сфери району, з районного бюджету у наступному році. Питання затвердження бюджету району планується розглянути на черговій сесії районної ради 21 грудня 2017 року.
.....................................................................................
Заходи до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
14 грудня 2017 року голова райдержадміністрації Олександр Мороз разом з головою районної ради Вадимом Спіктаренком, селищним головою Компаніївської ОТГ Олександром Маслюковим взяв участь в заходах, що відбулися в с.Голубієвичі з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Під час урочистої лінійки-реквієму в Голубієвицькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів голова райдержадміністрації звернувся до присутніх на заході ліквідаторів аварії зі словами вдячності за їх подвиг, разом з педагогічним, учнівським колективами вшанували хвилиною мовчання тих, хто загинув від наслідків найбільшої в ХХ столітті техногенної катастрофи. Керівники району поклали квіти до пам’ятного знаку учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Під час спілкування з ліквідаторами Олександр Мороз поцікавився проблемними питаннями соціального захисту цієї категорії громадян та осіб, переселених із зони відчуження і постраждалих від наслідків катастрофи. Він запевнив, що районна влада буде і надалі уважно ставитися до всіх питань, які порушують ліквідатори, ці героїчні люди, які ціною власного здоров’я і життя відводили біду від усього світу. В районі проживають 249 громадян, яких віднесено до ліквідаторів та потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС. Протягом 2017 року пільгами по безкоштовному забезпеченню ліками скористалися 94 особи вказаних категорій на суму 46,7 тис. грн.. Використано 35,6 тис. грн.. на надання додаткової відпустки 13 працюючим громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. В повному обсязі виплачено щомісячну грошову допомогу на пільгове забезпечення продуктами харчування на суму 294,9 тис. грн. 6 громадянам І категорії по 401,4 грн. щомісяця кожному, та 103 громадянам по 200,7 грн. щомісячно кожному. Компенсовано за шкоду, заподіяну здоров’ю громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в сумі 15,6 тис. грн. ( 54 ліквідаторам ІІ категорії та 25 ліквідаторам ІІІ категорії по 100 грн. кожному одноразових виплат). За рахунок місцевого бюджету придбано санаторно-курортну путівку ліквідатору ІІ категорії на суму 5,2 тис. грн.. та за рахунок державного бюджету 1 путівку ліквідатору І категорії на суму 5,2 тис. грн.. Найголовнішим пріоритетом діяльності держави при подоланні наслідків Чорнобильської катастрофи залишається людина, усі дії з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС були і будуть спрямовані на її захист.
.....................................................................................
Всеукраїнський тиждень права в районі
Враховуючи важливе значення правової освіти в розбудові України як правової держави, з метою виховання у громадян поваги до закону та прав людини, з 04 по 10 грудня 2017 року в районі проведено низку заходів в рамках Всеукраїнського тижня права. До їх реалізації долучилися педагогічні та учнівські колективи навчальних закладів, фахівці бібліотек, правознавці району. Правоосвітні та правовиховні заходи мали на меті показати, що кожен громадянин України не тільки повинен знати свої права і обов’язки, а й поважати права і свободи інших людей, усвідомлювати ступінь важливості дотримання верховенства Права і Закону в державі. Традиційно в бібліотеках організовано книжкові виставки, презентації видань про права людини, оформлено тематичні стенди. Завідувачем юридичного сектору апарату райдержадміністрації С.Лукасевич підготовлено та проведено інформаційно-просвітницькі заходи з дітьми та молоддю. Так, 04 грудня 2017 року студенти Компаніївського коледжу ветеринарної медицини Білоцерківського НАУ мали можливість позмагатися у вікторині „Сімейне право. Шлюб та сім’я, права і обов’язки подружжя”. Готуючись до вікторини, молоді люди ознайомилися з законодавством у сфері шлюбу і сім’ї, на прикладах із повсякденного життя отримали відповіді на актуальні питання.
Світлана Миколаївна побувала в цей день і у старшокласників комунального закладу „Компаніївське навчально-виховне об’єднання”. Відвідавши лекцію „10 грудня – Міжнародний день захисту прав людини”, школярі розширили світогляд стосовно прав і обов’язків громадянина України, історії права. 05 та 08 грудня з учнями початкових класів комунального закладу „Компаніївське навчально-виховне об’єднання” відбулося спілкування в ігровій формі на тему „Конвенція про права дитини”, а 06 грудня за участю студентів коледжу ветеринарної медицини проведено правовий лицарський турнір „На захист своїх прав”. Фахівцями Компаніївського бюро правової допомоги Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги в рамках тижня права здійснено інформування учнів 4-6 та 9-10 класів комунального закладу „Компаніївське навчально-виховне об’єднання”, учнів 4-6, 9 класів Компаніївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів та студентів коледжу ветеринарної медицини про права людини, які гарантуються від її народження, ознайомлено з положеннями Конституції України, Загальної декларації прав людини. На базі Компаніївського районного сектору з питань пробації з підлітками, які вчинили правопорушення, правознавці бюро обговорили основоположні міжнародні документи, що стосуються прав людини, а в ході семінару „Права людини” надали консультації безробітним, які перебувають на обліку в районному центрі зайнятості.
.....................................................................................
Урочистості з нагоди Дня Збройних Сил України
06 грудня 2017 року в приміщенні Студентського клубу коледжу ветеринарної медицини відбулися урочистості з нагоди Дня Збройних Сил України за участю керівництва району, учасників АТО та військовослужбовців Збройних Сил України. Народжена в пам'ятному 1991 році, українська армія пройшла історичним маршем складний шлях становлення. Зараз іде процес реформування Збройних Сил, які повинні відповідати інтеграційним прагненням держави і вимогам сучасного демократичного суспільства. Віддаючи шану захисникам незалежної України, присутніх на урочистих заходах вітали голова райдержадміністрації О.Мороз, голова районної ради В.Спіктаренко, військовий комісар Компаніївського районного військового комісаріату С.Творогов. Вони також вручили відзнаки районної державної адміністрації, районної ради та нагрудні знаки „Учасник АТО”- відзнаку Головнокомандувача Збройних Сил України - військовослужбовцям Збройних Сил. Відповідно до Указу Президента України від 17 лютого 2016 року №54 волонтер О.Вороний отримав сьогодні відзнаку Президента України медаль „За гуманітарну участь в антитерористичній операції”. За сприяння Всеукраїнського громадського об’єднання „Крила” усім учасникам антитерористичної операції району вручили подарунки - футболки з логотипом „Захисник України”. Звертаючись до всіх, кому випала честь служити в Збройних Силах України, голова райдержадміністрації О.Мороз зазначив: „Український прапор у зоні АТО та гарячих точках планети став символом миролюбності, стабільності і відповідальності. З честю виконуючи свій громадянський, військовий і патріотичний обов'язок, ви є надійним щитом миру і безпеки держави, гідно представляєте Україну в міжнародній співпраці”. Завершилися святкові заходи концертом аматорів районного Будинку культури.
.....................................................................................
Ми зможемо підняти мінімальну заробітну плату до 4100 гривень – Президент подякував Уряду за врахування його ініціативи у Держбюджеті-2018
Президент Петро Порошенко подякував Уряду та Прем’єр-міністру за підтримку його ініціативи щодо підняття мінімальної заробітної плати до 4100 гривень і врахування відповідних пропозицій у проекті Державного бюджету на 2018 рік. Глава держави зауважив, що звернувся з листом до Кабінету Міністрів і запропонував наступного року вийти на відповідний рівень мінімальної зарплати. «Я хотів би подякувати Уряду і Прем’єр-міністру, що є відповідна реакція на моє звернення вже в проекті Державного бюджету. І ми, за підсумками покращення інвестиційного клімату і надходжень до бюджету, зможемо проаналізувати за підсумками півріччя або 3-х кварталів, і прийняти рішення про підвищення мінімальної заробітної платні до 4100 грн.»,- наголосив Президент на ІІ Всеукраїнському форумі об'єднаних громад «Ініціативи, що змінюють життя». Президент також нагадав про свою зустріч з представниками ділових кіл у минулу п’ятницю: чи не вперше підприємці підняли питання про дефіцит робочих кадрів. «Це є проблема і цей дефіцит означає, що в Україні почала зростати вартість робочої сили», - зауважив він. За його словами, вартість робочої сили, почала зростати на сьогоднішній день не лише в державному секторі, а й в економіці. «І той, хто хоче, щоб кваліфікована робоча сила працювала на підприємстві, має думати, як наближати рівень заробітних плат до рівня заробітних плат у сусідніх країнах, в тому числі країнах Європейського Союзу. Якщо там пропонують українцям зараз по 400, 500, 600 євро, то ми маємо також здійснювати кроки для того, щоб наближати заробітну плату», - додав він. «Я вважаю, що зростання заробітної плати – це позитивний наслідок реформ, відкритості кордонів, орієнтації на європейські показники», - підкреслив Петро Порошенко. Президент зауважив, що на запитання про брак робочої сили відповів – платіть людям більше. «Більше заплатять – більш кваліфікована робоча сила, більша мотивація, більше надходжень до місцевих бюджетів, більше надходжень до Пенсійного фонду», - сказав він. «По Пенсійному Фонду держава свій крок зробила. Два роки тому, ми кардинально, майже вдвічі знизили єдиний соціальний внесок. І вже зараз ми можемо говорити про об’єктивний і очевидний позитивний ефект», - сказав Президент. При цьому Глава держави нагадав про рішення влади щодо збільшення вдвічі мінімальної зарплати. Він зауважив, що «тоді було багато критики, що нібито це буде «душити бізнес і зажене в тінь». Петро Порошенко наголосив, що це рішення навпаки призвело до виходу з тіні бізнесу: «Безпрецедентне рішення в умовах України. Це правильне рішення і його слід продовжувати».
.....................................................................................
Відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю
01 грудня 2017 року з нагоди Міжнародного дня інвалідів в смт Компаніївка відбулися урочистості. До присутніх звернулася заступник голови райдержадміністрації А.Олійник. „ Районна влада буде і надалі працювати над завданням підтримки людей з інвалідністю, створенням безперешкодного доступу до інфраструктури, соціального захисту людей з особливими потребами. Адже одним з показників цивілізованості суспільства є ставлення до цієї категорії громадян, забезпечення умов для всебічного розвитку, інтегрування їх у суспільство”, - наголосила в своєму зверненні Алла Володимирівна. Присутніх вітали також голова обласної організації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів „Союз організації інвалідів України” С.Подорожній, голова районної організації О.Комісарук, Компаніївський селищний голова О.Маслюков. Після урочистої частини дітям-інвалідам та інвалідам району вихованці Центру дитячої та юнацької творчості запропонували розважальну програму „Повір у себе”, по завершенню якої організатори запросили винуватців свята до солодкого столу. Про солодощі подбали підприємці Компаніївщини. В цей же день за ініціативи голови Компаніївського осередку Кіровоградської обласної громадської організації матерів дітей-інвалідів та інвалідів „Серце матері” І.Лушного для дітей-інвалідів організували ще одне святкування. В ньому взяли участь заступник голови райдержадміністрації А.Олійник, голова ГО „Серце матері” Л.Шукрута, протоієрей І.Шемедюк, волонтер О.Редько, селищний голова О.Маслюков. Л.Шукрута та І.Шемедюк вручили відзнаки благодійникам і районним керівникам за підтримку людей з інвалідністю. Після урочистої частини дітям було запропоновано розважальну програму, підготовлену аматорами районного Будинку культури, а по завершенню вручено солодощі і подарунки від благодійного фонду народного депутата С. Березкіна „Добротвір”.
.....................................................................................
Засідання комісії
30 листопада 2017 року заступник голови райдержадміністрації А.Олійник провела засідання комісії з питань захисту прав дитини. Розглянуто 6 питань стосовно вибуття повнолітнього з дитячого будинку сімейного типу, повернення з Будинку дитини батькам 2 малолітніх дітей та щодо поставлення/зняття з обліку для здійснення/ припинення соціального супроводу сімей з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах. Прийнято рішення по кожному з питань порядку денного.
......................................................................................................................................................................

Норми температури на робочому місці

.....................................................................................
В районі вшановано пам’ять жертв голодоморів та Голодомору 1932-1933 років-геноциду українського народу
Щороку в четверту суботу листопада Україна згадує жертв голодоморів та Голодомору 1932-1933 років, який згідно з положеннями Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року, кваліфікується як злочин проти людяності, геноцид українського народу. Голодомор став реакцією тоталітарного комуністичного режиму на відродження нашим народом своєї національної ідентичності, прагнення до своєї державності. Широкі кола інтелектуалів та економічно самостійне селянство не сприймали політики комуністичного керівництва, тому, щоб придушити такі настрої, режим вдався до ретельно спланованої каральної операції - убивства голодом. Вчені Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України імені М.Птухи створили для Гарвардського університету карту втрат УРСР від Голодомору. За даними науковців, у Голодоморі 1932-1933 років найбільше постраждали регіони України з давніми козацькими традиціями та потужним національним рухом під час Української революції 1917-1921 років - Полтавщина, Кіровоградщина, Черкащина, Київщина, Поділля. В окремих районах цих областей вимерло понад половину населення. 25 листопада 2017 року з нагоди Дня вшанування жертв голодоморів та 85-ї річниці Голодомору 1932-1933 років в Україні в смт Компаніївка відбувся мітинг-реквієм за участю керівництва району, представників трудових колективів, громадських організацій, політичних партій, духовенства, молоді. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв штучних голодоморів 1921-1923, 1946-1947 років та Голодомору 1932-1933 років в Україні і поклали композиції з житніх, пшеничних колосків до Пам’ятного знаку жертвам голодоморів та політичних репресій. На підтримку Всеукраїнської акції „Запали свічку пам’яті” о 16.00 запалено лампадки, свічки. Настоятелем Свято-Покровського храму смт Компаніївка о.Ігорем відслужено панахиду за жертвами голодоморів. По завершенню жалобних заходів біля Пам’ятного знаку присутні переглянули документальний фільм „Голод 33-го. Моторошний фільм про трагедію українців” сценариста і режисера Христини Шевченко. В цей же день в с.Мар’ївка відбувся мітинг-реквієм біля Пам’тного знаку жертвам голодоморів, покладено композиції з житніх, пшеничних колосків, квіти, запалено лампадки в пам’ять жертв голодоморів. В заході взяли участь представники органу місцевого самоврядування, трудові колективи, учнівська молодь. Священником місцевого Храму Святої рівноапостольної Марії Магдалини о.Володимиром відслужено панахиду за жертвами голодоморів. Учням, які прийшли на мітинг, роздали хліб з борошна грубого помолу – в пам’ять про дітей, які померли від голоду під час штучно організованих голодоморів. Покладання квітів, траурних вінків та композицій з житніх і пшеничних колосків, акція „Запали свічку пам’яті” відбулися також на територіях 15 сільських рад району.
.....................................................................................
До уваги жителів району, представників громадських організацій, політичних партій!
З нагоди відзначення Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні та 85-ї річниці Голодомору 1932-1933 років запрошуємо вас взяти участь у мітингу-реквіємі та покладанні квітів, композицій з житніх, пшеничних колосків до Пам’ятного знаку жертвам голодоморів та політичних репресій в смт Компаніївка, що відбудуться 25 листопада 2017 року о 16.00 біля Пам’ятного знаку в парку смт Компаніївка (вул..Паркова). В рамках жалобних заходів прохання до керівників установ, організацій приспустити у День пам’яті жертв голодоморів Державний Прапор України на будівлях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ, організацій та обмежити проведення розважальних заходів. Пропонуємо приєднатися до акції „Запали свічку пам’яті” і запалити о 16.00 свічку в своїй оселі в пам’ять про загиблих під час голодоморів 1921-1923 років, 1932-1933 та 1946-1947 років в Україні.
.....................................................................................
 
 
21 листопада 2017 року голова райдержадміністрації О.Мороз, голова районної ради В.Спіктаренко взяли участь у нараді працівників РВ Долинського відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області та інших правоохоронних органів району. Під час наради заступник начальника Головного управління НП в області А.Бензар представив новопризначеного начальника Компаніївського відділення поліції підполковника поліції Горяного Володимира Васильовича.
.....................................................................................
Відзначення Дня Гідності та Свободи
Починаючи з 2014 року, згідно з Указом Президента України П. Порошенка, 21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Воно започатковане на честь двох революцій - Помаранчевої у 2004 році та Революції Гідності у 2013-му, що розпочалися в цей день. Віддаючи шану патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору, голова райдержадміністрації О.Мороз, голова районної ради В.Спіктаренко, представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, трудових колективів підприємств, установ, організацій, громадськості поклали квіти до Монументу патріотам України в смт Компаніївка. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих під час подій Революції Гідності і учасників антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях. 21 листопада відбулися також покладання квітів до місць поховань загиблих учасників АТО, пам’ятних дощок з увічнення їх пам’яті в с.Виноградівка, с.Сасівка, С.Полтавка, с. Петрівка, с. Першотравенка, с. Мар’ївка, смт Компаніївка. Пам’ять земляків прийшли вшанувати працівники органів місцевого самоврядування, учні шкіл, громадськість.
.....................................................................................
Урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства
17 листопада 2017 року в Студентському клубі Компаніївського коледжу ветеринарної медицини Білоцерківського НАУ відбулися урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства. На свято запрошено керівників та трудові колективи сільськогосподарських підприємств, а також установ і організацій, діяльність яких пов’язана з сільським господарством, представники органів місцевого самоврядування, громадськість. Привітали аграріїв з нагоди професійного свята перший заступник голови райдержадміністрації О.Ткаченко та голова районної ради В.Спіктаренко. „В нинішньому році трудівники села, керівники та фахівці господарств, сільськогосподарських організацій, переробних підприємств, фермери доклали немало зусиль для того, щоб закріпити позитивні тенденції в розвитку сільськогосподарського виробництва району. Сільські трударі Компаніївщини показали, що вміють долати непередбачувані ситуації та природні стихії і своєю невтомною працею зміцнювати продовольчу безпеку держави, сприяти обороноздатності країни”,- зазначив у вітальному слові Олександр Васильович. Урочиста частина свята продовжилися врученням відзнак районної державної адміністрації і районної ради кращим працівникам агропромислового виробництва та колективам сільськогосподарських підприємств. Перехідну відзнаку – кубок пам’яті Заслуженого працівника сільського господарства України Л.М.Ковтунця „Краще агроформування Компаніївського району” - за підсумками 2017 року отримав ВСК „Колос”. По завершенню урочистостей аматори клубних закладів району створили гарний настрій виконанням ліричних пісень та запальних танців.
......................................................................................................................................................................

ПРОЕКТ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ НА 2018 РІК

......................................................................................................................................................................

Інформаційне повідомлення

.....................................................................................
Соціальний захист учасників АТО та сімей загиблих учасників антитерористичної операції. Засідання комісій.
10 листопада 2017 року заступник голови райдержадміністрації А.Олійник провела засідання комісій, які вирішують питання соціального захисту учасників АТО та сімей військовослужбовців, які загинули під час проведення антитерористичної операції. На засіданні комісії з питань надання комплексу соціальних послуг сім’ям військовослужбовців, загиблих і поранених учасників антитерористичної операції прийнято рішення про надання матеріальної допомоги на соціально-побутові потреби в сумі 3 тис. грн.. 1 учаснику АТО та для придбання дров 10 учасникам АТО по 1,550 тис. грн.. Під час засідання комісії з питань забезпечення житлом членів сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в АТО, а також інвалідів І-ІІ груп з числа військовослужбовців, які брали участь в зазначеній операції та потребують поліпшення житлових умов розглянуто питання про призначення та визначення розміру грошової компенсації для забезпечення житлом члена сім’ї загиблого військовослужбовця, який брав безпосередню участь в АТО, та потребує поліпшення житлових умов. Прийнято рішення про виділення коштів у сумі 832 тис. грн.. сім’ї загиблого учасника АТО з с.Першотравенка Компаніївського району І.Тимофієва.
.....................................................................................
На контролі хід робіт з реконструкції Голубієвицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів
09 листопада 2017 року перший заступник голови райдержадміністрації О.Ткаченко, заступник голови райдержадміністрації А.Олійник та новообраний голова Компаніївської ОТГ О.Маслюков перевірили хід робіт з реконструкції покрівлі Голубієвицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, що виконується за кошти субвенції з державного бюджету та співфінансування з місцевого на загальну суму 1361,894 тис. грн.. Нагадаємо, що за результатами місцевих виборів 29 жовтня 2017 року Голубієвицька сільська територіальна громада об’єдналася з Компаніївською селищною та утворили Компаніївську об’єднану територіальну громаду, очільником якої став О.Маслюков. Керівники поцікавилися також проходженням опалювального сезону у закладі.
.....................................................................................
Відзначення Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва
09 листопада 2017 року з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва в приміщенні Студентського клубу коледжу ветеринарної медицини відбулися урочистості за участю керівництва району, представників органів місцевого самоврядування, працівників районних закладів культури. Присутніх привітали з професійним святом заступник голови райдержадміністрації А.Олійник, голова районної ради В.Спіктаренко, Компаніївський селищний голова О.Маслюков, начальник відділу культури, туризму та культурної спадщини райдержадміністрації Н.Мунтян. У вітальному слові заступник голови райдержадміністрації А.Олійник зазначила: „Праця фахівців і майстрів народного мистецтва у всі часи була шанованою і необхідною, а особливо у складні періоди історії. Сьогодні завдяки вам відроджується українська духовність, зберігаються і примножуються кращі надбання культури народу, а в найдальших селах завдяки вашому творчому натхненню і самовідданій праці мешканці мають можливість змістовного дозвілля, отримання інформації з будь-якого питання”. Кращим фахівцям галузі і майстрам народного мистецтва було вручено відзнаки районної державної адміністрації та районної ради, а колектив районного Будинку культури отримав сертифікат на кошти, що будуть виділені з місцевих бюджетів на розвиток матеріально-технічної бази цього закладу.
Приємною новиною для працівників культури стало вручення напередодні професійного свята відзнаки лауреата обласної премії „Духовний скарб Кіровоградщини” в номінації „За внесок у розвиток бібліотечної справи” директору централізованої бібліотечної системи Т.Полудень під час урочистостей, що відбулися в академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М.Л.Кропивницького. Відзнаку вручили голова обласної державної адміністрації А.Кузьменко та голова обласної ради О.Чорноіваненко. По завершенню урочистої частини районного свята аматори клубних закладів подарували колегам концерт.
.....................................................................................
До 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років
З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності Президентом України 22 січня 2016 року підписано Указ № 17 “Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років”, яким 2017-й проголошено Роком Української революції. Ця доба була вершиною національно-визвольної боротьби, відродження української нації. Сформована тоді ідея державної незалежності стала визначальною для українського визвольного руху. Розбудовою Української Народної Республіки, Української Держави, Західно-Української Народної Республіки українці довели здатність і спроможність національного державотворення. Сьогоднішня Україна є спадкоємицею державницьких традицій, закладених революцією 1917–1921 років.
Що таке Українська революція?
Українська революція 1917–1921 років розпочалася в умовах революційних потрясінь, які охопили Російську імперію у березні 1917-го. Проте вона стала самодостатнім історичним явищем із самобутніми специфічними рисами. Революція носила характер національно- та соціально-визвольний. Ключовим її рушієм був український народ і його політична еліта, що зазнала еволюції від ідей політичної автономії та федерації до усвідомлення необхідності утвердження власної державної незалежності. Українська революція має чіткі хронологічні рамки. Її нижня часова межа пов’язана зі створенням у березні 1917 року Української Центральної Ради (далі – УЦР) на чолі з Михайлом Грушевським. За короткий час вона перетворилася з представницького органу українського громадського руху на повноцінний парламент Української Народної Республіки (далі – УНР). Верхня межа Української революції – жовтень–листопад 1921-го, коли масовий антибільшовицький повстанський рух ослаб після поразки Другого Зимового походу армії УНР. У ході революції український народ уперше в ХХ сторіччі створив незалежну національну державу, яка у формі різних утворень мала всі ознаки незалежної держави: територію, кордони, символи, органи влади, військо, гроші, мову. Вперше після століть бездержавності відбулось об’єднання в одній соборній державі східних і західних українських земель. Революція була явищем загальноукраїнським. У всіх регіонах країни розвивався національний рух, створювалися та діяли українські органи влади, політичні партії та громадські інституції, відроджувалася культура. Досвід самостійної соборної України відіграв вирішальну роль у подальшій визвольній боротьбі Українського народу. Розуміння здобутків революції та усвідомлення причин її поразки має стати важливим уроком для сучасної розбудови незалежної України. Термін “Українська революція” був уведений в обіг самими учасниками подій. Таке означення є в працях Михайла Грушевського, Володимира Винниченка, Симона Петлюри, Дмитра Дорошенка й інших діячів доби. Радянська історіографія викорінювала цю дефініцію, й на події в Україні поширювала поняття “Велика Жовтнева соціалістична революція” та “Громадянська війна”. Усе, що не вписувалося в рамки “генеральної лінії партії”, подавалося як “контрреволюційне” та “буржуазне”. Водночас українські історики в діаспорі досліджували Українську революцію 1917–1921 років. Роботу продовжили вітчизняні науковці в незалежній Україні.
Етапи революції 1917–1921 років
Українська революція має три етапи: • березень 1917 – квітень 1918 – утворення та діяльність УЦР, проголошення її Універсалів; • 29 квітня – 14 грудня 1918 – правління гетьмана Павла Скоропадського; • грудень 1918 – листопад 1921 – встановлення влади Директорії УНР, розгортання та придушення масштабного повстанського руху.
Доба Української Центральної Ради (березень 1917–квітень 1918)
Перший етап Української революції розпочався відразу після перемоги російської Лютневої революції у Петрограді. В цей час у Києві було створено національний представницький орган – Українську Центральну Раду. Після Всеукраїнського національного конгресу вона з київської організації перетворилася на загальноукраїнську. У І Універсалі УЦР заявила про політичну мету – здобуття української автономії у складі демократичної федеративної Російської республіки. Автономна Україна мала включати території, де українці становлять більшість населення. Відповідно до ІІ Універсалу Центральна Рада й утворений нею Генеральний Секретаріат проголошувалися вищими органами влади України. У багатьох містах колишньої імперії відбувалося українське національне піднесення. Українці, що входили до частини Російської імператорської армії та Російського імператорського флоту, збиралися на мітинги, “українізувалися” та визнавали УЦР. Після захоплення в Петрограді влади більшовиками надії на демократичний устрій Росії поступово розвіялися. ІІІ Універсалом УЦР проголосила Українську Народну Республіку. Майже відразу вона зазнала більшовицької агресії з боку Росії. У розпалі бойових дій УЦР проголосила незалежність УНР (ІV Універсал). Незважаючи на героїзм під Крутами та в інших нерівних боях, українські війська відступили. УНР уклала перший в новітній історії України міжнародний договір у Бресті. Дипломатичне визнання та військова допомога Центральних держав зміцнили УНР і дали змогу відвоювати окуповані більшовиками території.
Доба Гетьманату (квітень–грудень 1918)
Здобувши владу, гетьман Павло Скоропадський скористався нетривалим мирним періодом для зміцнення основ української державності. В період Гетьманату була розбудована дієва регіональна адміністрація. Вона контролювала найбільшу за весь час Української революції в територію, а також вела перемовини про входження до складу Української Держави Криму та Кубані. Українська Держава була визнана 30 країнами. Здобутками державотворення періоду Гетьманату скористалася відновлена УНР.
Доба Директорії (грудень 1918–листопад 1921)
Директорія відновила республіканський лад і демократичне правління в Україні. Акт Злуки Української Народної Республіки із Західно-Українською Народною Республікою засвідчив волю українського народу до Соборності. Скликаний Директорією Трудовий конгрес, забезпечив широку представницьку основу української влади. У Паризькій мирній конференції, де вирішувалася доля учасників Першої світової війни, взяла участь українська делегація. Увесь цей період УНР вела важкі бої за незалежність і територіальну цілісність. До листопада 1921 року тривав масовий повстанський рух.
Західно-Українська Народна Республіка (листопад 1918–липень 1919)
Розпад Австро-Угорської монархії відкрив шлях до незалежності її народів. Галичина – східна частина австрійського коронного краю – від початку стала ареною суперництва українського та польського національно-визвольних рухів. Права на неї заявили одночасно Українська національна рада та Польська ліквідаційна комісія. Змагання за першість у Львові виграли українці, які швидко і рішуче встановили контроль над краєм. Ці події увійшли в історію як Листопадовий чин. Тимчасовий основний закон про державну самостійність українських земель колишньої Австро-Угорської монархії запроваджував назву нової держави – Західно-Українська Народна Республіка. Однак закріпити успіх галичани не змогли. Після місяця затятих боїв українці були змушені залишити свою столицю. Утворився протяжний українсько-польський фронт. Спочатку бої носили позиційний характер. Це надало змогу ЗУНР облаштувати державні справи: провести реформи, сформувати дієвий уряд, адміністрацію, військо. Допомога Києва, на яку розраховували державні мужі ЗУНР, підписуючи Акт Злуки 22 січня 1919 року, не допомогла виграти війну з Польщею. Зміцнілі польські війська за підтримки переможної Антанти окупували майже всю Східну Галичину. У 1921 році після кількох воєн радянської Росії з УНР майже вся територія України опинилася під контролем окупанта. Долю Східної Галичини було вирішено 1923 pоку на Паризькій конференції – її приєднано до Польщі. Попри те, що до середини 1920-х років усі землі сучасної України опинилися під владою чотирьох держав, питання єдності української нації вже ніколи не ставилося під сумнів. Саме під час Української революції було проголошено незалежність України, продемонстровано можливість цивілізованого демократичного збирання територій в єдину суверенну державу. Це був вагомий і багато в чому трагічний досвід державницько-правової розбудови України.
За матеріалами Українського інституту національної пам’яті. www.memory.gov.ua
.....................................................................................
Нарада з питань діяльності новоствореної Компаніївської об’єднаної територіальної громади
06 листопада 2017 року в районі побував перший заступник голови облдержадміністрації С.Коваленко. Він провів робочу нараду з керівництвом району та керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, закладів соціальної сфери стосовно передачі на баланс Компаніївської ОТГ майна цих закладів. Обговорено проблемні питання та порядок передачі в комунальну власність Компаніївської ОТГ власності громад, які об’єдналися.
.....................................................................................
03 листопада 2017 року, напередодні Дня працівників соціальної сфери, в актовій залі Студентського клубу Компаніївського коледжу ветеринарної медицини відбулися урочистості з нагоди свята. Фахівців соціальної сфери району привітала заступник голови райдержадміністрації А.Олійник. Вона також вручила відзнаки обласної і районної державних адміністрацій державним службовцям управління соціального захисту населення райдержадміністрації за сумлінну працю та з нагоди професійного свята. „Працівники соціальної сфери – це представники держави і перші помічники, порадники людей, які опинилися в складних життєвих ситуаціях чи за станом здоров’я або вікових особливостей потребують захисту. Кожен, хто звертається до вас, вдячний за вашу повсякденну працю, за милосердя і чуйне серце, за професіоналізм і відданість справі. Адже без цих особистих якостей працювати в соціальній сфері складно”, - зазначила Алла Володимирівна. По завершенню урочистої частини майстерним виконанням пісень та танців святковий настрій учасникам заходу додали аматори районного Будинку культури.
.....................................................................................
Нарада з питань фінансування закладів соціальної сфери
03 листопада 2017 року перший заступник голови райдержадміністрації О.Ткаченко провів нараду з керівниками окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, установ і організацій району з питання фінансування закладів соціальної сфери та надання пропозицій стосовно внесення змін до районного бюджету. Визначено пріоритетні завдання у фінансуванні соціальної сфери та суми необхідних коштів.
.....................................................................................
Засідання конкурсної комісії
03 листопада 2017 року перший заступник голови райдержадміністрації О.Ткаченко провів засідання конкурсної комісії по відбору осіб на заміщення вакантної посади головного спеціаліста сектору організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації. В конкурсі взяла участь 1 особа.
.....................................................................................
Особистий прийом громадян
01 листопада 2017 року голова райдержадміністрації О.Мороз провів особистий прийом громадян. Звернувся 1 громадянин стосовно виділення земельної ділянки учаснику АТО. Голова райдержадміністрації спільно з начальником відділу у Компаніївському районі Головного управління Держгеокадастру в Кіровоградській області М.Поліщуком надали роз’яснення по суті порушеного заявником питання.
.....................................................................................
27 жовтня 2017 року з нагоди 73-ї річниці визволення України від фашистських загарбників в смт Компаніївка відбулося покладання квітів до братської могили радянським воїнам та пам’ятного знаку воїнам-землякам за участю голови райдержадміністрації О.Мороза, голови районної ради В.Спіктаренка, представників трудових колективів, органів місцевого самоврядування, молоді, громадських організацій. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять воїнів, які полягли в боях за визволення України від нацистів під час Другої світової війни.
.....................................................................................
Виїзний прийом громадян у Лозуватській сільській раді
26 жовтня 2017 року здійснено виїзний прийом громадян у Лозуватській сільській раді заступником голови райдержадміністрації А.Олійник. Надійшло 1 звернення стосовно встановлення дитячого майданчика в с.Лозуватка. Питання взято на контроль. Заступник також відвідала Лозуватську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів і сільський клубний заклад, поспілкувалася з колективами закладів стосовно проблемних питань їх функціонування.
.....................................................................................
Виїзний прийом громадян у Червоновершківській сільській раді
25 жовтня 2017 року заступник голови райдержадміністрації А.Олійник провела виїзний прийом громадян у Червоновершківській сільській раді. На прийомі побував 1 громадянин з питання ремонту спортивного залу Червоновершської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів і забезпечення школи вугіллям. Питання взято заступником на контроль спільно з відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації. З метою перевірки стану проходження опалювального сезону А.Олійник відвідала Червоновершську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів та Червоновершський Будинок культури.
.....................................................................................
Проведено виїзний прийом громадян у Мар’ївській сільській раді
25 жовтня 2017 року заступник голови райдержадміністрації А.Олійник здійснила особистий прийом громадян в Мар’ївській сільській раді. Звернулися 3 громадян з питань земельного характеру та стосовно ремонту спортивного залу Мар’ївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів і заміни 16 вікон на енергозберігаючі склопакети. За результатами дано доручення відповідним структурним підрозділам райдержадміністрації. Алла Володимирівна побувала також в загальноосвітній школі та Мар’ївському Будинку культури, де поцікавилася проходженням опалювального сезону. Відвідано сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах, з метою виявлення причин складних ситуацій та визначення характеру необхідної допомоги.
.....................................................................................
Голова райдержадміністрації О.Мороз взяв участь у засіданні Ради регіонального розвитку
24 жовтня 2017 року в Міжнародному виставковому центрі м.Київ під головуванням Президента України П.Порошенка відбулося шосте засідання Ради регіонального розвитку. Представниками від Компаніївського району на засіданні були голова райдержадміністрації О.Мороз, Компаніївський селищний голова О.Маслюков, директор СТОВ „Злагода” Ф. Згривець, депутат обласної ради О.Шевчук. Розглянуто питання: 1) стратегія розвитку України: ключові пріоритети та цілі державної економічної політики, масштабні інфраструктурні проекти, цифрова економіка, європейська політична ініціатива – „план Маршалла для України”; 2) економічна модернізація України: позиція бізнесу, інвестиційна привабливість країни, дерегуляція, план промислової модернізації країни, фінансування розвитку, досвід успішних компаній, боротьба з корупцією; 3) нова державна політика сільського розвитку: пріоритети у сфері розвитку сільської інфраструктури, модернізація амбулаторій, нова якість медичних послуг у сільській місцевості, пріоритети підтримки сільського розвитку у Державному бюджеті 2018 року, підтримка особистих селянських господарств, оформлення земельних ділянок та укладення договорів оренди землі, антирейдерська політика.
.....................................................................................
Шановні пані та панове!Дорогі українці!
Непросто було сюди дістатися навіть президентському кортежу, бо неподалік йде ремонт мосту через Русанівську протоку на Броварському проспекті. І таких вузьких місць, які зараз розширяються, інвестуються, будуються і в Києві, і в Україні дуже багато. Відновлення доріг цього року стало загальнонаціональним проектом, хоча розпочалося ще в 2015 році з відомого експерименту, який задіяв ресурс місцевої влади, мобілізував ресурс центральної влади, Уряду і Прем’єр-міністра. Спільними зусиллями ми зробили кардинальне зрушення в цьому напрямку. Хочу наголосити, що він триватиме наступного року, і наступного за наступним. Дороги в Україні будуть будуватися, і відновлення дорожньої мережі буде символом України. Аж поки ми не приведемо в порядок мережу автомобільних магістралей, яка була абсолютно занедбана протягом останніх 20 років. Дорога – символ руху вперед, а хороша дорога означає ще і рух в правильному напрямі. Сім місяців пройшло з дати попереднього засідання Ради регіонального розвитку. За цей час я двадцять один раз виїжджав до вас – в області, міста, райони, а тепер радий бачити в Києві вас. І взагалі вчора порахували, що за час президентства відбулося 133 робочі візити в регіони. Словом, нам з вами є що підсумувати, є про що поговорити і як вибудувати наші з вами спільні плани на майбутнє. Хочу наголосити, що поїздки останніх місяців, як правило, були пов’язані із приємними клопотами. Будуються не лише дороги, які вводяться в експлуатацію. Не лише відновлюються мости. Відкриваються, будуються, ремонтуються чи переобладнуються лікарні, школи, дитячі садки, інші об’єкти соціальної інфраструктури, які не будувалися багато років. І до багатьох об’єктів дуже підходить слово «вперше». Окремо хочу наголосити, що стають доступними сучасні центри для надання адміністративних послуг. Запускаються заводи, фабрики, виробництва. І навіть подекуди нові театри гостинно відчиняють двері для шанувальників прекрасного. Також вперше. І тим більше, що побудовані без участі бюджету як центрального, так місцевого. Звичайно , що в країні є «зрадофіли». Як каже українське прислів’я – «яким і тризуб над Кремлем постав, то вони скажуть, що криво стоїть». Вони і тут знаходять приводи для печалі. І дороги криві, і мости короткі, і театри в історичний пейзаж не вписуються, і ремонти пересуватися заважають, і заводи не те випускають, борщі не так варять. Критикують за те, що, мовляв, Президент, Прем’єр, влада перерізає стрічки не на дуже глобальних, а інколи навіть і на локальних об’єктах. Звичайно, крутіше було би побудувати космодром для міжгалактичних польотів, а не завод із виробництва упаковки. Але ж ми робимо перші, але надзвичайно важливі, кроки після жорсткої економічної кризи, спричиненої війною. На жаль, війна ще дуже далека від завершення. Хоча ми маємо світло кінці тунелю. Хочу наголосити, що якщо в 2015 році, коли я виступив з ініціативою про введення «блакитних шоломів», миротворців на Донбас для забезпечення стійкого та надійного миру, як першого етапу повернення українського суверенітету на Донбас, ніхто в це не вірив. І, до речі, ніхто в світі нас тоді не підтримав. Сьогодні, коли я нещодавно повернувся з сесії Генеральної Асамблеї ООН, ми маємо тверду підтримку наших партнерів. І до речі сьогодні, 24 жовтня, День ООН, який Україна зустрічає вагомими здобутками як член Ради Безпеки ООН. І ми в повному обсязі скористаємось цим для забезпечення миру, бо мир сьогодні – це те, чого чекають українці. Отож, щиро радий ознакам та проявам того, що країна врятувалася, вижила, відійшла від краю прірви. Тому я хочу наголосити, що й надалі з превеликим задоволенням буду бувати у вас на відкритті важливих об’єктів, щоб спільно з Урядом допомагати вирішувати проблеми і це є надзвичайно важливо. Так, відкривати і будувати об’єкти, великі й малі. Будь-які, котрі свідчать, що країна стає на шлях сталого розвитку. Наше інформаційне поле, на жаль, дещо зорієнтоване на негатив. Іноді, аби про позитивну подію повідомили в ефірі, стрічку має розрізати високопосадовець, інакше про подію просто промовчать. І навіть я не завжди можу допомогти. Хочу навести приклад, що нещодавно в одній із західних областей відкривав доволі велике підприємство. На тисячі і тисячі робочих місць. Для двох центральних каналів це було нецікаво. Мені передали, що вони не згадали про це в сюжеті, бо, з точки зору редакторів, це була би реклама. А інвестор, який створює тисячі робочих місць, має за це рекламу заплатити, бо без цього не покажуть. Ну що ж… Мені в радість працювати і промоутером, і «рекламним агентом» позитивних змін. Ще приємніше генерувати самі зміни і забезпечувати належні політичні умови для впровадження реформ. Із реформ, безумовно, і ми тут можемо всі підтвердити, що однією з найголовніших і найрезультативніших є децентралізація. За три роки її впровадження власні доходи місцевих бюджетів зросли приблизно в два з половиною рази. Але є ще більш узагальнюючий показник. В середині минулого десятиліття, коли я працював головою відповідного парламентського комітету, частка місцевих кошторисів з трансфертами у зведеному бюджеті складала менше 30%. В 2015 році, коли ми започаткували програму децентралізації, вона була вже 45%. Цього року її частка є 49,3%. Ми наблизилися до показника 50 на 50. Це означає, що незабаром місцеві бюджети будуть перевищувати бюджет державний. Це є найяскравіша характеристика, чим є децентралізація насправді. Передані права, гроші, повноваження. Але я хотів би, щоб не забували про відповідальність. Дуже важливо простежити за тим, аби вигоду від децентралізації отримали громадяни по всій країні. Її мають відчути не лише в містах-мільйонниках, столиці, але й в обласних центрах та інших великих містах, бо зараз на депозитах лежить майже 15 мільярдів гривень. Але дуже важливо, щоб цю вигоду отримали і у віддалених містечках та селах. Відповідь на це питання знаходиться у площині подолання нерівномірності нарощення доходної частини місцевих бюджетів, а головне – у продовженні створення об’єднаних територіальних громад. 3118 сіл та селищ вже згуртувалися у 665 більших та фінансово спроможних громад. Пам’ятаєте нашу зустріч в 2015 році, коли ми з вами спільно умовляли йти в об’єднані громади. Всі нас питали, а чи буде цей процес добровільний, чи не будуть ні на кого тиснути, чи погодяться люди, чи буде надана їм можливість залишатися на старих рейках? Звичайно, що буде добровільно. Але люди самі «винесуть» , якщо громада, місцева влада буде фінансово неспроможна. І досвід першопрохідців, як на мене, є найкращою агітацією, аби за ними без жодних вагань прямували інші. Об’єднані громади автоматично отримують у своє розпорядження 60% від податку на доходи громадян. Це моментально призвело до двократного, а подекуди й істотно більшого стрибка їхніх власних надходжень. І зараз батога непотрібно, коли такі пряники пропонують. Очевидно, що істотно зростає суспільна вага голів громад і відповідних рад, а це потребує і дуже особливо відповідального ставлення селян до виборів органів місцевого самоврядування громад. Це у Верховній Раді без говорунів ніяк, бо ж сама назва «парламент» походить від дієслова «говорити». А в сільських радах потрібні добрі ґазди, здатні раціонально розпорядитися тими новими можливостями, які зараз дає їм децентралізація. Я думаю нам є за що подякувати Парламенту, особливо зараз, восени, коли була проголосована реформа освіти, завершено голосування судової реформи і кодексів, була проголосована пенсійна реформа. І зараз ми маємо можливості підвищити пенсії, скористатися надходженнями до Пенсійного фонду, які пов’язані з підвищенням мінімальної заробітної платні, що створила можливості, щоб ми приділили увагу пенсіонерам. І зараз це є одним із наших спільних з Урядом перших пріоритетів. Була проголосована на минулому тижні медична реформа. Проголосований ще один дуже важливий законопроект про сільську медицину, який точно називається - “Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості”. За все це хочу подякувати Парламенту, коаліції і тим, хто допомагає і впроваджує наші рішучі кроки в проведенні реформ. Перші 4 млрд на фінансування проекту так само ми вже виділили. Спасибі Генеральній прокуратурі, яка повертає народу кошти, що були вкрадені Януковичем. І передбачені відповідні фінансування в бюджеті наступного року. Хочу, щоб ви приділили цьому особливу увагу, бо людям, які проживають у сільській місцевості, так само мають бути забезпечені стандарти, яких вони були позбавлені все своє життя. Прошу голів ОДА у співпраці з Мінрегіонбудом швидко визначити схему розміщення та плани розташування сільських амбулаторій з урахуванням навантаження на лікаря та доступності для пацієнтів. Міністерство охорони здоров’я вже розробляє стандартні вимоги до обладнання та набору медикаментів. Впевнений, що Уряд в найкоротші терміни прийме державні програми, яка врахують всі нюанси розвитку сільської медицини на підставі нового закону. Ще одним аспектом реформи є розвиток інформаційно-комунікаційних технологій у сільській місцевості – десь оптичних мереж, десь мобільний зв’язок 4-го покоління, десь інших технологій. Нагадаю, зараз проникнення широкосмугового Інтернету у село складає 4%. У 21 столітті. Я вважаю, що це – шалена дискримінація людей, які там мешкають, а це майже третина населення України. Отже, щоб розширити коло медичних послуг для селян і доповнити їх можливостями телемедицини, проведена і проголосована медична реформа, яка дає можливість доступу до висококваліфікованого лікаря та щоб знайти ці «платинові хвилини» і «золоті години» для того, щоб врятувати життя і здоров’я тих пацієнтів, які живуть на селі. Хочу наголосити, що цей швидкісний Інтернет згодиться не лише для амбулаторії, а й для школи, для бібліотеки, для задоволення інформаційних потреб селян. Детально про різні аспекти сільського розвитку, від ФАПів до протидії рейдерським захопленням господарств, доповідатиме Геннадій Зубко. Децентралізація, шановні пані та панове, це питання про те, як розподіляти вже наявний ресурс. Але, щоб не закінчилося, що ділити, ми маємо дбати і про примноження. Тому в першій частині нашого засідання будемо говорити про інвестиції, про спільну стратегію влади та бізнесу, центральних виконавчих органів та місцевого самоврядування. Настав, нарешті, той момент, коли ми доволі впевнено можемо говорити про світло в кінці темного тунелю – який тепер вже залишився позаду, з якого ми вийшли на відкритий простір з широким горизонтом розвитку. Хай там як, але статистика – головний свідок того, що найгірше в українській економіці вже в минулому. Зазнавши надзвичайно потужного удару – через війну, агресивне закриття донедавна найбільшого нашого ринку Російською федерацією і навіть блокаду експорту в треті країни, блокаду транзиту через територію Російської федерації – ми не просто вистояли, не просто уникли дефолту, але й заклали основу для сталого розвитку. Жорсткі антикризові кроки, макрофінансова стабілізація, рішуче зниження податкового навантаження на бізнес, дерегуляція, антикорупційні заходи, відкриття нових зовнішніх ринків, в тому числі і завдяки Угоді про асоціацію з Євросоюзом, ратифікацію якої ми завершили спільним зусиллями, – все це проторувало шлях до відновлення економіки. Трохи більше місяця тому, у мене відбулася надзвичайно відверта і результативна розмова, за участю Прем’єр-міністра, представників Уряду, парламентських комітетів, з членами провідних бізнес-асоціацій, які представляють українські, європейські та американські компанії. Однією з головних тем були стосунки бізнесу та силових структур. Я хочу окремо наголосити, що сьогодні це і мій, і Прем’єр-міністра, і Уряду, і, я сподіваюсь, і Парламенту, перший пріоритет. Ми стратегічно домовилися створити принципово нову Службу фінансових розслідувань, яка єдина тільки й матиме право розслідувати злочини та правопорушення в економічній сфері. І немає там більше що робити ні поліції, ні СБУ, на прокуратурі, ні податковій – нікому. Не заважайте працювати економіці. Впевнений в тому, що це кардинальним чином відобразиться і на інвестиційному рейтингу нашої держави. Разом із створенням системи незалежних судів, де як бізнес, так і громадяни будуть мати можливість знайти правду, захистити себе через механізми і інструменти незалежного суду. Це, безумовно, буде відображатись на притоці інвестицій. Ми очікуємо, дуже обережно, сьогодні або завтра оприлюднення цьогорічного рейтингу Doing business. Прошу бути особливо уважними. Впевнений в тому, що наш крок вперед буде продовжений. А стосовно служби фінансових розслідувань, Голова комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Петрівна Южаніна сьогодні вперше представить концепцію, проект відповідного закону. І ми будемо намагатися не гаючи часу якнайшвидше провести це через Парламент. І дуже сподіваємось і на парламентську, і на бізнесову, і на громадську підтримку. Зараз, як ніколи, маємо об'єднати зусилля для продовження реформ. Проголосувати своєчасно бюджет, проголосувати реформу приватизації для того, щоб її зробити прозорою, спрощеною і ефективною Держава повинна захищати бізнес, дати йому вільно працювати, забезпечити захист інвестицій і захист інвесторів. Бізнес зі свого боку має нарощувати прибутки, чесно сплачувати податки та створювати нові робочі місця. А ви, дорогі наші партнери, дбати про легалізацію зайнятості, бо місцеві бюджети мають прямий інтерес у збільшенні надходжень від податку на прибуток найманих працівників. Крім того, що ми розширили для вас базу оподаткування, яка і створила вам можливості різко збільшити надходження місцевих бюджетів. Вже на сьогоднішній день, я думаю, що Ніна Петрівна Южаніна про це скаже, різко зріс вихід з тіні, наприклад нафтового бізнесу. Коли від кожної колонки (на заправних станціях – ред.) місцева влада почала отримувати частку акцизу, вже вона буде дбати про те, щоб там було все на обліку. Я хочу наголосити, що кількість новостворених робочих місць має і буде одним із основних критеріїв вашої роботи, шановні і голови адміністрацій, і міські голови. Хто ваші перші помічники в цьому? Інвестори. І ви маєте носити їх на руках, причому не лише закордонних, як зараз модно: іноземець приїхав – і квіти, і коровай. А місцевий інвестор – почекає за дверима. Ні. Український інвестор має бути не менше, а може навіть і більше шанований. Я, в свою чергу докладатиму усіх зусиль, аби забезпечувати політичні умови для реформ та інвестицій, і узгоджену позицію в трикутнику Президент – Уряд з Прем’єр-міністром – Парламент. Залишилося менше року до початку планового виборчого циклу з обрання Президента та Верховної Ради. Як я вже вам казав дев’ять місяців тому – ніяких дострокових виборів не буде. Що ми й забезпечили. Цей період до вимушеної паузи в реформах і до ризику зростання популізму, кожному з нас треба використати максимально ефективно. Ще раз хочу подякувати Верховній Раді, яка проголосувала освітню, пенсійну реформи, реформу охорони здоров’я. І буду про це постійно повторювати, тому що це є надзвичайно важлива складова руху вперед. Ще раз буду дякувати за те, що вона ухвалила зміни до процесуальних кодексів, необхідні для судової реформи. І ще одна важлива річ - вона зробила перший крок до скасування недоторканності народних депутатів. Як я вже зазначав, у листопаді, менш ніж за два тижні, очікую ухвалення закону про сільську медицину, а до кінця 2017 року – закону про Антикорупційний суд. На Нацраді реформ орієнтовно у п’ятницю розглянемо масштабний проект з дерегуляції, який стане ще одним кроком до покращення інвестиційного клімату і наших позицій у важливому для інвесторів рейтингу Doing business. Отже, темп набрали непоганий. І прохання до кожного з вас – не збавляти обертів. Деякі реформи вже приносять зараз результати. Зниження єдиного соціального внеску в 2016 році та збільшення мінімальної зарплати до 3200 гривень з початку поточного року і подальше її підвищення, яке буде закладено у проект бюджету на 2018 рік дасть можливість поєднати далекосяжну пенсійну реформу з підвищенням та осучасненням пенсій для пенсіонерів. Люди вже отримують свої гроші. Я, до речі, вже маю перші результати. Щойно ми повернулись з Авдіївки, з лінії фронту. Наскільки там світлі люди. Вони кажуть, що пенсійна реформа, в тому числі була відображена на підвищені пенсій шахтарів. І по цей бік лінії зіткнення – шахтарі відчувають підвищення пенсій, а з того боку – шахти закриті, затоплені, шахтарі сидять без роботи і без грошей. Ось це те, що я називаю політико-дипломатичний шлях. Я наголошую, що період затягування пасків завершується. На відміну від пенсійної, яка демонструє позитивний ефект з перших днів, інші реформи, як-то освітня, яка в тому числі спрямована на те, щоб захистити українську мову і захистити українську освіту, зберегти ті позитивні напрацювання, які є і дати можливість працювати новітнім технологіям. Реформи охорони здоров’я чи судова, - вони дадуться взнаки і принесуть відчутні й корисні для суспільства результати за кілька років. Так, нам всім вже зараз не терпиться. У нас, як в тій приказці: теля ще з корови не вийшло, а ми вже з довбешкою стоїмо. Але впевнений, результат буде, і результат – позитивний. Шановні пані та панове! Ще раз наголошую, що зараз я стараюся якомога частіше бувати на фронті. Не для того, щоби безпосередньо керувати, підміняючи молодших командирів. У Верховного Головнокомандувача свої функції, і кожен має працювати на тих ділянках, які відведені йому законом, статутами, командуванням. Але дуже потрібен безпосередній зворотний зв’язок з особовим складом. Жоден рапорт, жодна доповідь не дає таких можливостей, як пряме спілкування з воїнами. На передовій, на блок-постах. Вони міцно й надійно тримають оборону на лінії зіткнення. Завдяки саме їм Путін переконався, що зовні Україну – не взяти. Тому й стали невід’ємною частиною гібридної війни постійні спроби Кремля підірвати країну із середини. Знаходяться політикани, які не просто закликають до дестабілізації та хаосу, а намагаються їх організувати. Звести нанівець всі ті позитивні зрушення, які народ буквально вистраждав за три з половиною роки випробувань. Але я наголошую – нічогісінько в них не вийде. Як не намагаються розхитати ситуацію, вона – не хитається. По 30-40 людей – вони називають загальноукраїнською акцією протесту, навіть якщо ми з повагою до них ставимось. Народ не дає її розхитати. Країна переходить від виживання до розвитку. І ніхто і ніщо не зупинить наш впевнений рух вперед. Отже, шановні друзі, у мене для вас дуже приємна новина – все буде добре. Слава Україні!
.....................................................................................
Медична реформа. Що зміниться з 2018 року
Верховна Рада ухвалила урядовий законопроект щодо медичної реформи, яка стартує вже з наступного року. Реформа передбачає запровадження нової моделі фінансування системи охорони здоров’я – перехід від фінансування медзакладів згідно кошторису до оплати державою фактично наданої медичної допомоги конкретній людині. «Гроші йтимуть за пацієнтом» - людина звертається в медичний заклад, до конкретного лікаря за допомогою, а держава перераховує кошти в медзаклад, в якому працює лікар, або безпосередньо лікарю, якщо він має власну практику. У 2018 році нова модель фінансування охорони здоров’я запроваджується на первинній ланці меддопомоги – за нею працюватимуть сімейні лікарі, терапевти, педіатри. На інших рівнях – вторинному (спеціалізованому) та третинному (високоспеціалізованому) вона буде запроваджена поступово до 2020 року. Жодних змін у медичному обслуговуванні людей на цих ланках - у лікарів-спеціалістів, в лікарнях, спеціалізованих медзакладах – з наступного року не відбудеться. Як відбудеться перехід на нову систему фінансування меддопомоги, яку надають сімейні лікарі, терапевти, педіатри? Буде створено Національну службу здоров’я (спеціальний орган виконавчої влади), яка перераховуватиме бюджетні кошти медичним закладам та лікарям-ФОПам за надання меддопомоги людям. НСЗУ укладе угоди з УСІМА медичними закладами і гарантує фінансування відповідно до кількості пацієнтів, яким в цих закладах надають меддопомогу. Фінансування буде проводитись на умовах попередньої оплати. Людині потрібно буде обрати свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра та підписати з ним угоду на медичне обслуговування. Медичний заклад, лікар-ФОП повідомляє НСЗУ про кількість пацієнтів, з якими підписано угоди. НСЗУ перераховує їм кошти за обслуговування громадян згідно з встановленими тарифами. Фінансування медичної допомоги через НСЗУ забезпечить головне - єдині стандарти надання меддопомоги та рівний доступ до медичних послуг для кожного громадянина, незалежно від прописки. Саме держава гарантуватиме, що кожному громадянину, який звернеться до сімейного лікаря, буде надано допомогу безкоштовно. А лікар гарантовано отримає гроші за свою роботу, згідно з встановленим тарифом, незалежно від того, де він працює – у великому місті чи сільській місцевості. Фінансування поліклініки, де працює лікар, амбулаторії чи лікаря-ФОПа буде відбуватись з державного бюджету і не залежатиме від фінансової спроможності місцевої громади чи прихильності місцевих чиновників. Воно залежатиме виключно від кількості громадян, яким в медзакладах надали допомогу. У свою чергу, місцеві громади мають всі можливості для розвитку медичних закладів, адже вони залишаються їх власниками. Завдяки децентралізації місцеві бюджети мають достатньо коштів для того, щоб покращити медичну мережу, створити належні умови для роботи лікарів, відремонтувати дороги до амбулаторій, оплачувати додаткові медичні послуги для мешканців громади. Перехід на нову систему фінансування буде поступовим, на перехідний період частково буде збережено діючу систему фінансування медзакладів – через субвенцію місцевим бюджетам, як це відбувається зараз. Що потрібно зробити з 2018 року кожному українцю? З наступного року кожному українцю потрібно буде обрати свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра і підписати з ним угоду на медичне обслуговування. Це може бути лікар, який працює в поліклініці, амбулаторії, приватній лікарні (якщо вона підписала договір з НСЗУ), або має власну практику. Причому обрати лікаря людина може незалежно від місця своєї прописки. Якщо ви вже маєте лікаря, який вас влаштовує, ви можете підписати угоду з ним, якщо ні – запитайте рекомендацій у друзів, знайомих, або прийдіть до свого дільничного лікаря і поспілкуйтесь з ним, можливо, він вам сподобається. Лікар не має права відмовити вам у підписанні угоди, винятком є лише випадки, коли він вже має більше 2000 пацієнтів. Ви можете підписати угоду з лікарем під час першого візиту до нього. Тривалість часу, впродовж якого потрібно укласти угоду з лікарем, не обмежена. Змінити свого лікаря ви можете в будь-який час, якщо знайшли кращого спеціаліста, або, наприклад, змінили місце проживання. За що саме на 100% заплатить держава? Допомога, яку надає сімейний лікар, терапевт, педіатр, повністю оплачується державою, для людини вона є безкоштовною. Якщо лікар вимагає гроші з пацієнта, він має право звернутись зі скаргою на нього до НСЗУ і піти до іншого лікаря. Допомога лікаря первинної ланки, що повністю оплачується державою, включає: консультації лікаря необмежену кількість разів, профілактичні огляди, базові аналізи, направлення до лікарів-спеціалістів, видачу довідок та листів непрацездатності. Окрім того, сімейний лікар призначає та виписує рецепти на доступні ліки, які можна отримати в аптеці безкоштовно або з незначною доплатою, їх перелік буде поступово збільшуватись. Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів України
.....................................................................................
Засідання комісії
24 жовтня 2017 року заступник голови райдержадміністрації А.Олійник провела засідання комісії з питань призначення державних соціальних допомог і субсидій. Розглянуто 9 справ з призначення допомог малозабезпеченим сім’ям та 31 справу щодо призначення субсидій. По 2 справах комісією відмовлено у призначенні соціальних допомог, по інших - прийнято позитивне рішення.
.....................................................................................
Виїзний прийом громадян
24 жовтня 2017 року заступник голови райдержадміністрації А.Олійник здійснила виїзний прийом громадян в Голубієвицькій сільській раді. Звернулися 3 громадян з питань призначення пенсії та щодо проблем в освітній галузі. За результатами надано роз’яснення по суті порушених питань та дано доручення відповідним структурним підрозділам райдержадміністрації. Заступник голови райдержадміністрації також побувала у Голубієвицькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів і поцікавилася проблемними питаннями закладу, проходженням опалювального сезону. Разом з начальником служби у справах дітей райдержадміністрації В.Карандєєвим здійснено відвідання прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу і перевірено житлово-побутові умови та виховання дітей в цих сім’ях.
.....................................................................................
21 ЖОВТНЯ - 70-ТІ РОКОВИНИ ОПЕРАЦІЇ "ЗАПАД"
Операція «Запад» – одна з наймасовіших і короткотермінових сталінських депортацій цивільного населення Західної України з метою знищення «соціальної бази» українського визвольного руху. Виселенню підлягали за попередньо складеними списками члени родин оунівців та повстанців. Відправною точкою для реалізації операції став наказ міністра держбезпеки СРСР В. Абакумова № 00430 від 22 серпня 1947 року «Про виселення сімей засуджених, убитих, тих, хто перебуває на нелегальному становищі, активних націоналістів та бандитів із території західних областей України». Постанова Ради Міністрів СРСР від 10 вересня 1947 року «Про виселення із західних областей УРСР членів родин оунівців» сприяла пришвидшенню термінів виконання задуму. В документі йшлося про забезпечення вугільної промисловості СРСР робітниками з числа родин підпільників і членів УПА. 10 жовтня 1947 року міністр внутрішніх справ УРСР Т. Строкач затвердив план оперативних заходів по своєму відомству. Основними організаторами і виконавцями депортації стали МГБ та МВД УРСР. Керівництво операцією здійснював спеціально створений Оперативний штаб для депортації на чолі із заступником міністра МВД М. Дятловим. Місце дислокації штабу – Львів. Виконання забезпечували: оперсклад МГБ – 6 859 осіб, збройні сили (солдати внутрішніх військ МГБ і корпус охорони МГБ, особовий склад МВД і прикордонних військ, «стрибки») – 46 509, радянський партактив – 15 556, армійські шофери – 1 227 осіб. У ході операції використовували гужовий та автотранспорт, бронетехніку, трактори, залізничний транспорт. Регіон охоплення депортацією включав Волинську, тодішні Дрогобицьку та Станіславську, Львівську, Рівненську, Тернопільську й Чернівецьку області. «Операція «Запад» стала однією з наймасовіших депортацій українців організованою комуністичним режимом. За своїм масштабом вона є злочином співмірним із депортаціями кримських татар у 1944 році чи виселенням українців у рамках акції «Вісла», організованою польською комуністичною владою», - зазначив Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В'ятрович. Проведення операції «Запад» готували у режимі цілковитої секретності. На місцях секретарі райкомів і начальники підрозділів МГБ довідалися про її проведення за 2-3 дні до початку, інші виконавці – у момент реалізації. Здійснювати цю каральну акцію спецслужби планували протягом одного дня – 21 жовтня 1947 року. У більшості регіонів операція розпочалася о 6-й годині ранку. До львівських жител оперативники увірвалися о 2-ій годині ночі. З 2-ої до 4-ої обірвався сон жителів Рави-Руської, Жовкви, Бузька, Городка та Яворова. У Станіславській та Чернівецькій областях виконавців зупинили складні погодні умови. Сильна віхола, що розпочалася напередодні, спричинила у деяких районах сніговий покрив до 2-х метрів. Оперативники вимушені були застосувати танки та бронетехніку. Проте це не дало швидкого очікуваного результату. Приміром, у Чернівецькій області збирання людей для депортації довелося відтермінувати до 23 жовтня. У більшості ж випадків операцію вдалося здійснити до настання сутінків 21-го. «Передовиком» стала Рівненська область, у якій виконавці злочинної акції впоралися із завданням і звезли людей на відправні пункти загалом за 3-4 години. Подальше транспортування відбувалося залізницею із 87 станцій. 22 жовтня 1947 року о 6 годині 38 хвилин відправився перший ешелон зі станції Ковель до станції Усяти Томської області. Він віз 1 293 людей, відірваних від домівки, позбавлених майна. Останній ешелон вирушив у східному напрямку 26 жовтня. Операцію «Запад» було завершено. Більшість потягів зі «спецпереселенцями» прибули на підприємства вугільної промисловості східних районів СРСР. Окрім того, «активних українських націоналістів» відправили під конвоєм в Омську область для роботи на підприємствах і в сільському господарстві. Кількісні показники по операції «Запад» у документах радянських спецслужб неодноразово уточнювалися. У «Довідці про кількість сімей активних учасників...» від 27 травня 1948 року йдеться про 26 332 сім’ї – 77 791 особу. З них – 18 866 чоловіків, 35 685 жінок та 23 240 дітей до 15 років.
.....................................................................................
18 жовтня 2017 року голова райдержадміністрації О.Мороз провів розширене засідання колегії райдержадміністрації за участю селищного, сільських голів, керівників відділів і секторів апарату, структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів центральних органів виконавчої влади України в районі, директорів загальноосвітніх навчальних закладів району. Розглянуто питання: про налагодження ефективної співпраці між поліцією та органами місцевого самоврядування і населенням щодо боротьби зі злочинністю; про стан відпочинку та оздоровлення дітей Компаніївського району в 2017 році; про стан виконавської дисципліни, організацію виконання завдань, визначених актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями та дорученнями голови обласної державної адміністрації, за І півріччя 2017 року. Обговорюючи питання співпраці поліції з органами влади та населенням з метою поліпшення криміногенної ситуації було наголошено на активізації роботи громадських формувань при органах місцевого самоврядування та встановленні камер спостереження в людних місцях. Вирішено провести спільний семінар за участю працівників поліції, органів місцевого самоврядування та юристів з тим, щоб на правовій основі налагодити роботу добровільних формувань громадян для сприяння в розкритті злочинів і правопорушень на території району. Підводячи підсумки при розгляді питання, голова райдержадміністрації О.Мороз підкреслив, що дотримання законів повинно бути нормою життя для кожного, незалежно від посад та соціального стану. Від правоохоронних же органів вимагається оперативно реагувати на всі протиправні вчинки та давати їм кваліфіковану оцінку, не допускати порушень законних інтересів і прав громадян. З питання підсумків літнього відпочинку та оздоровлення дітей прийнято рішення щодо збільшення фінансування з місцевих бюджетів для охоплення більшої кількості дітей пільгових категорій та для того, щоб зробити відпочинок в пришкільних закладах району якіснішим. Прийнято також рішення стосовно виконавської дисципліни за підсумками І півріччя 2017 року.
.....................................................................................
18 жовтня 2017 року голова райдержадміністрації О.Мороз провів семінар-нараду за участю селищного, сільських голів, керівників відділів і секторів апарату, структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів центральних органів виконавчої влади України в районі, директорів загальноосвітніх навчальних закладів. Розглянуто питання: пенсійна реформа 2017 року: зміни та новації; про зміни в законодавстві щодо призначення субсидій; про медичну реформу в Україні та реформування галузі охорони здоров’я в районі; про шляхи реформування галузі освіти в Україні; про обласну програму підтримки індивідуальних забудовників на селі „Власний дім”. За результатами семінару-наради дано рекомендації селищному, сільським головам сприяти проведенню інформаційно-роз’яснювальної роботи на підвідомчих територіях щодо реформ в Україні, їх перспектив та переваг на шляху нашої держави до європейських стандартів життя.
.....................................................................................
Відзначення Дня захисника України
З нагоди Дня захисника України в районі відбулися заходи, під час яких вшановано захисників України усіх поколінь, а також пам’ять про загиблих за незалежність і суверенітет України в усі історичні періоди, починаючи з часів козацтва. Адже недарма саме 14 жовтня, на свято Покрови Пресвятої Богородиці та в день українського козацтва, Президент України П.Порошенко проголосив три роки тому на о.Хортиця свій Указ стосовно відзначення в Україні Дня захисника України. 13 жовтня 2017 року в смт Компаніївка відбулося покладання квітів до братської могили радянським воїнам, пам’ятного знаку воїнам-землякам та монументу патріотам України. Під звуки патріотичних українських пісень присутні запалили лампадки і вшанували пам’ять загиблих захисників України хвилиною мовчання. В заході взяли участь керівництво районної державної адміністрації та районної ради, представники органів місцевого самоврядування, трудових колективів, учнівської, студентської молоді, громадських організацій, політичних партій. На територіях сільських рад району свято захисників відзначено тематичними концертними програмами, зустрічами з учасниками антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях, учасниками бойових дій Другої світової війни. До місць поховань захисників України та пам’ятних дощок загиблим учасникам антитерористичної операції лягли квіти, а односельці схилили голови в хвилині мовчання в пам’ять про Героїв. Напередодні державного свята в смт Компаніївка відбулися урочистості та святковий концерт аматорів районного Будинку культури. З вітальними словами виступили заступник голови райдержадміністрації А.Олійник, районний військовий комісар С.Творогов та народний депутат України А.Лінько. Відзнаку районної державної адміністрації вручено службовцю Компаніївського районного військового комісаріату Оксані Івановій – дружині та матері учасників антитерористичної операції, і молодший син якої навчається за військовою спеціальністю у вищому навчальному закладі, в майбутньому- захисник України за професією. Указом Президента України нагороджено медаллю „За гуманітарну місію в антитерористичній операції” волонтера Олександра Вороного. Відзнаку буде урочисто вручено після її надходження. „День захисника України – це свято народу. Свято кожного, хто усвідомив свою причетність до нескореної та духовно багатої нації. Саме сьогодні ми розуміємо всю глибину слів, які чули сотні й сотні разів: „Душу й тіло ми положим за нашу свободу і покажем, що ми,браття, козацького роду”, - наголосила у своєму виступі заступник голови райдержадміністрації А.Олійник. - Нині захисники України демонструють всьому світу, що наша Батьківщина, навіть в умовах війни – сильна держава. Ми нагадуємо один одному та самим собі: захист Вітчизни – спільна справа. Ми завжди низько вклонятимемося тим, хто в лиху годину мужньо боронив і боронить українську землю, тим, кого не вдалося скорити жодному ворогу”.
.....................................................................................
У 2016-1017 роках у рамках мистецького проекту «Відкриваємо нові таланти» у всіх районних центрах та містах Кіровоградської області відбулося 25 концертів. У них брали участь кращі художні колективи і солісти позашкільних закладів освіти й культури області спільно з професійними колективами і солістами Кіровоградської обласної філармонії. Всього за цей період у мистецькому проекті взяли участь 101 колектив та понад 1000 дітей-учасників. Кращі 20 колективів області з 11 районів (Маловисківського, Долинського, Онуфріївського, Знам’янського, Новоукраїнського, Новоархангельського, Гайворонського, Бобринецького, Олександрійького, Компаніївського, Кіровоградського) та міст Олександрія, Кропивницький, Світловодськ і Знам’янка виступили у гала-концерті 11 жовтня 2017 в Кіровоградській обласній філармонії. Компаніївщину презентувала Яна Бевзенко, учениця вокального співу Компаніївської дитячої музичної школи (керівник Віктор Капінос).
.....................................................................................
Володимир Гройсман про ухвалення пенсійної реформи: Ми починаємо системні кроки, які ведуть до збільшення доходів громадян
Ухвалення Парламентом розробленої Урядом України пенсійної реформи – це надзвичайно важливе рішення, яке послужить початком системних змін, направлених на збільшення доходів громадян. Про це в своєму відеозверненні сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. «Для мене це (ухвалення рішення) було справою честі. Я обіцяв, що ми це зробимо – і ми це зробили. Мі прийняли важливий закон. Хочу подякувати Президенту, Парламенту, кожному депутату, хто прийняв це відповідальне рішення. Хочу подякувати експертному середовищу, яке підтримувало нашу ініціативу, - сказав Глава Уряду. – Зараз важливо, аби ми в жовтні зробили підвищення пенсій і тому важливо, аби всі служби зараз розпочали роботу». Глава Уряду підкреслив, що зміни в пенсійній системі разом із змінами в системі оплати праці, започаткованими на початку 2017 року, - це системні перетворення. «Це системні кроки, які ведуть до збільшення доходів громадян. Ми реформували систему оплати праці, ми зробили нову систему пенсій. А далі будемо приймати економічні закони, через які будемо створювати нові робочі місця, збільшувати доходи громадян. Все будемо робити для того, щоб люди жили краще, щоб відчули, що життя змінюється – вже зараз, - зазначив Володимир Гройсман. - Дякую всім за підтримку, бажаю нам всім успіхів і нових перемог». ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ
.....................................................................................
09 жовтня 2017 року в Студентському клубі Компаніївського коледжу ветеринарної медицини відбулися урочистості з нагоди Дня ветерана та Дня людей похилого віку. В заході взяли участь заступник голови райдержадміністрації А.Олійник, голова обкому профспілки працівників державних установ В.Федотов, голова районної організації ветеранів України А.Башкатова, директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) О.Стецюк. Вони звернулися з вітальними словами до запрошених ветеранів району, подякували за активну участь у громадському житті та виховну роботу з учнівською і студентською молоддю. „Районна державна адміністрація, інші місцеві органи влади прикладають максимум зусиль, щоб полегшити життя ветеранів, оточити їх турботою і поліпшити соціальний захист в умовах реформування держави, - зазначила заступник голови райдержадміністрації А.Олійник.- Дякуємо вам за розуміння, виваженість слів і вчинків, за підтримку програм, які реалізуються сьогодні Президентом і Урядом країни, за небайдужість до суспільних проблем. Маю надію, що і надалі ми будемо співпрацювати і вирішувати важливі питання соціально-економічного розвитку району”. Віктор Васильович Федотов разом з Аллою Олексіївною Башкатовою вручили відзнаки обласної та районної організацій ветеранів України кращим очільникам місцевих осередків і відзнаки обкому профспілки працівників державних установ ветеранам територіального центру соціального обслуговування, які, незважаючи на пенсійний вік, продовжують трудову діяльність. Приємні хвилини відпочинку подарували учасники районного хору ветеранів „Серпанок”, солісти хорового колективу та вокальна група районної організації ветеранів „Терниця”. Допомогу в організації святкового солодкого столу надали депутат обласної ради С.Хільченко і обком профспілки працівників державних установ.
.....................................................................................
З нагоди відзначення Дня Вчителя та з метою доступності професійного мистецтва під патронатом голови облдержадміністрації Сергія Кузьменка та за сприяння голови районної державної адміністрації Олександра Мороза 29 вересня 2017 року у приміщенні районного Будинку культури відбулася концертна програма творчих колективів та солістів Кіровоградської обласної філармонії. У рамках культурно-мистецького проекту „Професійне мистецтво у кожне село” інструментальний ансамбль «Єлисавет-ретро» дарував присутнім свої творчі надбання: старовинні романси, популярні пісні минулих років.З ансамблем представив свою програму Народний артист України, соліст філармонії Сергій Дьомін, який активно пропагував творчість наших земляків – Віталія Маслюкова, Артема Гасленка, Тетяни Слободенюк (Суховенко). Як завжди на висоті свій виступ презентував Академічний театр музики, пісні і танцю "Зоряни" під керівництвом Народної артистки України Антоніни Червінської. Програма театру була представлена патріотичними, ліричними і жартівливими народними та сучасними піснями, оркестровими мелодіями, яскравими обрядовими танцями та музично-хореографічними композиціями, які сягають своїм корінням у фольклорні традиції.
.....................................................................................
На Кіровоградщині на хуторі Надія традиційно відзначили 47-ме Всеукраїнське свято театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти».
На святі були присутні перший заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Коваленко, голова Кіровоградської обласної ради Олександр Чорноіваненко, а також заступник Міністра культури Юрій Рибачук, письменник та сценарист Іван Драч та інші представники влади області. Відвідувачі та гості свята могли переглянути вистави театральних колективів з Кєва, Вінниці, Запоріжжя, Ніжина, Коломиї, Рівного, відвідати музей корифеїв та музей хореографічного мистецтва, насолодитися виставкою робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. Також програма святкувань включала виступи хореографічних гуртів та ансамблів, актори Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Л. Кропивницького влаштували літературні читання. Творча делегація району на чолі з головою райдержадміністрації О.Морозом взяла участь в урочистих заходах XLVІІ-го Всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти»
.....................................................................................
20 вересня 2017 року делегація відділу культури, туризму та культурної спадщини райдержадміністрації взяла участь у міжрегіональній туристичній виставці „Зелений туризм Кіровоградщини”, який відбувся в рамках проведення Міжнародного інвестиційного форуму „Центрально – український інвестиційний день – 2017” в м. Кропивницький. Туристичний потенціал Компаніївщини представлено туристичними маршрутами «Кам’яні дива Компаніївського степу», «Подорож Компаніївщиною заповідною», «Маленький Стоунхендж Кіровоградщини» та зеленими садибами «Хутір Козачий», „Клуб любителів рибалки„Робінзон”. 23 вересня 2017 року делегація району з числа працівників та аматорів закладів культури, на чолі з головою райдержадміністрації Олександром Морозом, першим заступником голови райдержадміністрації Олександром Ткаченком, взяла участь у Покровському ярмарку вм.Кропивницькому, що проходить в рамках Національноїагропромисловоївиставки «АгроЕкспо-2017». В найкращихукраїнськихтрадиціях з частуваннями і піснямивокальноїгрупи „Молодички” Сасівськогосільського клубувідбуласяпрезентаціяекспозиції району, яка користуваласяуспіхом у численнихїївідвідувачів. Доувагибуло представлено карту області, на якійчільнемісцевідведеноКомпаніївському району та представлено широкий спектр вирощенихмісцевими садоводами овочів та фруктів.У презентації району також представлено туристичнийпотенціал краю, а для бажаючихпорадуватисвоїхдрузів та ріднихвиробиручноїроботимайстриніпо мистецтвув’язаннягачком м’якихіграшокС.Кушніренко.
.....................................................................................
Президент учасникам української команди «Ігор Нескорених»: Ви уже переможці. Я переконаний, що Україна так само переможе у своїй боротьбі за незалежність
Президент Петро Порошенко разом з дружиною Мариною Порошенко та Прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо взяли участь в урочистостях із вшанування української команди «Ігор Нескорених». Урочисте відкриття змагань відбудеться 23 вересня. Звертаючись до учасників української команди та присутніх на урочистій церемонії із вітальною промовою, Президент подякував Принцу Уельському Гаррі за цю виняткову ініціативу – заснування у 2014 році міжнародних спортивних змагань у параолімпійському стилі Invictus Games. «Це найкращий спосіб пошанування наших хоробрих чоловіків та жінок у формі. Їхній приклад хоробрості вселяє у нас впевненість у нашій остаточній перемозі», - зазначив Президент. Глава Української держави також високо відзначив зусилля Прем’єр-міністра Джастіна Трюдо та наших канадських друзів за приймання цьогорічних ігор та назвав це ще одним сильним виявом солідарності Канади з тими, хто захищає справедливість, правду та свободу. «Я дуже гордий бути сьогодні тут для пошанування української команди, яка вперше братиме участь в «Іграх Нескорених». Ці солдати представляють суть незламності духу української армії», - сказав Петро Порошенко. Президент наголосив: «Вони хоробрі. Вони непереможні. Вони сильні. Вони покладаються один на одного. Вони готові віддати своє життя за побратимів по зброї та своїх найрідніших. І вони справжні бійці». За його словами, історія кожного солдата, присутнього в українській команді, є прикладом неймовірної волі та рішучості. Зокрема, Вадим Свириденко протягом дня був тричі поранений і провів чотири дні та чотири ночі на холоді. Юрій Писарчук був важко поранений та прикутий до ліжка, однак після реабілітації повернувся на фронт. Катерина Михайлова, будучи важкопораненою, врятувала життя кільком побратимам, витягнувши їх із поля бою. «Ці люди є українською армією – сильною, вільною та реформованою, що заслуговує на високу оцінку та повагу цілого демократичного світу», - сказав він. Президент також відзначив, що українські військові розбудовують братерство по зброї з іноземними союзниками, включаючи Канаду, та нагадав, як у День Незалежності України представники канадського війська марширували поряд з нашими солдатами під час параду в Києві. «Не можу уявити кращого доказу солідарності з Україною», - сказав Президент та подякував Уряду Канади за тверду підтримку нашої держави. «Завдяки накладеним санкціям, тренувальній місії UNIFIER, потужній технічній, гуманітарній та медичній допомозі ми відчуваємо дружнє плече та руку підтримки, яку так вчасно простягнули канадські лідери та пересічні громадяни», - зазначив він та додав, що з новими амбітними проектами, наданням Україні сучасних оборонних систем ми зможемо зберегти ще більше життів. Глава держави особливо подякував українській громаді Канади. «Участь української команди в «Іграх Нескорених» була би неможливою без вашої допомоги», - зазначив він. «Від імені кожної родини, чиї найрідніші були врятовані наданими вами шоломами, бронежилетами та «швидкими». Від імені кожного солдата, якому допомогла команда канадських хірургів. Від імені кожної дитини, яку зачепила війна і яка отримала відраду та моральну підтримку, я висловлюю найщирішу подяку», - звернувся до присутніх Петро Порошенко. Президент нагадав про вражаючу історію Миколи Нижниковського, 12-річного хлопця, який втратив три кінцівки через підняту гранату біля Маріуполя. «Саме українці в Канаді допомогли організувати його переїзд до Канади та перебували поряд з ним протягом тяжких годин хірургічного втручання, протезування та морального відновлення у дитячій лікарні в Монреалі», - додав він. Петро Порошенко розповів, що під час візиту Прем’єр-міністра Трюдо до України передав йому дуже зворушливого листа від цього хлопчика зі словами подяки канадському народу за його реабілітацію та підтримку. Президент зауважив, що йому було особливо приємно дізнатися, що Джастін Трюдо відповів на цей лист і пізніше зустрівся з Миколою в своєму офісі в Оттаві. Глава Української держави також зазначив, що сьогодні ми святкуємо вияви дружби та співробітництва між українським та канадським народами: «Ми вшановуємо цих надзвичайних атлетів, які довели, що вони «капітани своєї долі, капітани своїх душ» (девіз «Ігор Нескорених» - ред.)». «Вони втрутилися у хвилину найбільшої потреби. Вони боролися за свою землю та свободу. Вони перемогли біль, і довели, що дух завжди перемагає. Вони надихають всіх українців. Вони уже переможці. Дивлячись на них, я переконаний, що Україна так само переможе у своїй борні за незалежність», - сказав Петро Порошенко. Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо підкреслив, що «Ігри Нескорених» є шансом для поранених військових продемонструвати свої таланти та стійкість характеру на міжнародному рівні, а для всіх інших – честь споглядати за цими змаганнями. «Боротьба за мир, демократію, справедливість, правосуддя та свободу – спільні принципи, які канадські та українські солдати захищають», - зазначив Джастін Трюдо. У змаганнях «Ігри Нескорених» беруть участь військовослужбовці та ветерани із обмеженими фізичними можливостями, набутими під час виконання службових обов`язків. Цьогорічні «Ігри Нескорених» пройдуть з 23 по 30 вересня 2017 року в Торонто (Канада) в рамках святкування 150-річчя заснування Канади. У змаганнях братимуть участь 17 національних команд з 550 учасниками. Україна в 2017 році вперше отримала право взяти участь в «Іграх Нескорених», як учасник багатьох військових навчань, миротворчих операцій під егідою ООН, а також як країна, військовослужбовці якої мають бойовий досвід при виконанні завдань в рамках АТО. 15 українських спортсменів змагатимуться у таких видах спорту: атлетика, пауерліфтинг, плавання, стрільба з лука, веслування на тренажерах та велоспорт на шосе. Офіційне Інтернет-представництво Президента України
......................................................................................................................................................................

Послання Президента України до Верховної Ради України «Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2017 році»

.....................................................................................
06 вересня 2017 року перший заступник голови райдержадміністрації О.Ткаченко провів нараду з керівниками окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів центральних органів виконавчої влади України в районі з питання підготовки до участі делегації району в виставці „АГРОЕКСПО”. Визначено завдання стосовно презентації досягнень району на виставці, дано доручення учасникам наради .
.....................................................................................
05 вересня 2017 року голова райдержадміністрації О.Мороз зустрівся з начальником Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області В.Гуцулом та обговорив шляхи співпраці щодо проведення в районі правороз’яснювальної роботи та захисту прав громадян. Зустріч відбулася в рамках роботи мобільної точки доступу до системи безоплатної правової допомоги, реалізованого в ініційованому Міністерством юстиції України проекті „Я маю право!”. Фахівці управління спільно з бюро правової допомоги надали консультації жителям району з виїздом в с.Софіївка та смт Компаніївка з питань захисту прав землевласників і способів протидії рейдерських захоплень земель та зібраного урожаю. В наметі мобільної точки доступу, що розташувався біля Будинку рад, також було роздано буклети і друковану продукцію з інших питань правового захисту громадян – „Автоматизована система „Он-лайн будинок юстиції” (як користуватися електронними сервісами), „Оскарження рішень у сфері державної реєстрації прав на нерухоме майно та бізнесу” (Розгляд скарг у сфері державної реєстрації), „Пам’ятка щодо державної реєстрації громадських формувань” тощо.
.....................................................................................
В перший день вересня День знань в загальноосвітніх навчальних закладах району розпочався святковими лінійками. Для 1534 учнів 18 загальноосвітніх шкіл та навчально-виховних об’єднань пролунав перший в 2017-2018 навчальному році шкільний дзвоник. Найбільш довгоочікуваним та радісним він був, звичайно ж, для першокласників. Вони приймали вітання від представників органів державної влади, педагогів, батьків, старшокласників. 192 учні вперше сіли за шкільні парти, познайомилися з першою вчителькою. Разом з іншими школярами були уважними на першому уроці, загальна тема якого „Крокуємо до Європи з Україною в серці”. Відремонтовані приміщення, сучасне обладнання та засоби навчання, привітні вчителі спонукають до освоєння нових знань та вмінь. Кожен зі свого боку – владні структури, учні, батьки, педагоги – докладуть усіх зусиль, щоб навчальний рік виявився вдалим і багатим на творчі здобутки, удосконалення матеріально-технічної бази закладів та зростання рівня якості освіти на сучасному етапі реформування освітньої галузі.
.....................................................................................
31 серпня 2017 року відбулося розширене засідання колегії райдержадміністрації, яке провів голова райдержадміністрації О.Мороз. Розглянуто питання: про підсумки економічного і соціального розвитку району за січень – червень 2017 року; про стан підготовки закладів соціальної сфери до опалювального сезону 2017/2018 років; про стан підготовки закладів культури до роботи в осінньо-зимовий період 2017/2018 року. За результатами розгляду питань прийнято відповідні рішення.
.....................................................................................
30 серпня 2017 року перший заступник голови райдержадміністрації О.Ткаченко провів виїзний прийом громадян у Червоновершківській сільській раді. Отримано 4 звернення, що стосувалися реформування галузі освіти і соціальної сфери, призначення субсидії, врегулювання земельних відносин. Надано роз’яснення по суті порушених питань та дано доручення керівникам відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації.
.....................................................................................
30 серпня 2017 року в актовій залі комунального закладу „Компаніївське навчально-виховне об’єднання” відбулася серпнева конференція педагогічних працівників району. В її роботі взяли участь заступник голови райдержадміністрації А.Олійник та голова районної ради В.Спіктаренко. З доповіддю „Про підсумки розвитку галузі освіти за 2016-2017 навчальний рік та завдання на 2017-2018 навчальний рік” виступив начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації М.Вовк. Обговорюючи доповідь, досвідом впровадження інноваційних проектів поділилися директори Компаніївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів В.Луговська та Компаніївського відділення КЗ „Компаніївське навчально-виховне об’єднання” Н.Потєхіна. Вони поінформували про реалізацію наукового проекту „Інтелект України” та виховного проекту „Громадянське виховання починається зі школи”. На своєму зібранні педагоги визначили основні завдання у новому навчальному році: оптимізація мережі закладів освіти із урахуванням запитів населення та фінансово-економічних чинників; забезпечення системного підвищення якості освіти на інноваційній основі; подальше формування здоров’язбережувального середовища; формування національно свідомого громадянина України. В районі планується охопити дошкільною освітою усіх дітей кожного населеного пункту.Якість загальної освіти здійснюватиметься шляхом оновлення змісту, форм і методів навчання та виховання, впровадження компетентнісного підходу, програм допрофільної підготовки та профільного навчання, підвищення рівня професійної компетентності педагогів. Першочерговими завданнями залишаються оснащення навчальних закладів сучасною матеріально-технічною базою, зокрема кабінетами фізики, хімії, біології, географії, математики, навчальними комп’ютерними комплексами, мультимедійним обладнанням тощо та надання всім освітнім закладам швидкісного доступу до Інтернету з використанням сучасних технологій під’єднання для високоефективного доступу до освітніх ресурсів. В цей же день педагогічні працівники привітали з початком трудової діяльності 6 молодих спеціалістів та вручили їм подарунки.
.....................................................................................
29 серпня 2017 року перший заступник голови райдержадміністрації О.Ткаченко провів виїзний прийом громадян у Червонослобідській сільській раді. Отримано звернення щодо роботи телефонного зв’язку. За результатами прийому дано доручення керівнику дільниці зв’язку. Олександр Васильович побував також у Червонослобідській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів, поспілкувався з педагогічним колективом та поцікавився станом готовності закладу до нового навчального року.
.....................................................................................
 
 
Вокальна група «Молодички» Сасівського сільського клубу (керівник Лідія Придвір) взяли участь у фестивалі народної творчості «Ярмаринка» на Нацональному Сорочинському ярмарку, одному з найвідоміших в Україні, що відбувається в селі Великі Сорочинці Миргородського району на Полтавщині. Колектив отримав диплом ІІІ ступеню учасника фестивалю народної творчості «Ярмаринка» на Нацональному Сорочинському ярмарку 2017 року та пам’ятним подарунком.Поїздка відбулася за сприяння районної державної адміністрації, відділу культури, туризму та культурної спадщини райдержадміністрації та спонсорської підтримки Михайла Качинського, Анатолія Павленка, Миколи Жученка, Віктора Гаморі.
.....................................................................................
 
День незалежності для мешканців села Виноградівки став подвійно святковим.24 серпня 2017 року тут відбулося відкриття навчально-виховного об’єднання „Виноградівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад”. Проект реалізовано за кошти державного Фонду регіонального розвитку в сумі 1082,6 тис. грн при співфінансуванні з місцевих бюджетів на суму 124 тис. грн. Дошкільний навчальний заклад розраховано на 20 місць. Обладнано зручні кімнати для навчання, відпочинку, ігор. Дошкільнята з задоволенням будуть проводити свій час і готуватися до школи вкомфортних умовах, що відповідають сучасним вимогам.Відкрити заклад і привітати громаду з довгоочікуваною подією прибули голова райдержадміністрації О.Мороз, заступник голови райдержадміністрації А.Олійник, Виноградівський сільський голова Н.Харковець. Олександр Олександрович урочисто перерізав стрічку та разом з батьками і малюками оглянули підготовлені кімнати. У новому 2017-2018 навчальному році 18 дітей дошкільного віку зможуть тут здобути знання., отримати навички, щоб у майбутньому своєю працею примножувати досягнення незалежної України.
.....................................................................................
 
 
В рамках відзначення найбільшого державного свята – Дня Незалежності України 24 серпня у Компаніївці проведено традиційний фестиваль народної творчості «Етновир» за участю творчих делегацій селищної та сільських рад району. Голова райдержадміністрації О.Мороз, голова районної ради В.Спіктаренко, селищний голова О.Маслюков привітали мешканців Компаніївщини зі святом. Очільник району наголосив „Нам судилося стати учасниками творення української нації. Перед нами стоять складні і великі завдання. Я впевнений,що разом ми здолаємо будь-які перешкоди на шляху зміцнення незалежності нашої держави, адже запорука успіху - у громадській злагоді, високій відповідальності за доручену справу, в об’єднанні громадян в єдиному прагненні – сумлінною працею покращити життя кожної людини.”Присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих в зоні АТО, героїв Небесної Сотні і всіх українців,які віддали своє життя за самостійність і незалежність України. Творчі делегації презентували свої території піснями, танцями, стравами та виробами з картоплі «Картопляна симфонія». За участь у фестивалі творчі делегації району відзначені Подяками районної державної адміністрації та пам’ятними подарунками.
.....................................................................................
 
23 серпня 2017 року в рамках заходів з відзначення 26-ї річниці незалежності України на стадіоні фізкультурно-спортивного товариства „Колос” в смт Компаніївка відбулося відкриття волейбольного майданчика зі штучним покриттям. Захід розпочався урочисто – з підняття Державного Прапора України під звуки Державного Гімну. Голова райдержадміністрації О.Мороз та Компаніївський селищний голова О.Маслюков привітали громадськість і спортсменів з радісною подією у спортивному житті району та висловили надію, що волейбольні команди наших земляків будуть віднині переможцями змагань не тільки районного та обласного рівнів. Можливо, через кілька років Компаніївщину прославлять і олімпійські чемпіони. Олександр Олександрович також зазначив, що сьогоднішня подія є прикладом турботи очільника громади про розвиток інфраструктури території та її майбутнє, адже майданчик встановлено за кошти місцевого бюджету. Разом з селищним головою голова райдержадміністрації урочисто перерізав символічну стрічку, а юні спортсмени – вихованці дитячо-юнацької спортивної школи „Юність”, подякували за надану можливість тренуватися в більш комфортних умовах. Святковий настрій створили танцювальний колектив центру дитячої та юнацької творчості, влаштувавши флеш-моб „Кантрі”, та учасники секції таеквондо з показовими виступами. Щойно відкрите волейбольне поле стало справжнім подарунком для школярів та мешканців району: юні волейболісти зможуть відточувати свою майстерність на тренуваннях та грати в волейбол протягом всього року. Сьогодні ж тут відбувся перший матч з волейболу, переможців якого нагороджено Кубком від Компаніївського селищного голови та волейбольним м’ячем.
.....................................................................................
 
23 серпня 2017 року з нагоди Дня Державного Прапора України на площі в смт Компаніївка відбулася церемонія підняття Державного Прапора України за участю керівництва району, представників органівмісцевого самоврядування, трудових колективів, молоді, громадських організацій, учасників АТО і їх сімей, волонтерів. Почесну місію підняття державного символа виконали військовослужбовці-учасники АТО. О 9.00, синхронно з підняттям Державного Прапора Президентом України П.Порошенком на Софійській площі у м.Київ, над Компаніївщиною замайоріло синьо-жовте полотнище національної святині. З рук дітей в небо злетіли і полинули в далечінь сині та жовті кульки – символічних кольорів нашого українського стягу.Присутніх привітали голова райдержадміністрації О.Мороз, голова районної ради В.Спіктаренко, Компаніївський селищний голова О.Маслюков. Голова райдержадміністрації та голова районної ради вручили відзнаки обласної державної адміністрації і обласної ради, районної державної адміністрації та районної ради працівникам галузей господарського комплексу, соціальної сфери, інтелігенції, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, волонтерам і учасникам АТО. По завершенню мітингу покладено квіти до братської могили радянським воїнам, які загинули при визволенні Компаніївки в роки Другої світової війни, Пам’ятного знаку воїнам-землякам – в світлу пам’ять про тих, хто відстояв для майбутніх поколінь право жити і будувати незалежну державу.
До Монументу патріотам України принесли квіти та вдячно схилили голови сучасники Героїв, які віддали своє здоров’я і життя, захищаючи суверенітет і незалежність України на Майдані та в зоні проведення АТО. В день національного свята квіти лягли і до погруддя співця волі українського народу Т.Г.Шевченка. Вшановано хвилиною мовчання пам’ять усіх, хто загинув за незалежність України. Сьогодні церемонії підняття Державного Прапора України відбулися і на територіях 16 сільських рад району. З Днем Державного Прапора України, Компаніївщино! Нехай наш прапор завжди гордо майорить над Україною та надихає на працю, на захист кордонів держави та її суверенітету, сповнює сил боротися за мирне небо і пшеничні поля! Слава Україні! Слава її Героям!
.....................................................................................
По Компаніївському району завершено збирання ранніх зернових та зернобобових культур. За оперативною інформацією, всіма категоріями господарств на площі 14965 га, що становить 100 % до запланованого, валовий збір зернових та зернобобових культур (без кукурудзи) склав 43995 тонн зерна, середня врожайність становить 29,4 ц/га. В розрізі культур такі результати: озима пшениця - на площі 9376 га, валовий збір 30003 тонн зерна, середня врожайність – 32 ц/га; озимий та ярий ячмінь - на площі 4926 га, валовий збір 12315 тонн зерна, середня врожайність – 25 ц/га; жито зібрано на площі 40 га, валовий збір 120 тонн, середня врожайність 30 ц/га; яра пшениця - на площі 465 га, валовий збір 1302 тони, середня врожайність 28 ц/га; овес зібрано на площі 60 га, валовий збір 180 тонн, середня врожайність 18 ц/га; озимий ріпак - на площі 617 га, валовий збір 925 тони, середня врожайність 15 ц/га. Провідними господарствами в організації і проведенні жнивної кампанії стали ФГ „Савченко” та ВСК „Колос”(працівники господарств на фото), СВК „Нива”, СФГ „Берегиня”, ПАФ „Зоря”, СВК „Відродження”, СТОВ „Надія”, ТОВ „Полтавське”, ПП „Добробут-А”. Дякуємо вам, аграрії, за невтомну працю і щедрий урожай!
.....................................................................................
17 серпня 2017 року заступник голови райдержадміністрації А Олійник провела засідання комісії щодо призначення всіх видів державних соціальних допомог і субсидій. Розглянуто 31 справу громадян. За результатами розгляду прийнято рішення про призначення допомоги 9 малозабезпеченим сім’ям, житлових субсидій 20 громадянам та знято з обліку 2 сім’ї, які переселилися із зони проведення антитерористичної операції.
.....................................................................................
16 серпня 2017 року перший заступник голови райдержадміністрації О.Ткаченко провів виїзний прийом громадян у Виноградівській сільській раді. Звернулися 5 громадян з питань електрозв’язку, забезпечення дровами, реалізації програми „Доступні ліки”, переукладання договору оренди земельного паю. За результатами прийому дано доручення окремим керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації та територіальних органів центральних органів виконавчої влади України в районі вирішити порушені громадянами питання по суті.
.....................................................................................
Засідання організаційного комітету
14 серпня 2017 року голова райдержадміністрації О.Мороз провів засідання районного організаційного комітету з підготовки та відзначення 26-ї річниці незалежності України. Проаналізовано стан виконання розпорядження голови районної державної адміністрації та голови районної ради від 06 липня 2017 року №187-р/13-гр „Про організацію відзначення в районі 26-ї річниці незалежності України”. За підсумками засідання конкретизовано завдання та дано доручення керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів центральних органів виконавчої влади України в районі стосовно підготовки до державних свят - Дня Державного Прапора України та Дня незалежності України. До 26-ої річниці незалежності України в районі відбудуться наступні заходи.
ПЛАН заходів з відзначення в Компаніївському районі 26-ї річниці незалежності України
23 серпня 2017 року 8.40
Урочиста церемонія підняття Державного Прапора України із врученням відомчих та державних відзнак за вагомий внесок у розвиток та становлення української державності Місце проведення: центральна площа смт Компаніївка В рамках заходу: 9.00- підняття Державного Прапора України в районному центрі та населених пунктах синхронно з підняттям Президентом України П.Порошенком Державного Прапора України на Софійській площі в м.Київ; покладання квітів до братської могили воїнам, які загинули при визволенні Компаніївки в роки Другої світової війни; до Пам’ятного знаку воїнам-землякам на площі в смт Компаніївка; до Монументу патріотам України; до погруддя видатному поету, художнику, мислителю Т.Г.Шевченку в районному Будинку культури.
23 серпня 2017 року 10.00
Урочисте відкриття спортивного майданчика на стадіоні фізкультурно-спортивного товариства „Колос” в смт Компаніївка
24 серпня 2017 року 10.15
Хвилина мовчання , в тому числі з зупинкою руху автотранспорту, в пам’ять усіх загиблих за Україну (захід організовано на підтримку громадських ініціатив) Місце проведення: населені пункти району
24 серпня 2017 року 10.30
Районний культурно-мистецький фестиваль „Етновир” та театралізоване видовище „Веселі побрехеньки на картопляних посиденьках” Місце проведення: смт Компаніївка, сквер біля ставу (біля фонтану)
24 серпня 2017 року 12.00
Урочисте відкриття навчально-виховного об’єднання „Виноградівська загальноосвітня школа-дошкільний навчальний заклад” Місце проведення: с.Виноградівка, загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
.....................................................................................
15 серпня 2017 року заступник голови райдержадміністрації А Олійник провела засідання комісії щодо комплексної соціальної підтримки сімей загиблих учасників АТО, військовослужбовців і поранених учасників АТО. За результатами засідання прийнято рішення про надання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових проблем 5 учасникам АТО та сім’ї загиблого в зоні проведення АТО військовослужбовця І.Тимофієва.
.....................................................................................
15 серпня 2017 року начальник відділу культури, туризму та культурної спадщини райдержадміністрації Н.Мунтян здійснила перевірку стану готовності до роботи в осінньо-зимовий період закладів культури на території Виноградівської, Водянської, Софіївської та Нечаївської сільських рад. Перевірено також стан робіт з підготовки приміщення під музей художника-земляка, уродженця с.Водяне Компаніївського району Василя Завгороднього та готовності Нечаївського літературно-меморіального музею Ю.І.Яновського до церемонії вручення щорічної обласної літературної премії імені Ю.Яновського.
.....................................................................................
Правила поведінки під час спеки
Загальний вплив високих температур і сонячного випромінювання. При перебуванні під прямими сонячними променями, людина за 30 хвилин отримує тепла достатню, щоб закип'ятити 3 літри води - це більше половини всієї крові дорослої людини. Щоб хоч трохи охолодитися організм випаровує воду, в результаті кров згущується, і прокачати її по судинах стає непосильним завданням для серця. Перша допомога при тепловому ударі повинна бути спрямована на припинення теплового впливу і охолодження організму: • Допоможіть хворому перейти в затінене, добре провітрюване приміщення; • Зніміть одяг, що заважає охолодженню організму й утрудняє подих одяг; • Допоможіть прийняти горизонтальне положення, якщо це неможливо посадіть хворого на стілець зі спинкою; • Дайте хворому валідол (під язик), м'ятних крапель або м'ятний льодяник - це полегшить дихання і загальний стан; • Видаліть зубні протези, так як можлива блювота; • Дайте випити потерпілому підсоленої води не менше 1 літра, за кілька прийомів; • Охолоджувати тіло, змочуючи його водою, кращий варіант - загорнутися в мокре простирадло, якщо це не можливо намочіть рушник і оберніть їм голову, зволожте одяг і відкриті ділянки тіла, це дозволить вам знизити температуру тіла до оптимальної; • При важких формах захворювання може знадобитися закритий масаж серця, штучне дихання, ін'єкції дантролену; • Навіть якщо все йде відносно благополучно, не ризикуйте, викличте "швидку допомогу". У результаті теплового удару, можуть розвинутися важкі ускладнення В обов'язковому порядку викликати "швидку допомогу" слід за наявності хронічних захворювань (може відірватися тромб, статися інсульт і т.д). Правила поведінки в умовах аномальної спеки: Підтримуйте прохолодну температуру повітря в приміщенні • Вдень закривайте вікна, завішуйте їх темними шторами, особливо якщо вікна виходять на сонячну сторону. Відкривайте вікна на ніч (якщо це безпечно), коли температура повітря на вулиці нижче, ніж у приміщенні. • Якщо ваше житло обладнане кондиціонером, закривайте вікна та двері. • Деяке полегшення можуть принести електричні вентилятори, але вони можуть не врятувати від теплових захворювань, коли температура повітря вище 35 ° С. • Намагайтеся не перебувати на спеці. • Не виходьте на вулицю в найспекотніший час доби. • Намагайтеся знаходитися в тіні. • Переходьте в саму прохолодну кімнату в будинку / квартирі, особливо на ніч. • Не залишайте дітей і тварин у припаркованих транспортних засобах. • Не допускайте перегріву тіла, пийте достатню кількість рідини. • Робіть холодні компреси, ванночки для ніг або обгортання, використовуйте мокрі холодні рушники, обтирайте тіло прохолодною водою. • Приймайте прохолодний душ або ванну. • Носіть легкий і вільний одяг з натуральних тканин. • Виходячи на вулицю, надягайте капелюх або кепку, сонцезахисні окуляри. • Дотримуйтесь питного режиму, уникаючи солодких і алкогольних напоїв. • Допомагайте оточуючим • Якщо хтось із ваших знайомих піддається ризику для здоров'я у зв'язку з аномальною спекою, допоможіть їм отримати необхідну допомогу і рекомендації. Літніх і хворих одиноко проживаючих людей необхідно відвідувати не рідше 1 разу на добу. • Якщо пацієнт приймає будь-які ліки, порадьтеся з його лікарем і уточніть, як ці ліки впливають на терморегуляцію і водний баланс організму. Тепловий удар - хворобливий стан, що виникає внаслідок загального перегріву організму. Сонячний удар - окремий випадок теплового удару, виникає під впливом сонячних променів і впливає в першу чергу на мозок. Від теплового удару страждає весь організм. Уникнути важких наслідків, викликаних гіпертермією організму, дозволить дотримання простих рекомендацій: • Не слід проводити багато часу на відкритому сонці в денні години, коли воно особливо активно (з 12 до 17 годин), якщо довелося вийти вдень - намагайтеся перебувати в тіні; • При виході на вулицю не забувайте надіти головний убір - панаму, а краще крислатий капелюх; • Літній одяг має бути легким і тільки з натуральних тканин (бавовна, льон); • Пийте достатню кількість рідини (не менше 2-х літрів на день), додайте у воду 1-2 щіпки солі - це сприятиме затримці її в організмі; • Відмовтеся від алкоголю і газованих напоїв; • Намагайтеся уникати фізичних навантажень (у спеку) і задушливих приміщень (у будь-який час). Бережіть своє здоров’я !!! З метою попередження виникнення небезпечних для здоров’я та життя людини наслідків впливу високої температури повітря пропонуємо дотримуватися наступних правил поведінки: - На період спеки припинити проведення масових заходів для дітей (змагання та інших спортивних заходів). - Люди з підвищеною чутливістю до спеки мають залишатися у прохолодних або кондиційованих приміщеннях протягом того часу, коли сонце перебуває у своїй найбільш активній фазі (з 11.00 до 17.00 год.). - При використанні у приміщеннях вентиляторів та кондиціонерів остерігайтеся протягів та переохолодження. - Рекомендується вживати більшу кількість рідини, близько 2,5 – 3 літрів. Під час спеки людина з потом витрачає велику кількість рідини та солей через шкіру і дихальні шляхи. Для компенсації втрат рідини та мікроелементів рекомендується вживати: негазовану підсолену та мінеральну лужну воду, кисло-молочні напої (знежирене молоко, молочну сироватку), соки, несолодкі відвари з ягід та фруктів, зелений чай. Вживання газованих напоїв рекомендується обмежити. Люди похилого віку повинні часто вживати воду, не очікуючи на відчуття спраги. Більш пильно потрібно слідкувати за водним статусом людей, які не можуть обслуговувати себе самостійно, до них належать лежачі хворі, діти, пацієнти зі зниженою розумовою функцією. Не пийте холодного у розігрітому стані! Це може привести до захворювання ангіною. - Не вживайте алкоголь. Будьте обережними з алкогольними напоями, особливо біля води та на пляжі. Спека під 40? С плюс алкоголь, який розширює судини, і вода з температурою 20-25? С, викликають рефлекторний спазм судин, внаслідок чого може виникнути зупинка серця навіть на мілководді. Тому, перед купанням ніяких алкогольних напоїв! Навіть слабоалкогольних! - При можливості обмежте фізичні навантаження, особливо під відкритим сонцем та в години найбільшої спеки. Обмін тепла в організмі людини залежить від рівнів фізичної активності, акліматизації, віку та будови тіла. Необхідно знати про підвищення ризику виникнення теплового удару при фізичній активності під час спекотної погоди. - Якщо ви приймаєте ліки, відкоригуйте у лікаря схему лікування. - Особливу увагу звертаємо тих, хто приймає антибіотики: вам взагалі не можна бути на сонці, у вас висока фоточутливість! - У житлових та службових приміщеннях рекомендується проведення щоденного вологого прибирання. - Уникайте задушливого громадського транспорту, особливо з 11.00 до 17.00 год. Людям старшого віку радимо перенести свої справи на ранок або вечір. - В період літньої спеки потрібно обирати одяг з легких та натуральних матеріалів, носити головні убори, а також слід уникати тісної одежі. - Щоденно приймайте душ. Адже, спека – це той період, коли можна не обмежувати проведення водних процедур. - Вживайте їжу, що легко засвоюється, з багатим вмістом вітамінів та мінеральних речовин, надавайте перевагу овочам та фруктам, уникайте вживання алкоголю! З усього вище зазначеного зрозуміло, що правила поведінки в період спеки не такі й складні. Дотримуючись їх, ви зможете вести нормальний спосіб життя і максимально зберегти своє здоров’я і здоров’я своїх дітей.
.....................................................................................
Безпека праці під час збирання врожаю
Прийшла пора збирання врожаю пізніх культур –соняшнику, кукурудзи, сої. Під час збирання врожаю зернових активізувалась діяльність сільськогосподарських підприємств району. Це гаряча та напружена пора, що концентрує в собі біля 60% всіх річних сільськогосподарських робіт. В цю пору на полях працює майже весь наявний парк сільськогосподарської техніки, що потребує максимум зусиль керівників та інженерно-технічних працівників сільськогосподарських підприємств за додержанням вимог правил охорони праці та техніки безпеки під час робіт. До початку сільськогосподарських робіт по збиранню врожаю власниками сільгосппідприємств (керівниками підприємств, фермерських господарств) повинні бути проведені наступні організаційні заходи: - перевірити роботу транспортних агрегатів після літніх робіт; - закріпити техніку за працівниками; - організувати ланки технічного обслуговування машин; - на відведених ділянках поновити польові стани й місця для відпочинку працівників, майданчики для зберігання техніки і пально-мастильних матеріалів; - провести інструктаж з питань охорони праці та пожежної безпеки; - забезпечити стан пожежної безпеки. Статистика свідчить, що найчастіше причинами нещасних випадків на сільськогосподарських підприємствах є порушення правил експлуатації та несправність обладнання, невиконання вимог інструкцій з охорони праці. Тому при проведенні інструктажу з охорони праці на робочому місці в обов’язковому порядку повинні враховуватися такі питання, як погодні умови, стан техніки і транспортних засобів, кількість і кваліфікація працівників, виробнича небезпека та випадки травмування під час проведення робіт. Контроль за станом охорони праці та проведення необхідних організаційних заходів в цьому напрямі допоможуть запобігти трагедіям у майбутньому. Відповідальність за безпечне проведення робіт покладається на керівників підрозділів та керівників сільгосппідприємств, які несуть адміністративну та кримінальну відповідальність. Нагадуємо всім керівникам, що першочергова та головна турбота роботодавця незалежно від форми власності та виду діяльності і господарювання підприємства – життя та здоров’я робітників.
.....................................................................................
10 серпня 2017 року голова райдержадміністрації О.Мороз здійснив виїзний прийом громадян у Червонослобідській сільській раді. Отримано звернення земельного характеру, на яке керівник району надав роз’яснення. Під час робочої поїздки голова райдержадміністрації також відвідав Червонослобідську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів, поцікавився станом готовності закладу до нового 2017/2018 навчального року.
.....................................................................................
09 серпня 2017 року голова райдержадміністрації О.Мороз здійснив робочу поїздку на територію Голубієвицької, Водянської, Софіївської сільських рад та провів виїзні прийоми громадян. У Голубієвицькій сільській раді отримано звернення стосовно ремонту Голубієвицької лікарської амбулаторії та забезпечення населення ліками для надання первинної медичної допомоги. 2 мешканців Софіївської сільської ради звернулися з проханням зберегти місцеву школу під час реформування системи галузі освіти району та стосовно впливу на орендаря ставу через частий спуск водойми. У Водянській сільській раді надійшло звернення із земельних питань. За підсумками виїзних прийомів громадян дано доручення головному лікарю КЗ „Центр первинної медико-санітарної допомоги Компаніївського району”, начальнику відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, Софіївському сільському голові вирішити питання по суті, роз’яснено деякі положення земельного законодавства. Під час робочої поїздки голова райдержадміністрації також відвідав заклади соціальної сфери: Голубієвицьку лікарську амбулаторію, Голубієвицьку загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів, бібліотеку-філію, поспілкувався з їх працівниками, поцікавився проблемними питаннями соціально-економічного розвитку сільської ради. На території Водянської сільської ради керівник району зустрівся з депутатом районної ради і обговорив шляхи його співпраці з сільською радою у вирішенні нагальних питань розвитку території. У Софіївській сільській раді Олександр Олександрович відповів на запитання працівників соціальної сфери стосовно реформ у державі та завдань районної влади у їх реалізації.
......................................................................................................................................................................

Увага ! Обмеження руху у спеку для вантажівок триває

.....................................................................................
08 серпня 2017 року голова райдержадміністрації О.Мороз здійснив виїзний прийом громадян у Губівській сільській раді. Отримано звернення громадянина стосовно будівництва спортивного залу Губівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. За підсумками прийому дано доручення Губівському сільському голові передбачити кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво спортивного залу місцевої загальноосвітньої школи. Голова райдержадміністрації також відвідав школу та поцікавився станом її готовності до нового 2017/2018 навчального року.
.....................................................................................
08 серпня 2017 року голова райдержадміністрації О.Мороз здійснив виїзний прийом громадян у Мар’ївській сільській раді. До голови райдержадміністрації звернулися 2 громадян з питань дошкільної освіти та виплати надбавок заробітної плати вчителям. За наслідками прийому дано доручення начальнику відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.
.....................................................................................
Вшановано пам’ять жертв „Великого терору”
5 серпня 2017 року, у День пам’яті з нагоди 80-роковин „Великого террору”, мешканці району вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв масових політичних репресій 1937-1938 років. На будівлях державних установ, організацій було приспущено державні прапори. Цього дня 1937 року в СРСР почалися масові арешти, допити із застосуванням тортур, розстріли, засудження і відправлення до таборів ГУЛАГу сотень тисяч громадян, позбавлених державою права на захист і оскарження вироків. „Великий терор” - масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937-1938 рр. з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосифа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства. Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв'язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій.. У масовій свідомості населення Радянського Союзу часи терору позначені тотальним страхом та недовірою. Нічні арешти сусідів, підозри колег на роботі, друзів, родичів, пошук шпигунів та шкідників, острах доносів та обов’язок публічно таврувати ворогів народу були повсякденними. Особа могла написати донос на колег, остерігаючись, що ті донесуть на неї першими. Це стало типовим засобом вирішення особистих конфліктів із керівництвом, викладачами, родичами тощо. Влітку 1937 року введено ряд нормативних документів, які посилили відповідальність членів родин репресованих. Дружини та чоловіки „ворогів народу” підлягали обов’язковому арешту, діти до 15 років передавались у спеціальні дитячі будинки. Члени сімей „ворогів народу”, засуджених до розстрілу, підлягали примусовому переселенню у внутрішні області СРСР. „Великий террор” згорнули за вказівкою вищого партійно-радянського керівництва. 17 листопада 1938 р. ЦК ВКП(б) і Раднарком СРСР ухвалили постанову „Про арешти, прокурорський нагляд і провадження слідства”, якою „орієнтували правоохоронні органи на припинення „великої чистки” та відновлення елементарної законності. Наступним кроком стала фізична ліквідація безпосередніх організаторів і виконавців „Великого террору”. За даними Українського інституту національної пам'яті, за період „Великого террору” на території УРСР було засуджено 198 тис. 918 осіб, з яких близько двох третин - до розстрілу. Решту було відправлено до в'язниць та таборів (інші заходи покарання охоплювали менше 1%, звільнено було тільки 0,3%). В Україні відомі такі поховання жертв сталінських репресій 1937-1938 років: Биківнянське поховання (Київська обл.), Рутченкове поле (Донецьк), район Парку культури та відпочинку (Вінниця), П’ятихатки (Харків), Католицьке кладовище (Умань), Єврейський цвинтар (Черкаси), с. Халявин (Чернігівщина), Другий християнський цвинтар (Одеса), 9-й км Запорізького шосе (Дніпро). У Західній Україні після 1939 р. також з’явились місця масових поховань, зокрема урочище Дем’янів лаз (Івано-Франківськ), урочище Саліна (Львівська область), Тюрма на Лонцького (Львів). З метою вшанування жертв сталінських репресій та на виконання Указу Президента України від 23 березня 2017 року №75 „Про заходи у зв’язку з 80-ми роковинами Великого терору - масових політичних репресій 1937-1938 років”, розпорядження голови обласної державної адміністрації від 20 квітня 2017 року №192 „Про вшанування на території області пам’яті жертв Великого терору - масових політичних репресій 1937-1938 років” 01 серпня 2017 року видано відповідне розпорядження голови районної державної адміністрації №205-р. Ним затверджено районний план заходів із вшанування жертв масових політичних репресій. Передбачено проведення у навчальних закладах, закладах культури тематичних, науково-просвітницьких, культурно-мистецьких заходів, презентацій документів, їх копій, фотоматеріалів. Громадським організаціям, громадянам, які займаються пошуковими роботами і встановленням місць поховань жертв масових політичних репресій 1937-1938 років, забезпечується сприяння державних органів. Український інститут національної пам’яті розробив інформаційні матеріали до 80-їх роковин „Великого терору” в Україні, з якими можна ознайомитися на офіційному веб-сайті інституту.
.....................................................................................
04 серпня 2017 року голова райдержадміністрації О.Мороз привітав особовий склад Компаніївського районного відділення поліції Долинського ГУНП у Кіровоградській області з професійним святом Днем Національної поліції України під час урочистостей, що відбулися в актовій залі відділення поліції. Голова райдержадміністрації подякував працівникам поліції за професіоналізм і тісну співпрацю з органами державної влади, побажав успіхів у виконанні службових обов’язків і висловив сподівання на подальшу успішну взаємодію у вирішенні завдань по захисту прав і свобод громадян.
.....................................................................................
Літнє оздоровлення дітей триває
В районі триває літнє оздоровлення дітей. Управлінням соціального захисту райдержадміністрації забезпечено направлення в оздоровчі заклади області та за її межами дітей пільгових категорій за путівками, придбаними за кошти державного і місцевих бюджетів. Так, в ДП „МДЦ „Артек” вже оздоровлено 2 дітей, позбавлених батьківського піклування; в таборі „Бригантина” (смт Новоархангельськ) – 4 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування; в ТОВ „ДПОЗ „Дружба” ( с.Войнівка Олександрійського району) – 4 дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування. З 3 серпня 21 день відпочиватимуть в ТОВ „КО „Перлина Чорномор’я”, що в смт Сергіївка Білгород-Дністровського району Одеської області, 6 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. 28 дітей пільгових категорій району оздоровлюються на Чорноморському узбережжі в ПП „Мрия-Юг ТОТ „Богатырёнок” (смт Сергіївка Білгород-Дністровського району Одеської області). Придбання путівок в цей заклад стало можливим завдяки перерахуванню субвенцій з селищного і сільських бюджетів у місцевий бюджет в сумі 145,3 тис. грн. У серпні ще 3 дітей з багатодітних сімей зможуть змістовно відпочити та зміцнити здоров’я в оздоровчому закладі „Чайка” Гайворонського району.
.....................................................................................
Об’єкти соціальної сфери підготують до зими
04 серпня 2017 року голова райдержадміністрації О.Мороз провів робочу нараду з керівниками окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів центральних органів виконавчої влади України в районі з питання шляхів освоєння коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку територій. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 року №463-р „Деякі питання розподілу у 2017 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій” кошти виділено для утеплення фасадів головного корпусу Компаніївської центральної районної лікарні, реконструкції покрівлі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в с.Голубієвичі, будівництво теплогенераторної конструкції контейнерного типу з двома теплогенераторними на альтернативному паливі потужністю 98 кВт кожний для Червоновершківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. За підсумками наради дано доручення щодо перерозподілу коштів субвенції для об’єктів галузі освіти та стосовно виконання робіт по утепленню фасадів головного корпусу центральної районної лікарні.
.....................................................................................
Про виділення коштів на соціально-економічний розвиток району у 2017 році
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06 лютого 2012 року №106 «Про затвердження порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій», розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 року №463-р «Деякі питання розподілу у 2017 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій» з державного бюджету у 2017 році будуть профінансовані проекти, які були замовлені відділом освіти, молоді та спорту Компаніївської районної державної адміністрації та Компаніївською центральною районною лікарнею, а саме:
утеплення фасадів головного корпусу Компаніївської ЦРЛ смт Компаніївка Кіровградської області - 1325 тис. грн;
реконструкція покрівлі загальноосвітньої школи I—III ступенів в с. Голубієвичі Компаніївського району Кіровоградської області - 606,3 тис. грн ;
будівництво теплогенераторної конструкції контейнерного типу з двома теплогенераторними на альтернативному паливі потужністю 98 кВт кожний для Червоновершківської ЗОШ I—III ступеню Компаніївського району Кіровоградської області - 426 тис. грн .
.....................................................................................
31 липня 2017 року голова райдержадміністрації О.Мороз провів нараду з керівниками окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів центральних органів виконавчої влади України в районі. Розглянуто питання: про стан реалізації в районі Урядової програми „Доступні ліки”; про виконання плану роботи райдержадміністрації на ІІ квартал 2017 року. Інформуючи про здійснення завдань по забезпеченню пацієнтів ліками від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми відповідно до програми „Доступні ліки”, головний лікар КЗ „Центр первинної медико-санітарної допомоги Компаніївського району” Є.Ткаченко повідомив, що станом на 31 липня поточного року освоєно 85838,93 грн. коштів Державного бюджету. Кількість виписаних рецептів за весь період дії програми становить 2832. Громадяни отримують медпрепарати за цими рецептами в аптеці №31 смт Компаніївка ПрАТ „Ліки Кіровоградщини”. З серпня 2017 року розширено перелік лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, у зв’язку з чим очікується охоплення програмою більшої кількості пацієнтів. Коментуючи сказане, голова райдержадміністрації О.Мороз доручив головному лікарю здійснювати постійний моніторинг освоєння коштів під програму „Доступні ліки” та залучити до співпраці в її межах інші аптеки, звернув увагу на стан забезпечення необхідними ліками жителів віддалених сіл району. За підсумками наради також визначено завдання стосовно виконання планів роботи структурними підрозділами райдержадміністрації.
.....................................................................................
22 липня 2017 року в смт Компаніївка біля Монументу Патріотам України сотні жителів селища та району попрощалися з загиблим у зоні проведення антитерористичної операції земляком Тимофієвим Іллею Миколайовичем. Учасники АТО, керівництво району, молодь, волонтери пройшли до Монументу траурною ходою, розгорнувши кількаметровий Державний Прапор України. Ілля Тимофієв був мобілізований і проходив військову службу протягм лютого 2015 - квітня 2016 року. А в червні 2017 року пішов служити за контрактом у званні старшого солдата 58 окремої мотопіхотної бригади Збройних Сил України військової частини 4427. Загинув 19 липня 2017 року, підірвавшись на міні. До присутніх на церемонії прощання звернулися голова райдержадміністрації О. Мороз, голова районної ради В. Спіктаренко, офіцер районного військового комісаріату В.Карпунін. Вони закликали пам’ятати своїх Героїв-патріотів, які ціною власного життя і здоров’я відстоюють суверенітет країни, висловили слова співчуття родині загиблого. Голова райдержадміністрації О.Мороз, зокрема, зазначив: „ Не передати словами біль від втрати кращих синів Вітчизни. Вони віддають життя за мир і спокій мільйонів українців. Але Герої не вмирають, залишаючи свої імена навіки в книзі історії держави. Завдання ж районної влади - подбати про сім’ю загиблого Іллі Тимофієва, допомогти його дітям вирости гідними громадянами України”. Поховали Іллю Миколайовича Тимофієва в с. Першотравенка Компаніївського району.
.....................................................................................
14 липня 2017 року голова районної державної адміністрації О.Мороз та заступник голови районної ради Любов Житня привітали бухгалтерів бюджетних організацій та установ району з професійним святом - Днем бухгалтера. За сумлінну працю, високий професіоналізм, відповідальне ставлення до виконання посадових обов’язків та особистий внесок у розвиток фінансово-господарської діяльності району кращих фахівців нагородили відзнаками райдержадміністрації та районної ради.
.....................................................................................
Ботулізм – це небезпечно дя життя !
Управління Держпродспоживслужби в Компаніївському районі інформує про реєстрацію трьох випадків захворювання на ботулізм серед мешканців м. Києва, один з яких летальний. Захворювання пов’язується з вживанням риби в’яленої непотрошеної, придбаної в торгівельній мережі м. Києва, виробництва: ФОП Меркулова А.В. (юридична адреса: м. Світловодськ, вул. Будівельників, 16/27; адреса виробничої потужності: Світловодський район, с. Павлівка, вул.Центральна, 34-а), постачальник продукції: ТОВ „ЧУДО-ЮДО” (м.Світловодськ). Попередньо, 18 травня 2017 року був зареєстрований випадок захворювання на ботулізм у мешканця м. Бровари Київської області, який також пов’язувався з вищезазначеними виробником та постачальником готової продукції. 30 травня 2017 року надійшла інформація з Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області про реєстрацію нового випадку захворювання на ботулізм у мешканки м. Херсон, який також пов’язується з зазначеними виробником та постачальником. Збудник ботулізму – суровий анаероб, тобто росте без доступу кисню. Його характерною ознакою є спроможність виробляти токсини в среді без доступу кисню. Широка розповсюдженість збудника ботулізму у ґрунті, мулі, воді прісноводних водойм, що сприяє обсіменіння харчової сировини рослинного та тваринного походження, яка використовується для приготування консервів. Токсини накопичуються у консервованих продуктах: грибах, овочах, рибі, ветчині. Відсутність бомбажу і зміни смакових властивостей продуктів не говорить про відсутність токсину. Накопичення збудника ботулізму із утворенням токсину може мати гніздний характер, тобто знаходитись тільки в тій частині продукту, куди потрапили спори збудника. Ботуліністичні токсини стійкі до оточуючого середовища. Дія прямого сонячного світла, температури, лугів не розрушає їх повністю. Стійкі токсини і до високої концентрації повареної солі. Якщо токсин у рибі або ветчині утворився до посолу, то додавання солі (10%) не руйнують його. Токсини не руйнуються у шлунково – кишковому тракті під впливом ферментів. Ця отрута по силі своєї дії перевершує всі інші бактеріальні токсини і хімічні отрути. Стерилізація продуктів у автоклавах в умовах підвищеного тиску, температури 1200 С і тривалої експозиції вбиває не тільки вегетативні форми, а й спори ботулізму. Тому консерви промислового виробництва не мають небезпеки по відношенню можливості виникнення ботулізму. Теплову обробку консервів, приготовлених в домашніх умовах, не можна вважати «стерилізацією», оскільки температура впливу на продукт не перевищує 1000 С і не вбиває спори ботулізму. Доведено, що при наявності спор, навіть після проварювання, підозрювальний продукт, викликає смертельне отруєння. Єдине ефективне лікування – введення протиботуліністичної сироватки. Тому, при появі перших ознак захворювання (загальної слабкості, головної болі, сухості у роті, двоїння в очах, опущення повік, утруднення при ковтанні та диханні, необхідно терміново звернутися за медичною допомогою. Попередити захворювання ботулізмом можливо! Не купуйте в’яленої, копченої риби, консервів, приготовлених в домашніх умовах, у випадкових осіб, в місцях несанкціонованої торгівлі (на швидкісних трасах, автобусних зупинках, стихійних ринках, і т.і.)!
.....................................................................................................................................................................
 
 
© Сайт Компаніївської районної державної адміністрації